Neveiksmīgi Eiropas čempionāta kvalifikācijas izšķirošo posmu ceturtdien sāka Latvijas handbola izlase, kas viesos ar 23:33 (8:18) piekāpās 2012.gada Olimpisko spēļu vicečempionei Zviedrijai.

Izšķirošā atlases turnīra trešās grupas otrajā spēlē sestdien Dobelē Latvijas handbolisti uzņems 2013.gada pasaules čempionāta ceturto spēcīgāko vienību Slovēniju, kas trešdien ar 31:25 pieveica Slovākiju.

Latvijas izlase spēles sākumā šokēja vietējos līdzjutējus un zviedru trenerus, apturot Zviedrijas uzbrukumus un izvirzoties vadībā ar 3:1. Taču tad "iestrēga" Latvijas uzbrukums, bet zviedriem visi metieni lidoja vārtos. Zviedrija guva sešus vārtus pēc kārtas, un Latvijas izlases jaunajam galvenajam trenerim Uģim Vikštrēmam nācās ņemt pārtraukumu. Pēc minūtes pārtraukuma spēles gaitu neizdevās lauzt, zviedri lēnām turpināja palielināt savu pārsvaru un līdz puslaika beigām praktiski sev jau nodrošināja uzvaru - 18:8. Otrajā puslaikā intriga bija zudusi, komandas diezgan brīvi aizvadīja šīs 30 minūtes. Puslaika vidū Latvija gan uz mirkli izmantoja zviedru paviršības un samazināja starpību līdz 19:26, taču Zviedrija atbildēja ar četriem ātrajiem uzbrukumiem, atkal saliekot "visu pa plauktiņiem".

Latvijas labā astoņus vārtus guva Dainis Krištopāns, piecus - Ģirts Lielienfelds, pa trim - Ingars Dude un Jānis Pavlovičs, divus - Austris Tuminskis, bet pa vieniem - Arnolds Straume un Māris Veršakovs. Zviedrijai rezultatīvākie ar sešiem gūtiem vārtiem bija Niklass Ekbergs un Fredrīks Petersens.

Latvijas izlase šo spēli aizvadīja bez diviem pamatsastāva spēlētājiem - slimības dēļ Zviedrijā nevarēja būt Evars Klešniks, bet spēles dienā no sastāva izkrita Aivis Jurdžs.

Latvijas handbola izlases kandidāti 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlei Zviedrijā:

Helmuts Tihanovs ("Celtnieks"/LSPA), Oskars Arājs, Andis Ērmanis, Egils Politers (visi - Dobeles "Tenax"), Arnolds Straume, Artis Kurmēns (abi - "Ogre"/"Miandum"), Austris Tuminskis (Ludzas "Latgols"), Aivis Jurdžs, Ģirts Lilienfelds (abi - "ThSV Eisenach", Vācija), Ingars Dude ("Istres", Francija), Edgars Kukša ("VFL Fredenbeck", Vācija), Elvijs Borodovskis ("HSV Bad Blankenburg", Vācija), Raimonds Trifanovs ("VT Zweibrucken - Saarpfalz", Vācija), Māris Veršakovs ("S.V. Beckdorf", Vācija), Artūrs Kuģis ("TIF Viking", Norvēģija), Dainis Krištopāns ("Tatran", Slovākija), Jānis Pavlovičs ("Sandefjord", Norvēģija).