Turnīrā ar otro numuru izliktā Latvijas tenisiste ar rezultātu 7-6 (7:2), 5-7, 6-1 apspēlēja beļģieti Elisu Mertensu.

Pirmajā setā nevienai no tenisistēm neizdevās iegūt iniciatīvu. Kaut Sevastova pirmajā, piektajā un devītajā geimā lauza Mertensas servi, nevienu reizi neizdevās iegūt pārsvaru un uzreiz nākamajos geimos beļģiete deficītu atguva. Uzvarētāju noskaidroja taibreikā, kurā pirmajās piecās izspēlēs uzvarēja uzņēmēja, tomēr turpinājumā pilnībā dominēja Sevastova, triumfējot ar 7:2.

Otrā seta ievadā Sevastova ļoti ātri nokļuva iedzinējos ar 0-3, bet pēc tam uzvarēja nākamajos četros geimos un jau atkal bija priekšā. Līdz seta beigām cīņa ritēja līdzīgi, tomēr 11.geimā Mertensa nobreikoja Latvijas tenisisti un brīdi vēlāk izservēja setu, pagarinot dueli.

Trešo setu gan Sevastova aizvadīja ļoti pārliecinoši. Latvijas tenisiste ne tikai zaudēja vien četrās izspēlēs pie savas serves, bet arī divreiz lauza pretinieces servi, triumfējot ar 6-1.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija tikušās.

Pirmās kārtas pārvarēšana Sevastovai devusi 30 WTA ranga punktus.

Sevastova pašlaik WTA rangā ieņem 19. vietu un turnīrā izlikta ar otro numuru, kamēr Mertensa pagājušajā nedēļā bija atrodama 51. pozīcijā, kas ir viņas karjeras rekords, bet šonedēļ atkāpusies uz 57. pozīciju.

Otrajā kārtā Sevastova spēkosies ar kādu no kvalifikācijas veiksminiecēm vai ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko.

Pirmo turnīru kopš bērna laišanas pasaulē Maljorkā aizvadīs baltkrieviete Viktorija Azarenka, kura pirmajā mačā spēkosies ar japānieti Risu Ozaki, bet ceturtdaļfinālā iespējama tikšanās ar Sevastovu. Tāpat pirmo turnīru šosezon tieši Maljorkā aizvadīs vāciete Sabīne Lisicki, kurai zālājs ir mīļākais segums un 2013. gadā viņa uz tā aizkļuva līdz Vimbldonas finālam.

Sevastova sacentīsies arī dubultspēļu sacensībās, spēlējot pārī ar kādreizējo WTA ranga līderi Jeļenu Jankoviču un pirmajā kārtā tiekoties ar austrālieti Džesiku Mūru un Varatčaju Vongteančaju no Taizemes.