Latvijas vadošais vīriešu tenisists Ernests Gulbis piektdien piedzīvoja zaudējumu Itālijā notiekošajā Kaltanisetas "Challenger" sērijas vienspēļu turnīra otrajā kārtā.

Pasaules ranga 145.vietas īpašnieks Gulbis ar rezultātu 6-2, 6-7 (3:6), 1-6 piekāpās itālim Alesandro Džanesi, kurš ATP rangā atrodas 161.vietā.

Abu tenisistu mačs sākās jau ceturtdien, taču tas tika pārtraukts lietus dēļ. Tobrīd Gulbis bija vadībā ar rezultātu 5-2.

Ceturtdien iesāktajā mačā pret Džanesi Gulbis aizvadīja kvalitatīvu pirmo setu, vienreiz laužot pretinieka servi, bet piektdien Gulbis to noslēdza sev par labu.

Otrais sets bija spraigāks, abiem spēlētājiem vienam otru pa reizei nobreikojot. Sets tika novests līdz taibreikam, kurā spēcīgāks izrādījās Džanesi. Savukārt izšķirošajā setā labāku sniegumu rādīja itālis, kurš divreiz nobreikoja Gulbi un izcīnīja ļoti pārliecinošu panākumu setā, ļaujot Latvijas sportistam uzvarēt tikai vienu geimu.

Jau vēstīts, ka sacensību pirmajā kārtā Gulbis ar 6-2, 6-4 uzvarēja citu itāli Luku Vanni, kurš ir planētas 201.rakete.

Gulbis maija beigās jau vienreiz tikās ar Džanesi, viņu pieveicot Francijas atklātā čempionāta kvalifikācijas izšķirošajā - trešajā - kārtā.

Pēcāk Gulbis sasniedza Francijas atklātā čempionāta otro kārtu.

Pēc Francijas atklātā čempionāta Gulbis piedalījās arī Čehijā notikušajā Prostejovas "Challenger" turnīrā, kur gan cieta zaudējumu pirmajā kārtā.