Jau vēstīts, ka ceturtdien aizdomās par krāpšanos, lai iegūtu tiesības rīkot Riodežaneiro olimpiskās spēles, tika aizturēts Brazīlijas Olimpiskās komitejas prezidents Karlušs Artūrs Nuzmans.

SOK piektdien paziņoja, ka aptur Nuzmana darbību organizācijā, kā arī atņem viņam SOK goda locekļa statusu. Tāpat Nuzmans izslēgts no 2020.gada Tokijas Vasaras olimpisko spēļu koordinācijas komitejas.

Tiek norādīts, ka SOK aizliegums neliegs Brazīlijas sportistiem zem sava karoga startēt 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies februārī.

Nuzmanu policija aizturēja, jo ir aizdomas, ka viņš pircis balsis, lai Riodežaneiro 2009.gadā iegūtu tiesības rīkot 2016.gada olimpiskās spēles.

Pašlaik 75 gadus vecais Nuzmans apcietināts mēnesi pēc tam, kad viņa birojā un mājās tika veikta kratīšana, turklāt policija norādīja, ka "ir vērā ņemamas pazīmes" par balsu pirkšanu no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedriem, kas pārstāv Āfrikas valstis.

Varasiestādes apgalvo, ka bijušais Riodežaneiro štata gubernators Seržiu Kabrals, kurš par apsūdzībām kukuļņemšanā un naudas atmazgāšanā pašlaik izcieš 14 gadu cietumsodu, bijis šī plāna lielākās smadzenes. Viņi esot samaksājuši divus miljonus dolāru (1,7 miljonus eiro) bijušajam Starptautiskās Vieglatlētikas savienības (IAAF) prezidentam Lamīnam Djakam no Senegālas.

Riodežaneiro 2009.gada balsojumā par 2016.gada olimpisko spēļu mājvietu apsteidza Čikāgu, Madridi un Tokiju.

Nuzmans par Brazīlijas Olimpiskās komitejas prezidentu strādāja vairāk nekā divas desmitgades un bija galvenais atbildīgais par Riodežaneiro olimpisko spēļu rīkošanu.