BK "Ventspils" otrdien savā laukumā ar 93:78 uzvarēja Beļģijas klubu "Pepinster" Ziemeļeiropas basketbola līgas spēlē. Ventspilniekiem tā bija piektā uzvara sešās spēlēs NEBL A grupā, ļaujot nostiprināties turnīra tabulas līderu pozīcijās.
Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Ainārs Bagatskis, kura rēķinā bija 21 punkts un septiņas savāktas atlēkušās bumbas.

Pēc gūtās uzvaras pār "Pepinster" A grupā vairs nav iespējams pat teorētisks variants, kas Latvijas komandu atstātu ārpus četru spēcīgāko vienību skaita, kuras turpinās cīņu NEBL čempionāta nākamajā kārtā. Trešdien "Ventspils" savā laukumā uzņems angļu "Pertemps Bullets".

Līdzvērtīgu pretinieku cīņā viesi cerības uz panākumu saglabāja līdz pēdējās ceturtdaļas vidum, kad atpalika tikai par četriem punktiem (72:76), tomēr spēles galotni pārliecinoši aizvadīja mājinieki.

Beļģijas komanda veiksmīgi uzsāka cīņu un noturējās vadībā līdz 14:13, kad Šerons Vilkersons nākamajā uzbrukumā pirmo reizi izvirzīja vadībā "Ventspili" (15:14), Tomēr "Pepinster" ar aktīvu darbību aizsardzībā spēja sarežģīt ventspilniekiem darbību uzbrukumā un viesi ceturtdaļas pēdējā minūtē panāca 23:15 savā labā. Laukuma saimniekiem ceturtdaļas beigās samazināt rezultāta starpību palīdzēja Vilkersona un Kristapa Purņa trīspunktu metieni, turklāt Purnis nekļūdījās pēdējā sekundē.

"Pepinster" veiksmes brīdim pienāca beigas jau pirmajās minūtēs pēc pārtraukuma, kad ventspilnieki sakārtoja darbību aizsardzībā, turklāt viesi dažkārt paši pieļāva tehniskas kļūdas. Astoņarpus minūtēs Beļģijas čempionvienība spēja gūt tikai piecus punktus, turpretim "Ventspilij" rezultatīvi darbojās Stīvs Ričs, Aigars Vītols un Vilkersons, panākot 40:30. Iegūto pārsvaru līdz puslaika beigām gan neizdevās nosargāt, jo pēdējā minūtē pirms pārtraukuma viesi pietuvojās līdz 36:42.

Trešo ceturtdaļu ar veiksmīgu sēriju uzsāka Beļģijas kluba spēlētāji, pēc Davida Kaluta metiena izvirzoties vadībā ar 43:42. Lūzums spēlē gan neiestājās, jo ar ne mazāk rezultatīvu sēriju atbildēja laukuma saimnieki, kas pēc diviem Vilkersona pēc kārtas gūtajiem groziem panāca 51:43. Epizodiski veiksmes brīži mijās gan "Ventspilij" gan "Pepinster", bet līdz pēdējam pārtraukumam mājinieki saglabāja četru punktu pārsvaru (58:54).

Pēdējā ceturtdaļā Beļģijas komandā iespēlējās Markuss Feisons, taču izvirzīties vadībā viesi vairs nespēja. Pēc Sanda Buškevica tāla trīspunktu metiena "Ventspils" bija vadībā ar 10 punktiem (73:63). Pēdējo reizi viesi vēl spēja radīt intrigu, pietuvojoties līdz 72:76, taču atlikušajās četrās minūtēs laukumā dominēja ventspilnieki. Cīņas izskaņā "Ventspils" panāca lielāko pārsvaru - 17 punktus (93:76), bet spēles beigu signāls liecināja par mājinieku uzvaru ar 93:78.

"Pepinster" galvenais treneris Niksa Bavčevičs pēc zaudējuma atzina, ka spēle ieguva viņam negaidītu pavērsienu. "Mēs it kā visu darījām pareizi, taču zaudējām. "Ventspils" treneris mūs pārsteidza, laižot laukumā četrus mazos spēlētājus," teica Bavčevičs.

Savukārt "Ventspils" galvenais treneris Kārlis Muižnieks norādīja, ka "četru mazo spēlētāju atrašanās laukumā palīdzēja komandai koncentrēties spēlei aizsardzībā".

"Pepinster" basketbolistu nepietiekamo atdevi cīņā aizsardzībā par galveno neveiksmes cēloni nosauca viesu rezultatīvākais spēlētājs Feisons.

NEBL spēle: "Ventspils" - "Pepinster" 93:78 (21:25, 21:11, 22:23, 29:19)

Punktus guva:

"Ventspils": Bagatskis 21 +7AB, Vilkersons 18, Buškevics 17 +6RP, Ričs 15, Vītols 11, Purnis 8, Kosuškins 3

"Pepinster": Feisons 21 +7AB, Kaluts 16, Starosta 13 +12AB, Brauns 13 +9RP, Maravičs 13, Haslems 2

AB - atlēkušās bumbas, RP - rezultatīvas piespēles.