Peldētāja Gabriela Ņikitina piektdien Eiropas čempionātā (EČ) Glāzgovā priekšsacīkstēs laboja Latvijas rekordu 50 metros brīvajā stilā, taču ar to nebija gana pusfināla sasniegšanai.

Ņikitina distanci peldēja 25,58 sekundēs, sev piederošo valsts rekordu labojot par 0,05 sekundēm.

Savā peldējumā viņa bija otrā aiz lietuviešu zvaigznes Rūtas Meilutītes, kurai piekāpās par 0,38 sekundē, bet trešo vietu izcīnīja Ieva Maļuka, kura 50 metrus brīvajā stilā peldēja 25,88 sekundēs.

Tikmēr Arīna Baikova ar 26,53 sekundēm savā peldējumā ieņēma ceturto vietu.

Pusfinālā iekļuva 16 labāko rezultātu īpašnieces, bet neviena no Latvijas peldētājām neiekļuva labāko divdesmitniekā. Ņikitina ieņēma 21.vietu, Maļuka bija desmit pozīcijas zemāk, bet Baikova ierindojās 40.vietā 55 peldētāju konkurencē.

Ņikitinu no iekļūšanas pusfinālā šķīra 0,11 sekundes.

Vēl šodien no Latvijas peldētājiem startēs Ģirts Feldbergs 50 metros uz muguras un Daniils Bobrovs 100 metros brasā.

Glāzgovā līdz nākamajai svētdienai norisināsies vairāki Eiropas čempionāti - ūdens sporta veidos, riteņbraukšanā, golfā, vingrošanā, akadēmiskajā airēšanā un triatlonā.