Kanādas valstsvienība piektdien Helsinkos ar 8:4 (1:0, 2:2, 5:2) uzvarēja Čehiju pasaules čempionāta pusfinālā un svētdien cīnīsies par zelta medaļām.
Kanāda cīņas gaitā izvirzījās vadībā ar 3:0, taču čehi pēdējā perioda sākumā rezultātu izlīdzināja. Tomēr kanādieši spēja 15 minūtēs gūt piecus vārtus un nodrošināt pārliecinošu uzvaru.

Kanādas izlasē trīs vārtus guva Denijs Hītlijs, bet čehiem ar diviem precīziem metieniem izcēlās Roberts Reihels, ko atzina par mača labāko spēlētāju Čehijas valstsvienībā. Kanādiešiem labākā spēlētāja balva tika Šonam Horkofam, kura rēķinā arī bija vieni gūti vārti.

Spēles sākuma daļā iniciatīva piederēja čehiem, taču pirmās trešdaļas vidū rezultātu atklāja kanādieši, kad pie Tomaša Vokuna vārtiem nepieskatīts palika Šeins Doans. Atlikušajā laikā līdz pārtraukumam bīstamāk uzbruka Kanādas izlase, tomēr čehi visas bīstamās situācijas spēja novērst.

Otrajā trešdaļā Kanādas izlase pēc Hītlija un Džeja Bovmīstera gūtajiem vārtiem izvirzījās vadībā ar 3:0. Vēl pirms trešo vārtu guvuma Kanādas izlases vārtos muguras traumu guvušo Šonu Burku nomainīja Roberts Luongo, bet Čehijas vārtu vīri mainījās pēc tam, kad rezultāts kļuva 3:0. Vokunu aizstāja Romans Maleks.

Piecarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Reihels Čehijai guva pirmos vārtus, un 28 sekundes pirms perioda beigām viņš arī rezultāta starpību samazināja līdz minimumam - 2:3.

Izlīdzinājumu čehiem trešā perioda 3. minūtē panāca Milans Hejduks, taču neizšķirts ilga tikai nepilnu pusotru minūti, līdz Kails Kalders izrāvās viens līdz vārtiem un cīņā ar aizsargu panāca 4:3. Hītlijs un Horkofs nākamajās 10 minūtēs rezultātu palielināja līdz 6:3, līdz Radeks Duda trīs minūtes pirms spēles beigām ar ceturtajiem vārtiem saglabāja Čehijai izredzes pacīnīties par rezultāta izlīdzināšanu.

Tomēr jau pusminūti vēlāk Maleks kapitulēja pēc Matjē Dandeno metiena. Kanādas triumfam punktu ar metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī pielika Hītlijs.

Pasaules čempionāta pusfināls:

Kanāda - Čehija 8:4 (1:0, 2:2, 5:2)

Vārtus guva: Doans (10:34), Hītlijs (23:57), Bovmīsters (29:39), Kalders (43:20), Hītlijs (48:41), Horkofs (52:53), Dandeno (57:40), Hītlijs (58:25) - Reihels (34:30, sk. vair.), Reihels (39:32), Hejduks (42:04), Duda (57:08)

Metieni pa vārtiem: 31 - 29

Soda minūtes: 14' - 8'