Maķedonijas handbola komanda Skopjes "Vardar", kuru no nākamās sezonas pārstāvēs Latvijas izlases līderis Dainis Krištopāns, svētdien tika kronēta par Eiropas Handbola federācijas (EHF) Čempionu līgas uzvarētāju.

Finālmačā "Vardar" ar 24:23 (11:12) pārspēja Francijas vienību Parīzes "Saint-Germain".

Uzvarētājiem ar septiņiem gūtiem vārtiem izcēlās Krievijas handbolists Timurs Dibirovs, bet PSG rindās pieci precīzi metieni franču zvaigznei Nikolā Karabatičam.

"Vardar" par Maķedonijas čempioni kronēta 11 reizes, bet kontinenta klubu turnīros Skopjes vienībai šis ir pirmais tituls. Maķedonijas vienība trīs reizes uzvarējusi Dienvidaustrumu handbola asociācijas (SEHA) līgā.

Nākamajā sezonā "Vardar" komandu pārstāvēs Krištopāns, kurš ar vienību jau oktobrī parakstīja trīs gadu līgumu.

Krištopāna šosezon pārstāvētā pārstāvētā Baltkrievijas vienība Brestas "Meškov" EHF Čempionu līgā nepārvarēja astotdaļfināla kārtu.

Tikmēr cīņā par trešo vietu Vespremas "Telekom" no Ungārijas ar 34:30 (18:17) pārspēja Spānijas klubu "Barcelona".

Pērn par čempioniem tika kronēti Polijas kluba Kelces "Vive Targi" handbolisti, kuri finālā pēcspēles metienos pārspēja Vespremas vienību.