Latvijas hokejists Sergejs Žoltoks pagājušajā naktī izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bet viņa pārstāvētais klubs Minesotas "Wild" Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā spēlē izbraukumā negaidīti ar 4:2 uzvarēja Kolorādo "Avalanche".
Žoltoks mačā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bet spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Izšķirošo pārsvaru "Wild" ieguva otrajā periodā, kad nepilnu piecu minūšu laikā guva trīs vārtus. Sākumā pēc Žoltoka un Endrjū Brunē piespēlēm skaitlisko vairākumu izmantoja Filips Kuba. 10.minūtē Marians Gaboriks palielināja "Wild" pārsvaru līdz 2:0, bet pēc 30 sekundēm Vess Volšs panāca jau 3:0 Žoltoka komandas labā.

Otrās trešdaļas 14.minūtē Džo Sakiks vienus vārtus atguva, taču četras minūtes līdz pamatlaika beigām Brunē atjaunoja "Wild" trīs vārtu pārsvaru. Pēc vienas minūtes Milans Hejduks vēlreiz samazināja rezultāta starpību, tomēr Žoltoka vienība nosargāja pārsvaru un guva svarīgu uzvaru izbraukumā ar 4:2.

Teicamu sniegumu "Wild" vārtos rādīja Dveins Rolosons, kurš atvairīja 39 metienus.

"Wild" vēsturē tā bija pirmā Stenlija kausa izcīņas spēle. Savukārt "Avalanche" pēdējos septiņos gados divas reizes ir izcīnījusi Stenlija kausu, bet deviņas reizes ir kļuvusi par savas divīzijas regulārā čempionāta uzvarētāju.

NHL ceturtdien notikušo spēļu rezultāti izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā:

• Detroitas "Red Wings" - Anaheimas "Mighty Ducks" 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)