Latvijas jaunais džudo cīkstonis Ņikita Duinovs sestdien palika vienas uzvaras attālumā no bronzas medaļas Atēnās notiekošajā Eiropas kadetu čempionātā, noslēgumā samierinoties ar piekto vietu.

Svara kategorijā līdz 73 kilogramiem Duinovs savā apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras pār Portugāles un Gruzijas pārstāvjiem, tomēr apakšgrupas finālā atzina francūža Nikolā Šilāra pārākumu.

Latvijas pārstāvis tādējādi pārcēlās uz gandarījuma turnīru, kurā viņš iesaistījās no pusfināla. Tajā Duinovs uzvarēja Kalojanu Radņevu no Bulgārijas, bet finālā pārspēja arī Jesperu Sminku no Nīderlandes.

Šie panākumi Duinovam ļāva spēkoties cīņā par trešo vietu čempionātā, tomēr tajā viņu uzvarēja Martins Hojāks no Slovēnijas.

Citviet sestdien svarā līdz 66 kilogramiem Vjačeslavs Samorokovs savā pirmajā apakšgrupas cīņā piekāpās Oronam Gineram no Izraēlas, bet tāds pats liktenis piemeklēja arī daiļā dzimuma pārstāvi Viktoriju Vasiļjevu svarā līdz 63 kilogramiem, kuru pārspēja Stefānija Kotvicka no Polijas.

Kā ziņots, piektdien vienu uzvaru spēja izcīnīt Kirils Loganovskis svara kategorijā līdz 55 kilogramiem.

Čempionāta noslēgumā svētdien gaidāma vēl divu Latvijas džudistu dalība turnīrā.