Latvijas izlases hokejisti, gatavojoties pasaules čempionātam Vācijā, svētdien Rīgas Sporta pilī pārbaudes spēlē zaudēja Baltkrievijas pārstāvjiem - 3:6 (1:2, 0:1, 2:3). Latvijas izlases vārtus guva Kaspars Astašenko, Harijs Vītoliņš un Aigars Cipruss.
Baltkrievijas hokejisti spēli sāka apņēmīgāk. Jau 3. minūtē Kārlis Skrastiņš vārtu priekšā nenoturēja Viktoru Karačunu un rezultāts kļuva 0:1. Viesiem ar aktīvu spēli Latvijas aizsardzības zonā izdevās izjaukt laukuma saimnieku mēģinājumus iesākt uzbrukumus. Mājiniekiem neizdevās panākt izlīdzinājumu arī spēlējot trīsarpus minūtes skaitliskajā vairākumā, tajā skaitā arī pusotru minūti mēģinot gūt vārtus piecatā pret trijiem pretiniekiem.

Pirmās trešdaļas priekšpēdējā minūtē Leonīda Tambijeva precīzu piespēli ar netraucētu metienu no uzbrukuma zonas vidus noslēdza Astašenko, panākot neizšķirtu 1:1. Tomēr viesiem nepilnas minūtes laikā izdevās gūt otros vārtus, kad masīvie baltkrievu uzbrucēji izlauzās cauri Latvijas aizsardzībai. Panākums bija Vasilija Pankova rēķinā.

Pēc pārtraukuma spēle ritēja galvenokārt laukuma vidusdaļā un nevienai no komandām neizdevās realizēt retās vārtu gūšanas iespējas. Trešos vārtus Latvijas hokejisti zaudēja brīdī, kad bija palikuši trijatā pret pieciem pretiniekiem, turklāt Latvijas izlases kapteinim Vītoliņam laukumā salūza nūja.

Pēdējās trešdaļas 8. minūtē, Latvijai spēlējot skaitliskā vairākumā, Vītoliņš, saņēmis Ciprusa piespēli bez gatavošanās meta no zonas vidus un rezultāta starpība saruka līdz 2:3. Līdzīgā situācijā nepilnas piecas minūtes vēlāk, tikai spēlējot vienādos sastāvos, Oļegs Hmiļs baltkrieviem panāca 4:2, bet nepilnas piecas minūtes pirms cīņas beigām viņš netraucēti no Latvijas izlases vārtu priekšas piekto reizi pārspēja mājinieku vārtsargu Sergeju Naumovu.

Pāris minūšu laikā Cipruss iepretim vārtiem noslēdza Artūra Kupaka diognālu piespēli, panākot 3:5. Tomēr mēģinājumi atspēlēties Latvijas hokejistus noveda pie sesto vārtu zaudējuma. Baltkrieviem spēlējot mazākumā, viens pret vienu ar Naumovu izrāvās Andrejs Skabelka un 10 sekundes pirms cīņas beigām rezultāts kļuva 3:6.

Baltkrievijas izlase svētdien nevarēja iesaistīt spēlē visus uz Rīgu atbraukušos hokejistus, jo dažiem hokejistiem ceļā bija pazudusi bagāža ar formas tērpiem.

Pirmdien komandas tiksies atkārtoti. Spēles sākums plkst.18.30.

Pārbaudes spēle:

Latvija - Baltkrievija 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)

Vārtus guva: Astašenko (18:23), Vītoliņš (47:29), Cipruss (56:26) - Karačuns (02:20), V. Pankovs (19:11), Antoņenko (34:31), Hmiļs (51:10, 54:27), Skabelka (59:50)