Latvijas vīriešu handbola izlase piektdien Vācijā pārbaudes spēlē ar rezultātu 30:32 (10:16) zaudēja šīs valsts otrās bundeslīgas vienībai "2000 Coburg", kuru ikdienā pārstāv valstsvienības handbolists Ģirts Lilienfelds.

Tiesa, Lilienfelds šosezon vēl nav spēlējis, jo iziet rehabilitāciju pēc savainojuma sadziedēšanas.

Latvijas izlase patlaban treniņnometnē Vācijā gatavojas janvārī gaidāmajām pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm ar Lietuvu, Izraēlu un Gruziju, kur tikai grupas uzvarētāja kvalificēsies izšķirošajai "play-off" kārtai.

Piektdienas spēles rezultātu atklāja latvieši, taču nedaudz vēlāk vadību pārņēma Koburgas handbolisti. Puslaika gaitā pretinieku pārsvars pieauga pakāpeniski, maksimumu sasniedzot puslaika izskaņā. Pirmo puslaiku Latvijas valstsvienība zaudēja ar 10:16.

Pēc pārtraukuma latviešiem izdevās gūt trīs vārtus pēc kārtas, samazinot deficītu līdz 13:16, tomēr tuvāk par trim vārtiem "2000 Coburg" Latvijas izlasi nepielaida. Turklāt pie rezultāta 22:25 Latvija ielaida četrus bezatbildes vārtus, ļaujot pretiniekiem atrauties septiņu vārtu attālumā . Spēles beigu daļu gan Armanda Uščina vadītie handbolisti aizvadīja krietni pārliecinošāk, veicot izrāvienu 8:2 un pietuvojoties līdz minimumam (30:31), taču no zaudējuma izglābties neizdevās.

Septiņu vārtus Latvijas valstsvienības rindās guva Elvijs Borodovskis, bet piecreiz izcēlās komandas kapteinis Ingars Dude.

Pirmajā pārbaudes mačā Latvijas izlase trešdien nospēlēja neizšķirti 23:23 ar Vācijas otrās bundeslīgas vienību Desavas "Rosslauer".

Latvijas izlase treniņnometnē, kas noslēgsies svētdien, piedalās 18 spēlētāju sastāvā. Izlasē gan neliela savainojuma dēļ nav līderis Dainis Krištopāns, kura vietā uz treniņnometni devās Borodovskis.