Latvijas svarcēlājs Armands Mežinskis ceturtdien ierindojās 13. vietā Albānijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā U-20 vecuma grupā.

Startējot svara kategorijā līdz 85 kilogramiem, Mežinskis summā pacēla 308 kilogramus, kas deva 13. pozīciju 17 sportistu konkurencē.

Raušanā latvietis ar trešo piegājienu pacēla 135 kilogramus smagu stieni, uzrādot 14.rezultātu, bet grūšanā viņam padevās pacelt 173 kilogramus, kas deva 11. rezulātu.

Par čempionu tika kronēts gruzīns Revazs Davitdadze, kurš summā pacēla 353 kilogramus (165+188).

Pašlaik 17 gadus vecais Mežinskis bija otrs jaunākais sacensību dalībnieks šajā svara kategorijā. Pirms trim nedēļām viņš izcīnīja sudraba medaļu Eiropas jaunatnes čempionāta U-17 vecuma grupā.

Ziņots, ka talantīgā svarcēlāja Rebeka Koha otrdien trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā, svara kategorijā līdz 58 kilogramiem tuvāko konkurenti apsteidzot par 26 kilogramiem. Medaļu šajās sacensībās viņa izcīnīja jau piekto reizi.

Savukārt trešdien svarā līdz 77 kilogramiem triumfēja Ritvars Suharevs, pievienojot zeltu iepriekšējos divos gados izcīnītajām sudraba godalgām.

Tikmēr junioriem svarā līdz 69 kilogramiem pirmdien Artjoms Griščenko izcīnīja 12. vietu starp 19 sportistiem. Savukārt svētdien Latvijas jaunā svarcēlāja Daniela Ivanova ieguva devīto vietu Eiropas čempionātā junioriem, kamēr Elmārs Koļeda palika desmitais, apsteidzot divus ieskaiti guvušus sportistus.

Eiropas junioru un U-23 čempionāts Albānijā ilgs visu šo nedēļu. Ceturtdien junioru grupā starts ieplānots arī Jānim Griškovam, bet piektdien sacentīsies arī Edgars Zemrūķis. Tikmēr U-23 ieskaitē Latviju pārstāvēs vienīgi Vadims Koževņikovs, kuram sacensības gaidāmas piektdien.