"Ventspils" ceturtdien Kijevā ar 104:89 (48:48) uzvarēja vietējo BK "Kyiv" Ziemeļeiropas basketbola līgas (NEBL) čempionāta spēlē, vēsta Kijevas kluba Interneta mājas lapā publicētā informācija.
Ventspilniekiem tā ir otrā uzvara divās šosezon aizvadītajās NEBL spēlēs.

"Ventspils" vadībā izvirzījās jau pirmajās minūtēs un otrās ceturtdaļas vidū sasniedza 33:22. Tomēr līdz puslaika beigām laukuma saimnieki panāca izlīdzinājumu un izšķirošo pārsvaru ventspilnieki spēja iegūt tikai trešajā ceturtdaļā. No neizšķirta 48:48 viesi sešās minūtēs panāca 64:54, bet ceturtdaļas izskaņā divi Aigara Vītola trīspunktnieki un Aināra Bagatska veiksme uzbrukumā ļāva Latvijas komandai pēdējā pārtraukumā doties ar 18 punktu pārsvaru (80:62).

Igora Miglinieka trenētā Kijevas komanda pēdējo ceturtdaļu uzsāka apņēmīgi un nepilnās trīs minūtēs samazināja rezultāta starpību līdz 74:82. Tomēr tālāku pārsvara dilšanu ventspilnieki nepieļāva. 2:40 līdz spēles beigām "Ventspils" bija vadībā 95:87, bet atlikušajā laikā "Kyiv" mēģinājumi glābties nebija sekmīgi.

Pēc spēles "Ventspils" galvenais treneris Kārlis Muižnieks neizcēla nevienu spēlētāju individuāli: "Uzvaru guvām pateicoties komandas spēlei. BK "Kyiv" ir spēcīga komanda, taču mums bija priekšrocība - bijām vairākas dienas atpūtušies [kijievieši trešdien spēlēja] un tas kļuva redzams izšķirošajos spēles brīžos."

Savukārt Miglinieks par viņa vadītās komandas diviem galvenajiem neveiksmes cēloņiem nosauca zaudējumu cīņā par atlēkušajām bumbām un vāju saspēles veidošanu. "Mūsu komandai nebija arī laika, lai trenētos kombināciju veidošanā. "Ventspils" ir ļoti spēcīga komanda, pirmkārt, jau ar komandas spēli", teica Muižnieks.

NEBL spēle" BK "Kyiv" - "Ventspils" 89:104 (17:22, 31:26, 14:32, 27:24)

Punktus guva:

BK "Kyiv": Balašovs 15 +6AB, Poltorackis 14 +6AB, Evanss 13, Grīrs 10 +6AB, Korabļovs 10, Ļebedevs 10, Jevstratjenko 9, Ivanovs 5, Žuravļovs 3

"Ventspils": Buškevics 24 +8AB, Skirmants 18, Bagatskis 17 +7AB, Vītols 17, Kosuškins 12, Ričs 9 +9AB, Purnis 5, Smits 2