Beļģijas tenisists Dāvids Gofēns piektdien izcīnīja uzvaru Deivisa kausa fināla pirmajā spēlē, turklāt atspēlēja divu setu deficītu.

Pašlaik ATP ranga 16. vietā esošais Gofēns ar 3-6, 1-6, 6-2, 6-1, 6-0 uzveica britu Kailu Edmundu, kurš pasaules rangā atrodams 100.pozīcijā.

Pēc zaudētiem pirmajiem diviem setiem trešā seta pirmajā geimā Gofēnam nācās atspēlēt divas breikbumbas, tomēr viņam to izdevās paveikt. Turpinājumā beļģis jau nākamajā geimā droši lauza pretinieka servi un pēc tam pilnībā dominēja mačā, turklāt piektajā setā Edmunds nespēja uzvarēt nevienā geimā.

Gofēns no divu setu deficīta atspēlējās pirmo reizi karjerā, un viņš šajā mačā izmantoja desmit no 19 breika iespējām.

Zīmīgi, ka šis Edmundam bija debijas mačs Deivisa kausā. Viņš šajā sezonā ATP tūrē piedalījās tikai sešās spēlēs, izcīnot vienu uzvaru.

Maču Gentē noraudzījās 13 000 līdzjutēju.

Līdz ar to cīņā līdz trim uzvarām sacensību saimniece Beļģija izvirzījusies vadībā ar 1-0.

Turpinājumā piektdien kortā devies fināla lielākā zvaigzne Endijs Marejs no Lielbritānijas, kurš spēkosies ar Rubenu Bemelmansu. Sestdien plānota dubultspēle, bet svētdien risināsies vēl divas vienspēles.

Kā ziņots, Marejs vēl tikai pagājušajā nedēļā piedalījās vīriešu tenisa sezonas noslēguma turnīrā jeb "ATP World Tour Finals", kurā gan nespēja izkļūt no apakšgrupas.

Pirms tam pusfinālā Lielbritānija ar 3-2 apspēlēja Austrāliju, bet Beļģija ar rezultātu 3-2 pārspēja Argentīnu.

Beļģija pirmo un līdz šim vienīgo reizi Deivisa kausa finālā piedalījās 1904. gadā, kad Vimbldonā ar 0-5 piekāpās tieši Lielbritānijai.

Savukārt Lielbritānija sacensību titula cīņā piedalās pirmoreiz kopš 1978. gada, bet iepriekšējo reizi titulu tā ieguvusi 1936. gadā.