Latvijas smaiļotājs Aldis Artūrs Vilde svētdien Bulgārijā izcīnīja sesto vietu pasaules U–23 čempionātā 500 metru distancē.

Finālā Vilde distanci veica vienā minūtē un 39,353 sekundēs, par čempionu kronētajam ukrainim Oļeham Kuharikam zaudējot 3,275 sekundes.

Sudrabu izcīnīja francūzis Gijoms le Flošs Dekoršemons, bet trešais bija norvēģis Jūns Āmunns Volls, kuram Vilde zaudēja 2,269 sekundes.

Kā vēstīts, pusfinālā latvietis distanci veica vienā minūtē un 38,349 sekundēs, ieņemdams trešo vietu, kas deva vietu finālā.

Tikmēr junioru vecuma grupa šajā pašā distancē Kristofers Lamberts C finālā izcīnīja uzvaru, kas viņam deva 19. vietu čempionātā.

Pirms tam pusfinālā viņš bija sestais, tādējādi vēlāk bija jācīnās C finālā.

Sievietēm divniekos pusfinālu nepārvarēja Latvijas juniores Margarita Oša/Katrīna Smilteniece, kuras 500 metros savā pusfinālā bija pēdējās, devītās.

Tāpat pusfinālā apstājās junioru kanoe airētāju četrinieks Aleksejs Ševcovs/Jurijs Ševcovs/Vitālijs Upenieks/Matīss Ozols, kuri 500 metru pusfinālā ieņēma septīto vietu.

Kā vēstīts, pirms tam šajās meistarsacīkstēs Latvijas jaunie sportisti izcīnīja divas piektās vietas - smaiļotājs Akmens U–23 čempionāta 200 metru distancē un kanoe divnieks Ansis Grišāns/Matīss Ozols junioriem 1000 metru distancē.

Pasaules junioru un U–23 čempionāts noslēgsies svētdien.