Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis sestdien cieta neveiksmi Ķīnā notiekošā Čendu ATP "World Tour 250" sērijas turnīra pirmajā kvalifikācijas kārtā.

Gulbis, kurš ATP rangā ir 149.vietā un kvalifikācijā bija izlikts ar sesto numuru, ar rezultātu 4-6, 1-6 atzina baltkrieva Jegora Gerasimova pārākumu, kurš rangā atrodams 264.vietā.

Latvijas tenisists pirmajā setā piektajā geimā guva punktu pretinieka servē, pēc tam panākot 4-2 savā labā, taču mača turpinājumā Gerasimovs uzvarēja desmit no 11 geimiem, svinot drošu uzvaru.

Gulbis šajā turnīrā pie ATP ranga punktiem netika, bet lai iekļūtu pamatturnīrā, ir nepieciešamas divas uzvaras.

Jau ziņots, ka vēl piektdien Gulbis spēlēja Taivānā notiekošā Gaosjunas "Challenger" turnīra ceturtdaļfinālā, kur ar 6-7 (4:7), 2-6 zaudēja francūzim Gēlam Monfisam, kurš pasaules rangā ir 42.vietā.

Gaosjunas turnīrā Gulbis nopelnīja 25 ATP ranga punktus.

Gulbis pirms trim nedēļām zaudēja ASV atklātā čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā. Pēc veiksmīgi sasniegtā Vimbldonas čempionāta astotdaļfināla Gulbim bija četru zaudējumu sērija.