Pagājušās nedēļas nogalē Regbija čempionāta ceturtajā kārtā pasaules čempione Jaunzēlande Kraistčērčā ar 41:13 (15:10) sakāva Dienvidāfriku, bet Austrālija Pērtā ar 36:20 (21:6) izrēķinājās ar Argentīnu. Tādējādi "All Blacks" regbisti jau pēc divas kārtas pirms turnīra noslēguma nodrošinājuši uzvaru Regbija čempionātā.

Jaunzēlandes un DĀR divcīņa kopš 1921. gada tradicionāli uzskatīta kā divu superlielvaru cīņa par tiesībām saukties par pasaules labāko izlasi, un aparteīda laikos neliels pārsvars bija DĀR, taču kopš DĀR atgriešanās starptautiskajā regbija apritē 1992. gadā dominē Jaunzēlande, turklāt pēdējos gados tās pārsvars ir ievērojams. Tieši tādēļ spēle Kraistčērčā neradīja pagājušo gadu intrigu, jo īpaši tādēļ, ka šajā pilsētā Jaunzēlande nav zaudējusi kopš 1998. gada (kad ar 23:27 piekāpās Austrālijai), bet DĀR pēdējo reizi uzvaras saldmi tur baudījusi tālajā 1965. gadā (19:16).

Pirmajā puslaikā viesi spēja turēties līdzi favorītiem, uz desmitā numura Bodena Bareta soda sitienu 18. minūtē atbildot ar veterāna Braiena Habanas piezemējumu pēc lieliski izspēlētas kombinācijas (3:7). Tas bija Habanas 66. piezemējums izlases sastāvā – elites izlašu rekords, bet japāņa Daisukes Ohatas absolūtā rekorda pārspēšanai viņam pietrūkst nieka četru piezemējumu.

DĀR regbistu prieki bija īsi, viņu desmitais numurs Eltons Jančiss nenotvēra bumbu uzreiz pēc spēles atsākšanās, Jaunzēlandes regbisti izspēlēja ātru kombināciju, ko 21. minūtē noslēdza Izraēls Degs (8:7), bet 27. minūtē beidzot savu pirmo piezemējumu pret DĀR guva Džulians Savea (15:7). Atlikušajā spēlēs laikā viesi spēja trāpīt tikai divus soda sitienus, bet mājinieki kāpināja tempu un salauza pretinieku pretestību ar četriem piezemējumiem (48. minūtē Bens Smits (22:10), 55. minūtē Ardi Savea (29:13), 64. minūtē Sems Vaitloks (34:13) un 70. minūtē T.Dž. Perenara (41:13)).

Tādējādi Jaunzēlande savā laukumā uzvarējusi jau 44 reizes pēc kārtas (pēdējais zaudējums piedzīvots 2009. gadā Hamiltonā pret DĀR (29:32)), kā arī pašlaik izcīnījusi jau 15 uzvaras pēc kārtas (pēdējā neveiksme piedzīvota 2015. gadā Sidnejā pret Austrāliju (19:27)), un jau trešo reizi pēdējo gadu laikā ir rokas stiepiena attālumā no elites izlašu pasaules rekorda 17 uzvarām pēc kārtas (to 1965.-69.g. paveica Jaunzēlande, 1997.-98. g. atkārtoja DĀR, un 2013.-14.g. – atkal Jaunzēlande).

Otrajā spēlē Pērtā Austrālija negaidīti ātri nokārtoja uzvaru pār Argentīnu, līdz 11. minūtei ienesot jau trīs piezemējumus (1. minūtē Samu Kerevi, 7. minūtē Deins Heilets-Petijs, 11. minūtē Vils Genia) – 21:0. Līdz puslaika beigām viesu desmitais numurs Nikolass Sančess trāpīja divus soda sitienus (21:6), bet 43. minūtē Santjago Kordero ar piezemējumu radīja intrigu (21:16). Austrālija atguvās, un līdz otrā puslaika vidum Vils Genia un Maikls Hūpers ar piezemējumiem, bet Rīss Hodžs ar soda sitienu nomierināja līdzjutējus tribīnēs (36:16), un Fakundo Isas piezemējums 71. minūtē vairs neko neizšķīra (36:20).

Pēc šīm spēlēm Jaunzēlandei ir 20 punkti, Austrālijai – 9 punkti, DĀR – 6 punkti, Argentīnai – 5 punkti. 1. oktobrī Pretorijā DĀR – Austrālija, Buenosairesā Argentīna – Jaunzēlande, 8. oktobrī Durbanā DĀR – Jaunzēlande, bet Argentīna savu mājas spēli pret Austrāliju aizvadīs Londonā, slavenajā Tvikenemas stadionā.

Dienvidu puslodes regbija gigantu ikgadējā turnīrā Jaunzēlande kopš 1996. gada uzvarējusi 14 reizes jeb divas reizes vairāk nekā Austrālija (4) un DĀR kopā (3). 2012. gadā turnīrs tika paplašināts, uzņemot Argentīnu.