Eiropas čempionāta paralēlā slaloma sacensības iesākās ar kvalifikācijas braucienu, kurā Miks demonstrēja ļoti labu sniegumu, uzrādot otro ātrāko laiku, kas ļāva cerēt uz labu sniegumu sacensību turpinājumā.

Astotdaļfināla braucienā Mikam pretī stājas mājinieks Serhio Mendess Peress, bet nākamajos braucienos Latvijas pārstāvim nācās sacensties tikai ar Vācijas sportistiem. Ceturtdaļfinālā tas bija Manuels Cērlains, pusfinālā Miks pārspēja Noa Zingu, bet finālā pretī stājās galvenais pretendents uz uzvaru – Marko Valcs.

Jau pirmais fināla brauciens bija ļoti ciešs, tomēr Miks izrādījās par dažām simtdaļām ātrāks. Otrajā braucienā, kad sportisti bija samainījušies trasēm, Miks vēlreiz minimāli pārspēja Valcu, izcīnot savu pirmo uzvaru šāda līmeņa sacensībās.

"Vārdiem neaprakstāmas sajūtas, es jau biju laimīgs, kad tiku līdz finālam, bet uzvarēt Eiropas čempionātā ir kaut kas tiešām lielisks! Labākā diena manā skrituļslaloma karjerā!" pēc finiša teica Miks.

Jāpiemin, ka Miks sacentās elites jeb pieaugušo konkurencē. Viņa brālis Dāvis Zvejnieks startēja junioru jeb U21 ieskaitē, kur kvalifikācijā uzrādīja 14. rezultātu, tomēr pārvarēt pirmo kārtu neizdevās.

Ieva Meldere kvalifikācijā uzrādīja 9. labāko rezultātu, bet līdzīgi kā Dāvis, izkrita pirmajā kārtā, kur nācās sacensties ar nākamo Eiropas čempioni.

Svētdien Eiropas čempionāts Villablino noslēgsies ar klasisko slaloma disciplīnu.

Kā ziņojām, sacensības Spānijas pilsētiņā Viljablino iesākās jau piektdienā, kad tika aizvadīts Pasaules kausa posms slalomā. Tajā Mikam izdevās tikt pie 5. vietas.