Latvijas vīriešu basketbola izlase pirmdien "Arēnā Rīga" aizvadīja otro pārbaudes spēli pret Polijas izlasi. Pirmdienas spēle izvērtās kā diena pret nakti salīdzinājumā ar iepriekšējās dienas abu komandu tikšanos. Mājnieki revanšējās pārliecinoši – 96:65.
Pārbaudes spēle

Latvija – Polija 96:65 (28:15, 20:23, 27:12, 21:15)

Salīdzinājumā ar svētdienas spēli šoreiz abu komandu sastāvos bija notikušas izmaiņas. Latvijas komandai malā palika Armands Šķēle (iepriekšējā spēlē guva traumu) un Gatis Jahovičs. Viņu vietā šoreiz tika pieteikts viens spēlētājs - Ernests Kalve. Savukārt poļiem malā palika iepriekšējās dienas rezultatīvākais spēlētājs Adams Vujčiks.

Kārlis Muižnieks šoreiz startā bija izdarījis saspēles vadītāju rokādi, Sandi Buškevicu sūtot Kristapa Valtera vietā. Mājnieki atkal spēli iesāka ar tālmetienu virkni – pirmajās četrās minūtēs no sešiem trāpot četrus (rezultāts 12:4). Visā pirmajā ceturtdaļā Latvijai apskaužama tālmetienu precizitāte – 8 no 12. Pirmo divpunktu metienu Latvijas basketbolistiem izdevās iemest vien septītajā minūtē, kad precīzs caurgājienā bija Kristaps Janičenoks. Tikmēr poļi uzbrukumā izdarīja spiedienu uz groza apakšu, kas pret mājnieku tālmetienu precizitāti nebija nekāds dižais ierocis. Pēc desmit minūtēm 28:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas komandai izdevās pārsvaru nedaudz palielināt un panākt 20 punktu pārsvaru. Laukumā nāca abu komandu rezervisti, un, atšķirībā no iepriekšējās dienas spēles, šoreiz krasa spēles gaitas maiņa nenotika. Neliels atslābuma mirklis mājniekiem iestājās ceturtdaļas vidū, kad poļiem izdevās izrāviens 8:0. Īstajā brīdī Buškevics iemeta tālmetienu, nedaudz pieklusinot viesu izrāvienu. Puslaiks gan noslēdzās tikai ar desmit punktu pārsvaru – 48:38.

Otrā puslaika sākums neko priecīgu nevēstīja. Poļi guva piecus punktus pēc kārtas, pietuvojoties līdz piecu punktu deficītam. Tūliņ pat Cipruss guva divus punktus ar sodu, plus par neapmierinātības izrādīšanu tehnisko piezīmi nopelnīja Polijas izlases treneris Andrejs Urleps. Trenera nesavaldība pievīla savu komandu, uzreiz ļaujot Latvijas komandai atjaunot desmit punktu pārsvaru. Ātri vien atkal viesiem izdevās pietuvoties līdz piecu punktu deficītam, taču tas arī bija viss, uz ko tajā dienā poļi bija spējīgi. Uvis Helmanis iemeta tālmetienu, un trešās ceturtdaļas otrajā pusē un ceturtās sākumā Muižnieka padotajiem izdevās lielisks izrāviens 31:2.

Latvijas basketbolisti vairs nelika tik lielu uzsvaru uz tālmetieniem, taču izmantoja citu trumpi – ātro uzbrukumu. Pēc poļu neveiksmīgiem uzbrukumiem sekoja momentāls prettrieciens, kas visbiežāk noslēdzās ar divu punktu guvumu. Spēles beigas jau izvērtās par formalitāšu kārtošanu. Poļiem izdevās nedaudz attapties un sadeldēt pārsvaru. Latvijas izlasei no pēdējiem desmit punktiem astoņi Ivara Timermaņa rēķinā. 96:65 – uzvara pašcieņas celšanai, žēl tikai, ka šādu sniegumu Latvijas komanda neparādīja iepriekšējā dienā, kad spēle notika plašākas publikas priekšā.

Uzvarētājiem pa 17 gūtajiem punktiem Uvim Helmanim un Sandim Valteram, par punktu mazāk Kristapam Janičenokam. Gūto traumu dēļ šoreiz mazs spēles laiks Mārtiņam Skirmantam un Ernestam Kalvem. Lielais akcents uz tālmetieniem šoreiz attaisnojās – 17 trāpījumu no 35. Salīdzinoši maz izmesti divpunktu metieni – vien 28. Iepriecina mazais kļūdu skaits – tikai deviņas. Salīdzinoši mazs bijis Latvijas centra spēlētāju devums. Trijatā centri guvuši tikai 14 punktus, tiesa, pie bumbas uzbrukumā viņi netika visai bieži.

26. un 27.augustā Latvijas izlasei pēdējās divas pārbaudes spēles pirms kvalifikācijas turnīra pret Ukrainas valstsvienību.

Latvija: Helmanis 17+6 atl., S.Valters 17, Janičenoks 16, Timermanis 12, K.Valters 7+6 atl., Cipruss 7+8 atl., Buškevics 5, Blūms 5+6 rez., Grafs 4, Skirmants 3, Kalve 3.