Izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā Samoilovs/Sorokins, kuri izlikti ar 11.numuru, ar rezultātu 2-0 (22:20, 21:17) pieveica Stēfanam Gunnaršonam un Hannesam Brinkborjam, kas izlikti ar 20.numuru.

Astotdaļfinālā Samoilovs/Sorokins sestdien spēkosies ar Nīderlandes sportistiem Jonu Stjekemu/Kristiānu Varenhorstu, kuri izlikti ar 28.numuru.

Kā ziņots, jau uzreiz pēc apakšgrupu sacensībām astotdaļfinālu bija sasniedzis otrs Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuriem turnīrā ticis 14.numurs.

Apakšgrupu turnīrā Pļaviņš/Šmēdiņš uzvarēja visās trijās savas grupas spēlēs, izcīnot pirmo vietu, bet Samoilovs/Sorokins ar diviem panākumiem palika otrie.

"Grand Slam" turnīrā 32 pamatturnīra pāri sadalīti astoņās grupās, pa četriem katrā. Grupu turnīrā katrs duets ar katru izspēlē pa mačam savā apakšgrupā, un, lai turpinātu cīņu par titulu, jāieņem vismaz trešā vieta.

Grupas uzvarētājs automātiski garantēja sev vietu labāko 16 dalībnieku skaitā, bet katras apakšgrupas otrās un trešās vietas ieguvēji aizvadīja cīņas ar citu grupu šo pašu vietu ieguvējiem. Tam volejbolistu duetam, kas apakšgrupā palika ceturtajā vietā, turnīrs beigsies ar dalītu 25.-32.vietu.

Kā jau daudzos sporta veidos, arī pludmales volejbolā šogad galvenās sacensības būs Londonas Olimpiāde. Pēc Romas turnīra Londonas Olimpiādei kvalificēsies pa 16 FIVB ranga labākajiem duetiem vīriešu un sieviešu konkurencē, tomēr vienu valsti varēs pārstāvēt tikai divi dueti. Šobrīd FIVB olimpiskajā rangā Pļaviņš/Šmēdiņš, kā arī Samoilovs/Sorokins ieņem attiecīgi 12. un 13.vietu.

Kā ziņots, pēc apakšgrupu sacensībām un izslēgšanas cīņu izlozes kļuva skaidrs, ka abi Latvijas dueti garantējuši vietu Olimpiādē, jo vairāki pretendenti viņus vairs nevar apsteigt pat teorētiski.

"Turnīrs vēl turpinās, bet tagad pat teorētiski konkurenti nevar mūs izsist no labāko 16 vidus," savā mājaslapā internetā rakstīja Samoilovs, pasakoties Sorokinam, kā arī trenerim un tēvam Genādijam Samoilovam. "Tas ir vēsturisks moments, jo uz Olimpiādi brauks divi pāri no Latvijas."

Līdzīgu informāciju savā tvitera profilā pauda arī Pļaviņš.

Latvijas pludmales volejbolisti pirmoreiz Olimpiādē startēja pirms četriem gadiem Pekinā, kad vienā pārī spēlēja Samoilovs un Pļaviņš, izcīnot devīto vietu.