Latvijas jaunais peldētājs Uvis Kalniņš ceturtdien kvalificējās Belgradā notiekošā Eiropas junioru čempionāta pusfinālam 100 metru brīvā stila distancē.

Priekšsacīkstēs, kurās uzvaru izcīnīja baltkrievs Arsēnijs Kuharovs ar rezultātu 50,06 sekundes, Latvijas sportists sasniedza rezultātu 50,60 sekundes, ieņemot trešo vietu.

Pusfināls 100 metru distancē brīvajā stilā notiks ceturtdienas sacensību vakara programmā.

Kā ziņots, trešdien Eiropas čempionātu ne pārāk veiksmīgi uzsāka vēl divi Latvijas jaunie peldētāji. Uldis Tazāns ieņēma 30.vietu 200 metru brasa distancē, bet Antons Voitovs ierindojās pēdējā, 44.vietā 100 metru distancē uz muguras.

Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada Eiropas junioru čempionātā Pāvels Gribovskis un Gabriela Ņikitina pirmo reizi kopš 1991.gada spēja nodrošināt Latvijas pārstāvju dalību šāda mēroga sacensību fināla peldējumos. Toreiz Gribovskis izcīnīja astoto vietu 50 metru brīvā stila distancē, bet Ņikitina bija devītā, turklāt arī tieši 50 metros brīvajā stilā.