Šajā nedēļas nogalē sporta deju pasaulē norisinājās vairākas nozīmīgas sacensības, taču lielākā uzmanība tika pievērsta mūsu galvaspilsētai, kur starptautisko sporta deju sacensību "Latvia Open" ietvaros norisinājās divi lieli notikumi 10 deju programmā – Pasaules kauss pieaugušajiem un pasaules čempionāts jauniešiem. Divpadsmit tiesnešu kolēģijā bija arī Latvijas tiesnese Ina Kočetova.

Pirmajā sacensību dienā Pasaules kausā 10 dejās godalgoto vietu Latvijai nopelnīja Marts Puniņš ar Danu Jākobsoni, kuri 23 pāru konkurencē izcīnīja 2.vietu, otro gadu pēc kārtas tiekot trijniekā. Par čempioniem kļuva Vinsons Tams un Anastasija Novikova no Kanādas.

Savukārt otrajā dienā Latviju pārstāvošie D.Gudovskis un M.Morīte, kuri gada laikā bija uzrādījuši atzīstamus rezultātus, izvirzoties pasaules rangā līderos LA dejās un otrajā vietā ST dejās, palika nepārspēti pasaules čempionātā jauniešiem. Pēc vasaras kopā vairs nedejo Eiropas čempioni no Krievijas, kas vairoja mūsu pāra izredzes uz uzvaru. Denis ar Megiju ST dejās uzrādīja stabili labāko rezultātu. Arī LA dejās tiesneši iedeva viņiem visaugstāko vērtējumu. Līdz ar to gaidītais un paredzamais tituls tika iegūts. Fināla sešiniekā no 30 pāriem iekļuva arī lietuvieši Karols Tomeckis/Domile Semeskevičiute un igauņi Jareks Toigers/Rēlika Traks, kuriem attiecīgi 5. un 6.vieta.

Pasaules čempionāts 10 dejās, kurā atšķirībā no individuālajām programmām valsti pārstāv tikai viens pāris, dažādām vecuma grupām Latvijā norisinājās ceturto gadu pēc kārtas, dodot lieliskas iespējas mūsējiem iegūt augstas vietas, kas arī tika izmantotas. Gada nogalē starptautiskā sporta deju festivāla "Baltic Grand Prix" ietvaros jaunieši sacentīsies pasaules čempionātā LA dejās, kur Latvijai arī ir reālas iespējas izcīnīt godalgotu vietu.

Tikmēr Vācijā Pasaules kausā ST dejās WDSF profesionāļu divīzijā Latvijai šajā nedēļas nogalē tika izcīnīta trešā godalga. No 19 pāriem, līdzīgā cīņā pārspējot Krievijas čempionāta finālistus, trešo vietu izcīnīja A.Rogovenko un A.Vorončuka. Negaidīti piektie palika pasaules čempionāta 6.vietas ieguvēji no Itālijas.