Otrdien, 20.aprīlī, gatavojoties pasaules hokeja čempionātam Latvijas hokeja izlase aizvadīja pārbaudes spēli ar Japānas valstsvienību. Uzvaru ar rezultātu 5:4 svinēja Latvija.

Latvija uzvar Japânu ar 5:4

Pirmajā trešdaļā iniciatīva nepiederēja nevienai no komandām, abas komandas spēlēja līdzvērtīgi, taču Latvija spēlēja mazliet labāk.

Japānas komanda spēlēja aizsardzības hokeju, ar to arī var skaidrot to, ka Latvijas pirmais bīstamais metiens pa vārtiem bija tikai 8.minūtē.

Pirmie vārtus guva Latvijas hokejisti, kad 9.minūtē, pēc drūzmēšanās pie Japānas izlases vārtiem, vārtus guva Jānis Sprukts.

Japānas izlase vārtus guva 18.minūtē, kad neveiksmīgi nospēlēja Latvijas izlases aizsardzība. Arī Artūrs Irbe nebija glābējs, ielaižot ripu sev raksturīgi – starp kājsargiem.

Vienīgo noraidījumu pirmajā trešdaļā izpelnījās Grigorijs Panteļejevs.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlase diktēja Japānas valstsvienībai savus noteikumus, uzspiežot nemitīgi aizsargāties.

Jau 5.minūtē Aleksejs Širokovs, no Ozola un Astašenko piespēlēm, guva vārtus. Vēl pēc divām minūtēm no Tambijeva piespēles vārtus guva Arvīds Reķis.

Pēc šiem diviem ātri gūtajiem vārtiem Japānas izlases treneris bija spiests ņemt minūtes pārtraukumu.

Kad spēlē ritēja 12.minūte, Japānas izlase guva otros vārtus, kad skaistā metienā Takahito Suzuki ripu raidīja vārtu tuvajā stūrī, virs Irbes ķērējcimda.

Taču Japānas prieki bija īsi, jo jau 16.minūtē Kaspars Astašenko, no Alekseja Širokova piespēles, Latvijas izlases pārsvaru atkal palielināja līdz divām ripām.

Piektos vārtus Latvija guva diezgan kuriozi. Aleksandrs Semjonovs izmantoja to, ka no noraidīto soliņa iznāca Grigorijs Panteļejevs, piespēlējot viņam. Panteļejevs izgāja viens pret vienu ar Japānas izlases vārtsargu, taču HK „Rīga 2000” uzbrucējs nespēja pārspēt Japānas izlases vārtsargu. Ko nepadarīja Panteļejevs, to paveica Tambijevs, no vārtsarga atlekušo ripu raidot vārtos, garām Japānas valstsvienības vārtsargam.

Otrajā trešdaļā Latvijas izlasē tika noraidīti – divas reizes Tambijevs, Panteļejevs, Sprukts un Ozols, Japānas izlasē – Braits, Takahaši, Suzuki, Sugavara un Ito.

Pēdējā spēles trešdaļā Latvijas izlase zaudēja kontroli pār spēli, ļaujot Japānas hokejistiem bieži uzbrukt.

Kad trešās trešdaļas 9.minūtē Latvija palika mazākumā, Japānas izlase samazināja vārtu starpību līdz divām ripām. Japānas uzbrucēja gar vārtiem raidītā ripa atsitās pret Irbes kājsargu, un ieslīdēja Latvijas izlases vārtos. Vārtu guvumu ieskaitīja Krisa Braita kontā.

Pēc divām minūtēm Japānas izlase vēlreiz guva vārtus. Šoreiz japāņu labā vārtus guva Kaspars Astašenko, no kura kājas ripa ielidoja vārtos, bet vārtu guvumu ieskaitīja Kioši Fudžitam.

Trešajā trešdaļā tika noraidīti Agris Saviels un Leonīds Tambijevs.

2004.gada 20.aprīlis.

• Latvija – Japāna 5:4 (1:1, 4:1,0:2)
  • Vārtus guva:

1.trešdaļa:

1:0 9’Jānis Sprukts (Tambijevs, Jerofejevs)
    1:1 18’Kunihiko Sakurai

2.trešdaļa:

25’ 2:1 Aleksejs Širokovs (Ozols, Astašenko)
    27’ 3:1 Avīds Reķis (Tambijevs)
    32’ 3:2 Tahakito Suzuki
    36’ 4:2 Kaspars Astašenko (Širokovs)
    39’ 5:2 Leonīds Tambijevs

3.trešdaļa:

50’ 5:3 Kriss Braits
    52’ 5:4 Kioši Fudžita

Noraidījumi:

1.trešdaļa:

14’Grigorijs Panteļejevs 2 min

2.trešdaļa:

22’Kriss Braits 2min
    29’Leonīds Tambijevs 2, 2+2 min
    29’Juniči Tahakaši 2, 2+2 min
    30’Tahakito Suzuki 2 min
    33’Jānis Sprukts 2 min
    33’Nabuhiro Sugavara 2 min
    37’Grigorijs Panteļejevs 2 min
    38’Kengo Ito 2 min
    38’Juris Ozols 2 min

3.trešdaļa:

49’Agris Saviels 2 min
    58’Leonīds Tambijevs 2 min