Aizvadītājā nedēļas nogalē Mežaparkā, Rīgas satiksmes tenisa klubā norisinājās lielākais tenisa notikums bērniem – SEB tenisa festivāls, kopā pulcējot 157 tenisa spēlētājus līdz 10 gadu vecumam. Turnīru šogad ar kopīgu tenisa spēli atklāja Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis un pagājušā gada "Red" (U8) grupas uzvarētājs Ernests Treimanis.

Sestdien LTS SEB tenisa festivāls iesākās ar paraugspēli starp Latvijas labāko tenisa spēlētāju Ernestu Gulbi un jauno tenisistu Ernestu Treimani, kurš, tāpat kā aizvadītajā gadā, arī šogad pārliecinoši uzvarēja jau nākamajā "Orange" (U9) tenisa grupā. Jaunos tenisistus ar viņu gaidītākajām, lielākajām tenisa sacensībām šogad sveica arī LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks un LTS "U10 teniss" programmas vadītāja Lilita Didriksone.

"SEB tenisa festivāls sešu gadu laikā ir kļuvis par nozīmīgu pasākumu Latvijas tenisa attīstībai, sniedzot bezmaksas iespēju bērniem aizvadīt savu pirmo nopietno turnīru un liekot pamatus turpmākajai tenisa karjerai. Šis turnīrs bērniem ir īsti svētki, un abu dienu garumā valdīja ļoti draudzīga un patīkama atmosfēra. Pret sacensībām bērni un viņu vecāki attiecas ar lielu nopietnību un cīņassparu, kas liecina, ka aug jauna, ļoti spēcīga tenisa paaudze. Īpašs paldies šī turnīra norisē jāsaka mūsu atbalstītājiem SEB bankai, kuri sniedz ievērojamu ieguldījumu Latvijas tenisa attīstībā. Ceram, ka turpmākajos gados būs iespējams rīkot vēl vērienīgāku tenisa turnīru ne tikai Latvijas, bet visu Baltijas valstu tenisa spēlētājiem, kļūstot par lielāko festivālu mazajiem tenisistiem Baltijas valstīs," uzsver Kārlis Lejnieks, LTS ģenerālsekretārs.

Sestdien, visas dienas garumā jaunos spēlētājus priecēja bērnu (Rīgas Skolēnu pils) teātris "Zīļuks", savukārt paralēli tam, bērniem bija iespēja piedalīties tenisa treneru sagatavotos uzdevumos, saņemot īpašas balvas. Visiem, kuri ne reizi nebija izmēģinājuši tenisa spēli, bija iespēja uzspēlēt un saņemt konsultāciju no profesionāliem tenisa treneriem.

Sestdien tika noskaidroti SEB festivāla uzvarētāji "Red" (U8) un "Orange" (U9) grupās, bet svētdien "Green" (U10) uzvarētāji vienspēlēs un dubultspēlēs. Šogad "Red" (U8) grupā uzvarēja Jegors Haritonovs, 2. vietā ierindojās Vestards Elsbergs, savukārt 3. vietā Jaroslavs Kieņa. Savukārt meiteņu grupā uzvarēja Anna Zudāne, 2. vietu ieguva Paula Gurecka, bet 3. vietā ierindojās Rusne Donelaite.

"Orange" (U9) grupā šogad uzvarēja Ernests Treimanis, 2. vietu ieguva Kristofers Krūmiņš, savukārt 3. vietu – Jegors Petrovs. Meiteņu grupā 1. vietu ieguva Alise Latiša, 2. vietu – Vladislava Leščinska, 3. vietu Samanta Āboliņa.

"Green" (U10) grupa no zēniem pirmo vietu ieguva Mārtiņš Rubezis, augsto 2. vietu Aleksandrs Sotikovs, savukārt godpilno 3. vietu – Ronaldo Ķerišis. Meiteņu grupā uzvarēja Adelina Lačinova, 2. vietā ierindojot Mariju Lauvu, savukārt 3. vietā – Valeriju Belinsku.

"Green" grupā norisinājās arī dubultspēles, tur zēnu grupā pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Rubezis un Ronaldo Ķeršis, savukārt meiteņu grupā Madara Balode un Elīza Kupruka. Otro vietu ieņēma Markuss Oto Meidrops un Mikus Bušēvics, un Beatrise Zeltiņa un Stefānija Bolēvica. Godpilno trešo vietu zēnu grupā ieņēma Rūdolfs Andersons un Dāvis Mežals, savukārt meiteņu Oļesja Demčenkova un Valerija Belinska.