Latvijas vīriešu handbola izlase 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas otrajā mačā Dobelē sestdien ar 28:39 (13:21) zaudēja spēcīgajai Slovēnijai.

Latvijas izlases labā septiņus vārtus guva Aivis Jurdžs, kurš savainojuma dēļ nepiedalījās šī atlases cikla kārtas pirmajā cīņā pret Zviedriju. Savukārt par vienu bumbu mazāk pretinieku vārtos raidīja Dainis Krištopāns.

Pirmajās mača minūtēs nedaudz labāk sekmējās Latvijai, taču pēc tam Slovēnijai izdevās pārņemt kontroli pār cīņu un izvirzīties vadībā ar 5:2. Turpmākajās minūtēs Latvija atpalika par trīs četriem vārtiem, bet, kad puslaiks jau bija pāri pusei, slovēņi veica izrāvienu, panākot jau 18:10. Tiesa, puslaika turpinājumā mājiniekiem vairs neizdevās sadeldēt starpību.

Mača otrajā puslaikā Latvijai neizdevās lauzt cīņas gaitu, turklāt cīņas 33.minūtē Slovēnija pirmo reizi sasniedza vismaz desmit vārtu pārsvaru - 23:13. Arī pēc tam mājiniekiem neizdevās kaut ko mainīt šajā duelī, turklāt slovēņi turpināja aktīvi izmantot ātros pretuzbrukumus, ātri atspēlējot vārtus, ja tos guvusi Latvija.

Kā zināms, cikla pirmajā mačā Latvija, galvenā trenera amatā oficiālos mačos debitējot Uģim Vikštrēmam, ar 23:33 izbraukumā zaudēja pašreizējai olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet Slovēnija savā laukumā 31:25 uzvarēja Slovākiju.

Savukārt otrā sestdienas mačā Zviedrija izbraukumā ar 33:23 (16:15) apspēlēja Slovākiju.

Līdz ar to apakšgrupas līderes ar diviem panākumiem un četriem punktiem ir Slovēnija un Zviedrija, bet Latvija un Slovākija pie punktiem pagaidām nav tikušas.

Pēc šī mača kvalifikācijas turnīrs turpināsies nākamā gada aprīlī, bet atlases turnīra spēles notiks līdz jūnijam.

Slovēnijas izlase 2013.gadā izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā, bet Eiropas meistarsacīkstēs kopā piedalījusies deviņas reizes, pirms desmit gadiem tiekot pie sudraba godalgām.

Komandas atlases cikla izšķirošajā kārtām salozētas septiņās apakšgrupās, no kurām katras divas spēcīgākās vienības un viena labākā trešās vietas ieguvēja iekļūst finālturnīrā, kas tiks aizvadīts Polijā.

Latvijas handbola izlases kandidāti 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei ar Slovēniju:

Helmuts Tihanovs ("Celtnieks"/LSPA), Oskars Arājs, Andis Ērmanis, Egils Politers (visi - Dobeles "Tenax"), Arnolds Straume, Artis Kurmēns (abi - "Ogre"/"Miandum"), Austris Tuminskis (Ludzas "Latgols"), Aivis Jurdžs, Ģirts Lilienfelds (abi - "ThSV Eisenach", Vācija), Ingars Dude ("Istres", Francija), Edgars Kukša ("VFL Fredenbeck", Vācija), Elvijs Borodovskis ("HSV Bad Blankenburg", Vācija), Raimonds Trifanovs ("VT Zweibrucken - Saarpfalz", Vācija), Māris Veršakovs ("S.V. Beckdorf", Vācija), Artūrs Kuģis ("TIF Viking", Norvēģija), Dainis Krištopāns ("Tatran", Slovākija), Jānis Pavlovičs ("Sandefjord", Norvēģija).