Slovēnijas U-20 vīriešu handbola izlase svētdien pirmo reizi vēsturē triumfēja Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā.

Finālmačā slovēņi ar 31:30 (15:16, 16:14) apspēlēja Francijas izlasi, kas savukārt pirmo reizi izcīnīja sudraba godalgas.

Spēlē par trešo vietu Vācija ar 29:26 (14:11, 15:15) pārspēja portugāļus.

U-20 Eiropas čempionāts handbolā notiek kopš 1996.gada. Pirmo reizi sacensībās triumfēja Dānija, kas vēlāk prata uzvarēt vēl trīs reizes. Dānija ir šī turnīra titulētākā komanda, otrā ar trīs zelta medaļām ir Vācija, bet divreiz triumfējusi Spānija.

Sacensības 2004.gadā notika arī Latvijā, kad panākumu guva vācieši, bet toreiz šī gada čempione Slovēnija tika pie trešās vietas.

Turnīrs risinās ik pēc diviem gadiem.

Latvijas U-20 puišu handbola izlase svētdien Eiropas čempionāta B divīzijas turnīru noslēdza ceturtajā vietā, neiekļūstot augstākajā divīzijā.

Cīņā par trešo vietu latvieši ar rezultātu 29:23 piekāpās Melnkalnei.

Grupu turnīrā Latvija izcīnīja trīs uzvaras četrās spēlēs, vienīgo neveiksmi par pirmo vietu grupā piedzīvojot tieši pret Melnkalni (25:29), bet ar otro vietu bija gana, lai kvalificētos pusfinālam. Tajā Latvija ar 21:30 piekāpās Austrijai, paliekot bez ceļazīmes uz Eiropas čempionāta augstāko divīziju.

B divīzijā šogad finālspēlē triumfēja Čehija, kas ar 27:17 (14:7, 13:10) pārspēja Austriju.

Latvija pirms diviem gadiem B divīzijā ar trim uzvarām piecās spēlēs ierindojās piektajā vietā.