Pieckārtējais olimpiskais čempions peldēšanā austrālietis Aiens Torps svētdien piedzīvoja neveiksmi arī savās trešajās sacensībās pēc atgriešanās sportā.

Tokijā notikušajās Pasaules kausa izcīņas posma sacensībās Torps ieņēma tikai 26.vietu 100 metru tauriņstila peldējumā, uzrādot laiku 53,59 sekundes.

Sestdien Torps neveiksmīgi centās iekļūt 100 metru brīvā stila finālā, kad ieņēma 12.vietu, bet no dalības 100 kompleksajā peldējumā austrālietis atteicās.

"Šī ir bijusi izaicinājumiem bagāta nedēļa. Būtu vēlējies, kaut neviens neredzētu, ar kādiem rezultātiem atgriežos sportā. Taču esmu pilnīgā mierā ar vietu, kur pašlaik atrodos," izteicās sportists.

Jau vēstīts, ka šonedēļ notikušajās Pasaules kausa izcīņas sacensībās Pekinā Torps nespēja iekļūt nevienā no distanču fināliem, izgāžoties 100 metru tauriņstila, 100 metru brīvā stila un 100 kompleksā peldējuma sacensībās.

29 gadus vecais austrālietis 100 metru tauriņstila ieskaitē ierindojās 13.vietā, 100 metru brīvā stila peldējumā, kas ir viņa iemīļotākā distance, Torpam 15.vieta, bet 100 metru kompleksajā peldējumā viņš bija devītais, cīņā par iekļūšanu finālā paliekot pirmais aiz svītras.

Savukārt vēl pirms nedēļas Torps ieņēma septīto vietu 100 metru kompleksajā peldējumā Pasaules kausa izcīņas posmā Singapūrā.

Slavenā peldētāja treneris Genādijs Tureckis vēlējās, lai Torps šajos posmos piedalās dažādās disciplīnās, tādējādi gatavojoties nākamā gada martā paredzētajām nacionālajām atlases sacensībām dalībai 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs.

Kā ziņots, Torps par peldētāja karjeras beigām paziņoja 2006.gadā, bet šī gada sākumā izlēma atgriezties sportā.

Austrālieša galvenais mērķis ir piedalīties Olimpiādes komandas stafetē, kurā viņš 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs ar Austrālijas komandu laboja pasaules rekordu gan 100, gan 200 metru brīvā stila peldējumos.

Viens no visu laiku izcilākajiem pasaules peldētājiem Torps karjeras laikā izcīnījis piecas olimpiskās zelta godalgas, 11 reizes uzvarēja pasaules čempionātos un 13 reizes laboja pasaules rekordus. Starptautiskajā arēnā Torps pirmo reizi "uzspīdēja" pasaules čempionātā 1998.gadā, kad viņam bija tikai 15 gadi.