"Poliurs"/"Ozolnieki" komanda Latvijas volejbola čempionāta finālsērijas ceturtajā mačā svētdien savā laukumā pārspēja RTU/"Robežsardze" vienību, panākot izšķirošo, piekto, spēli par čempionu titulu.

"Poliurs"/"Ozolnieki" uzvarēja ar rezultātu 3-1 (25:19, 13:25, 25:18, 25:13), sērijā līdz divām uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija komandas līderis Ansis Medenis, kamēr pretiniekiem ar 16 punktiem atzīmējās Gatis Garklāvs.

Pēc uzvaras pirmajā setā ar rezultātu 25:19, otrajā setā mājinieki ātri nonāca iedzinējos un RTU/"Robežsardze" viegli uzvarēja ar 25:13. Pilnīgi pretēji spēle izvērtās nākamajos divos setos, kur "Poliurs"/"Ozolnieki" izcīnīja uzvaras ar 25:18 un 25:13, tādējādi triumfējot arī visā mačā.

Sērijas pirmajā spēlē pirms nedēļas RTU/"Robežsardze" guva panākumu savā laukumā ar rezultātu 3-2 (22:25, 25:18, 19:25, 27:25, 15:9), savukārt pagājušajā svētdienā Rīgas komanda viesos Ozolnieku vienību uzvarēja ar 3-0 (25:15, 25:20, 25:22), panākot 2-0.

Tomēr sestdien Ozolnieku komanda guva pirmo uzvaru, viesos gūstot panākumu ar 3-1 (26:24, 27:29, 25:20, 25:19).

Izšķirošais, piektais, mačs nākamajā ceturtdienā notiks Rīgā.

Kā ziņots, par Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēju pagājušajā svētdienā kļuva "Biolars"/"Jelgava" volejbolisti, kas sērijā par trešo vietu ar 2-0 apspēlēja "Daugavpils Universitāti" (DU).

Pirms tam pusfinālā RTU/"Robežsardze" ar 3-0 pieveica DU, bet aizraujošākajā sērijā "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 3-2 pārspēja "Biolars"/"Jelgava" komandu.

Savukārt ceturtdaļfinālā DU ar 2-1 uzveica Jēkabpils "Lūšus", bet "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 2-0 pārspēja ASK/"Kuldīga" vienību. Tikmēr RTU/"Robežsardze" un "Biolars"/"Jelgava" kā divas labākās Latvijas komandas Baltijas līgas regulārajā čempionātā pusfinālam kvalificējās automātiski.

Pērn Latvijas čempionātā otro gadu pēc kārtas triumfēja RTU/"Robežsardze" komanda, kas finālsērijā ar 3-0 uzveica "Biolars"/"Jelgava".

Martā "Biolars"/"Jelgava" spēlēja Baltijas līgas finālā, kļūstot par pirmo Latvijas komandu kopš 2007.gada, kas ko tādu paveikusi. Tiesa, titula mačā jelgavnieki trijos setos piekāpās "Parnu" volejbolistiem. Savukārt bronzu Baltijas līgā ieguva "Poliurs"/"Ozolnieki".