Čehijas pilsētā Pilzenē notiekošajā Eiropas čempionātā spēka trīscīņā bez ekipējuma Latvijas pārstāvji Deniss Koltaševs un Uldis Ķiploks kļuvuši par Eiropas čempioniem jauniešu grupā.

Uldis Ķiploks pārspēja vairākus pasaules rekordus jauniešu grupā līdz 18 gadiem un kļuva par absolūti spēcīgāko kontinenta jaunieti pēc Vilksa punktu skaitīšanas sistēmas.

Sestdien, 21. martā, Deniss Koltaševs izcīnija pirmo vietu Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Denisam Koltaševam visi deviņi piegājieni bija veiksmīgi un bez nevienas kļūdas. Jaunais sportists pietupās ar 140 kg smagu svara stieni, uzspieda 102,5 kg un vilkmē uzvilka 167,5 kg. Kopsummā Deniss Koltaševs pacēla 410 kg.

Svētdien, 22.martā, vēlreiz Čehijā izskanēja Latvijas himna. Sporta kluba "Gulbenes KSP" atlēts Uldis Ķiploks izcīnīja uzvaru jauniešu grupā svara kategorijā līdz 93 kg un pārspēja trīs pasaules jauniešu rekordus (pietupienos, vilkmē un kopsummā). Uldis Ķiploks pietupās ar 240 kg smagu svara stieni, spiešanā guļus uzspieda 145 kg, vilkmē pacēla 285 kg un kopsummā pacēla 670 kg. Ulda Ķiploka paveiktais ļāva iegūt arī absolūti spēcīgākā Eiropas jaunieša titulu, iegūstot pirmo vietu jauniešu grupā pēc Vilksa punktiem.

Latvijas jauniešu komanda izcīnīja ceturto vietu komandu vērtējumā Eiropas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā jauniešu grupā.

Eiropas čempionāts turpināsies līdz 28. martam, un tajā startēs vēl četri Latvijas sportisti. Larisa Cīrule no "Gulbenes KSP" 25.martā sacentīsies svara kategorijā līdz 47 kg. Ieviņa Liģere un Mārtiņš Lielups no sporta kluba "Madonas SCK" piektdien 27. martā savus spēkus centīsies pierādīt attiecīgi svara kategorijā līdz 84 kg un "open" grupā svara kategorijā līdz 93 kg. Eiropas čempionāta noslēdzošajā dienā, 28.martā, Valmieras smagatlētikas sporta kluba "Spēka Pasaule" atlēts Mārtiņš Krūze startēs supersmagajā kategorijā virs 120 kg.

Pirms trīs gadiem notika pirmais Pasaules kauss spēka trīscīņā bez ekipējuma, gadu vēlāk notika pirmais pasaules čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Sacensības guva lielu atsaucību, tāpēc tika nolemts organizēt arī kontinenta čempionātus. Pagājušajā gadā notika Āzijas čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma, bet šogad notiek pirmais Eiropas čempionāts.