Trešdien, 21.aprīlī, Rīgas Sporta pilī savu pēdējo pārbaudes spēli pirms 2004.gada pasaules čempionāta augstākajā divīzijā aizvadīja Latvijas hokeja izlase, kas uzņēma Japānas valstsvienību. Uzvaru ar rezultātu 4:0 svinēja Latvijas izlase.

Latvija atkârtoti uzvar Japânu – 4 : 0

Pirmās trešdaļas sākumā Latvijas izlase spēlēja neizteiksmīgu hokeju, bieži atrodoties Japānas aizsardzības zonā, taču netiekot līdz metienam pa vārtiem.

Japānas izlase vairākārt bīstmi apdraudēja Naumova sargātos vārtus, taču meistarības trūkums neļāva gūt vārtus.

Vienīgos vārtus pirmajā trešdaļā guva Latvijas izlase, kad 12.minūtē no Arvīda Reķa piespēles vārtus guva Leonīds Tambijevs.

Pēc šā vārtu guvuma Latvijas izlase sāka spēlēt skatāmāku hokeju, vairākkārt apdraudot Japānas izlases vārtus. Taču pie gūt vārtus Latvijas hokeja izlasei tā arī neizdevās.

Pirmajā trešdaļā bija četri noraidījumi. Latvijai tika noraidīti Atvars Tribuncovs un Vadims Romanovskis, Japānai - Makoto Kavašima un Kriss Braits.

Otrajā trešdaļā spēle kļuva mazliet spraigāka, taču ne Latvijas izlasei, ne japāņiem nekas atmiņā paliekošs neidzevās.

Latvija neizmantoja nevienu no vairākumiem, un nonākot izdevīgās vārtu gūšanas situācijās, vienmēr meklēja iespēju atdot vēl kādu piespēli.

Japānas izlasei arī otrajā trešdaļā bija vairākas lieliskas iespējas gūt vārtus, taču atkal pievīla meistarība.

Trešdaļas 11.minūtē Naumovu Latvijas izlases vārtos nomainīja Edgars Masaļskis, kas vairākas reizes glāba Latvijas izlasi no vārtu zaudējuma.

Latvijas izlase spēlēja līdzvērtīgu hokeju ar Japānas izlasi, lai gan vairāki hokeja speciālisti apgalvo, ka Latvijas izlase ir par klasi augstāka, nekā Japāna.

Otrajā trešdaļā abām komandām bija trīs noraidījumi. Latvijai tika noraidīti Aleksandrs Macijevskis, kas izcieta sodu Sergeja Naumova vietā, Atvars Tribuncovs un Aleksejs Širokovs, Japānas izlasei - trīs noraidījumi Kioši Fudžitas kontā.

Spēles pēdējā rešdaļā Latvijas izlase spēlēja pārliecinošāk, lai gan perioda sākumā Japānas izlasei bija lieliska iespēja gūt vārtus, taču uzbrucēja raidītā ripa atsitās pret vārtu pārlikni.

Jau perioda 3.minūtē rezultāta starpību palielināja Aleksandrs Semjonovs, kad no Jura Ozola un Vadima Romanovska piespēlēm guva lieliskus vārtus.

Līdz trešdaļas 16.minūtei nekas ievēribas cienīgs nenotika, ja neskaita to, ka līdz spēles beigām tika noraidīts japānis Kioši Fudžita.

Aleksandrs Semjonovs savus otros vārtus guva trešās trešdaļas 16.minūtē. Semjonovs saņēma piespēli no Arvīda Reķa un no gaisa raidīja to vārtos.

Punkts spēlei tika pielikts 18.minūtē, kad izmantodams Herberta Vasļjeva piespēli, vārtus guva Aleksandrs Ņiživijs.

Pēdējā spēles minūtē Japānas izlase nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču ne Japāna, ne Latvija vārtus gūt vairs nespēja.

Pēdējā trešdaļā Latvijai bija trīs noraidījumi, Japānai - četri.

2004.gada 21.aprīlis.

• Latvija – Japāna 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
  • Vārtus guva:

1.trešdaļa:

12’ 1:0 Leonīds Tambijevs (Reķis)

2.trešdaļa:

Bez vārtu guvuma.

3.trešdaļa:

43’ 2:0 Aleksandrs Semjonovs (Romanovskis, Ozols)
    56’ 3:0 Aleksandrs Semjonovs (Reķis)
    58’ 4:0 Aleksandrs Ņiživijs (Vasiļjevs)

Noraidījumi:

1.trešdaļa:

8’ Atvars Tribuncovs 2 min
    8’ Makoto Kavašima 2 min
    9’ Kriss Braits 2 min
    15’ Vadims Romanovskis 2 min

2.trešdaļa:

23’ Kioši Fudžita 2 min
    26’ Sergejs Naumovs 2 min
    27’ Atvars Tribuncovs 2 min
    28’ Kioši Fudžita 2 min
    33’ Aleksejs Širokovs 2 min
    38’ Kioši Fudžita 2 min

3.trešdaļa:

41’ Herberts Vasiļjevs 2min
    41’ Kioši Fudžita 2 min
    48’ Josuka Kons 2 min
    50’ Kioši Fudžita - līdz spēles beigām
    55’ Masatoši Ito 2 min
    56’ Vjačeslavs Fanduļs 2 min
    60’ Oļegs Sorokins 2 min