Ļoti veiksmīgas Latvijas sportistiem bijušas divas aizvadītās speciālās olimpiādes Pasaules spēļu sacensību dienas - izcīnītas vēl trīs medaļas, ieskaitot zelta.

Ceturtdien augstlēkšanas finālā F1 veselības klasē 19 gadus vecā Latvijas sportiste Kristīne Janfelde veica 1,20 metrus augstu lēcienu, kas viņai atnesa zelta medaļu. Sudrabs tika slovākietei Monikai Čabajovai ar rezultātu 1,05 metri.

Savukārt piektdien, 31. jūlijā, Aiva Bērziņa kļuva par šo spēļu vicečempioni, uzrādot otro rezultātu 100 metru sprintā. 14 gadus vecā Latvijas pārstāve distanci veica 15,46 sekundēs, no uzvarētājas, Malavi sportistes Klāras Firi atpaliekot par 27 sekundēm. Bronza Burkifaso skrējējai Punijalai Nasūrai, kura distanci veica 15,49 sekundēs.

400 metru distancē savā grupā piekto vietu izcīnīja Vitālijs Kuļikovs, kurš vēl startēs arī šķēpmešanā un 400 metru skrējienā citā grupā.

28 gadus vecā Gaida Lībiete piektdien ar bronzas medaļu papildināja Latvijas peldētāju izcīnītās godalgas. Gaida finišēja trešā F8 veselības klasē 25 metru sacensībās peldēšanā uz muguras. Viņas rezultāts - 31,64 sekundes. Uzvarēja 31 gadu vecā vāciete Nikole Ārndta - 25,37 sek., sudrabs puertorikānietei Samerai Morai - 28,86 sek.

Kā ziņojām, pirmo medaļu Latvijai šajās Pasaules spēlēs izcīnīja peldētājs Nauris Rimanskis-Rimovs, bet zeltu - Nils Vīgants, arī peldēšanā.

2015. gada "Special Olympics World Games" piedalās vairāk kā 6500 sportistu no 165 valstīm. Latvija šajā sporta forumā pārstāvēta ar 13 sportistiem, kas sacenšas vieglatlētikā, peldēšanā un basketbolā.

"Special Olympics World Games", kurās piedalās sportisti ar mentālās attīstības traucējumiem, notiek ik pēc diviem gadiem; pirmās spēles tika aizvadītas 1968. gadā. Līdz 1991. gadam šis sporta forums risinājās dažādās ASV pilsētās, bet 1993. gadā pirmo reizi pameta Ziemeļameriku un notika Zalcburgā, Austrijā.