Nedēļas nogalē Pasaules čempionāta trasē Beļģijas pilsētā Zolderā norisinājās Eiropas kausa izcīņas BMX riteņbraukšanā pirmie divi posmi, kuros startēja arī kupls Latvijas sportistu skaits. Elites grupā vīriem abās dienās finālā iekļuva Edžus Treimanis, kurš ieņēma sesto un septīto vietu. Tikmēr Latvijas jaunie braucēji pirmajos posmos tika pie piecām godalgām.

Vairāk nekā 3800 dažāda vecuma un meistarības BMX sportisti nedēļas nogalē pulcējās Beļģijas pilsētā Zolderā. Šī gada Pasaules čempionāta trasē norisinājās pirmie divi posmi jaunajā Eiropas kausa izcīņā BMX riteņbraukšanā. Kupli pārstāvēti sezonas pirmajos posmos bija Latvijas pārstāvji. Kopumā no latviešiem Zolderā startēja 58 dalībnieki no dažādiem BMX klubiem un komandām.

Elites, kā arī junioru grupu sacensības norisinājās piektdien un sestdien. Vīru elitē no latviešiem pieteikti bija pieci sportisti, tomēr neilgu laiku pirms sacensībām muguras sāpju dēļ savu dalību atsauca mūsu titulētākais sportists Māris Štrombergs

Pirmajā dienā lielajā finālā spēja iekļūt pagājušā gada BMX Eiropas līgas uzvarētājs un Pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Edžus Treimanis. Tajā valmierietis spēcīgajā konkurencē, ko papildināja ASV izlases sportisti, finišēja sestajā vietā. Rihards Veide sasniedza ceturtdaļfinālu, Kristens Krīgers astotdaļfinālu, bet Ansis Uškaurs sacensības noslēdza pēc priekšbraucieniem. Par uzvarētāju kļuva pazīstamais ASV sportists Konors Fīlds. Sieviešu elitē valmieriete Sandra Aleksejeva spēja sasniegt pusfinālu. No mūsu junioriem pirmajā posmā vistālāk tika Helvijs Babris un Arvis Kārkliņš, abi iekļuva pusfinālā.

Otrajā posmā, kas norisinājās sestdien, vīru elitē Edžum Treimanim izdevās atkārtot dienu iepriekš iespēto – sasniegt finālu. Cīņu ar septiņiem citiem finālistiem latvietis iesāka cerīgi, izvirzoties līderu vidū. Nedaudz vēlāk gan Edžus zaudēja savas pozīcijas. Trases vidusdaļā kritienu piedzīvoja viens no Francijas sportistiem. Uzreiz aiz viņa brauca Treimanis, kurš arī bija spiests piedzīvot kritienu. Finiša līniju valmierietis šķērsoja septītajā vietā. Līdz pusfinālam šoreiz aizkļuva Rihards Veide. Vēl no priekšbraucieniem pārliecinoši izkļuva Kristens Krīgers, tomēr Jelgavā augušais sportists piedzīvoja kritienu astotdaļfinālā. Pusfināla barjeru sasniedza arī Aleksejeva un juniors Babris, bet Pēteris Kalniņš bija starp ceturtdaļfinālistiem junioru vīru konkurencē.

Ar godalgām iepriecināja mūsu jaunie braucēji. Pirmajā posmā B15/16 jauniešu konkurencē uzvaru svinēja Mikus Strazdiņš, kamēr uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Vladimirs Boltiks. Šajā pat vecumā meitenēm Vineta Pētersone finišēja ceturtajā pozīcijā, bet Vanesa Buldinska bija septītā. Uzvaru B7/8 konkurencē puišiem svinēja Kristers Apels, Rodrigo Antulis šeit pat ieņēma astoto vietu.

Otrajā vietā G9/10 meiteņu grupā ierindojās Paula Kibare, tikmēr Ronalds Rītiņš bija sestais B13/14 konkurencē.

Otrajā posmā svētdien B7/8 grupas braucējs Emīls Allers finišēja otrajā vietā. Astotajā pozīcijā šajā pat vecumā ierindojās Rodrigo Antulis. G9/10 grupā meitenēm Paulai Kibarei šoreiz 6. vieta. B15/16 konkurencē Mikus Strazdiņš lielajā finālā bija sestais, Vineta Pētersone septītā G15/16 grupā. Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums “MONUM”.