Latvijas pārairu divnieks Gints Zunde un Dairis Adamaitis, kā arī vieglsvaru vieninieku braucēja Olga Svirska, piektdien iekļuva Polijas pilsētā Poznaņā notiekošā Eiropas čempionāta pusfinālā.

Sacensību priekšbraucienos Latvijas divnieks ieņēma ceturto vietu. No otrās pozīcijas, kas Zundem/Adamaitim automātiski nodrošinātu vietu pusfinālā, latviešu divnieks atpalika par 17,13 sekundēm.

Pēc gandarījuma brauciena, kurā Latvijas pārim bija jāiekļūst pirmajā divniekā, pirmās puses jeb 1000 metriem Zunde/Adamaitis atradās otrajā pozīcijā, bet finišā latvieši izcīnīja uzvaru par 0,03 sekundēm apsteidzot dāņu sportistus.

Savukārt Svirska priekšbraucienā ieņēma ceturto vietu. No trešās pozīcijas, kas nodrošinātu vietu pusfinālā, Latvijas airētāja atpalika par 8,77 sekundēm.

Gandarījuma braucienā, kurā uzdevums bija nepalikt pēdējai četru vieninieku konkurencē, Svirska visu distanci turējās trijniekā un finišā Grieķijas sportisti apsteidza par 3,92 sekundēm, tādejādi nodrošinot vietu pusfinālā.

Sacensību pusfināli norisināsies sestdien, bet svētdien aizritēs cīņas par medaļām.