Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirms gada atņēma Čičerovai medaļu, jo atkārtoti pārbaudītajās dopinga analīzēs, kuras viņa nodeva pēc Pekinas sacensībām, tika atklāts, ka sportiste lietojusi dopingu.

Šobrīd 35 gadus vecās sportistes atkārtoti pārbaudītajās analīzēs tika konstatēta aizliegtā viela turinabols, kas ir anaboliskais steroīds.

Sportiste nolēma cīnīties par savu taisnību un vēl pērn vērsās CAS ar apelāciju, taču tagad tā ir noraidīta, tāpēc Čičerovai oficiāli būs jāatdod sava godalga.

Čičerova Pekinā izcīnīja trešo vietu, bet četrus gadus vēlāk Londonā tika kronēta par olimpisko čempioni. Viņa arī 2011.gadā kļuva par pasaules čempioni, kā arī 2007. un 2009.gadā izcīnīja planētas meistarsacīkšu sudraba godalgas, bet 2013. un 2015.gadā šajās sacensībās tika pie bronzas.

Atņemot Čičerovai bronzu, tā nonākusi viņas tautietes Jeļenas Sļesarenko īpašumā, kura Pekinā palika ceturtā, bet par olimpisko čempioni tika kronēta 2004.gadā Atēnās.

SOK pērn sadarbībā ar Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) aktīvi sāka atkārtoti pārbaudīt Pekinas un Londonas olimpisko spēļu laikā ņemtās analīzes. Pārbaudēs tika izmantotas jaunākās metodes, kas ļāva atklāt sportistu organismā vielas, kuras attiecīgi pirms astoņiem vai četriem gadiem vēl nevarēja noteikt.