"Schenker" Latvijas vīriešu volejbola čempionāta ceturtajā finālsērijas spēlē svētdien RTU/"Robežsardze" izbraukumā ar 3-1 (27:25, 25:19, 14:25, 25:22) pārspēja iepriekšējo divu gadu valsts spēcīgāko klubu "Biolars"/"Jelgava", tādējādi sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1 un izcīnot čempiontitulu.

Pirmajā setā cīņa aizritēja ļoti sīva, klubiem cīnoties punkts punktā. Tomēr spraigā seta galotnē panākumu izrāva viesu komanda. Arī otro setu rīdzinieki iesāka veiksmīgi, pāris minūtēs panākdami 6:2 savā labā. Atlikušajā otrā seta laikā "Biolars"/"Jelgava" gan spēja izvērst cīņu sīvāku, taču noslēdzošajās spēles otrās daļas minūtēs lieliski aizsardzībā darbojās RTU/"Robežsardzes" spēlētāji, kuri panāca 2-0 vadību.

Trešo setu, kurā mājinieki vairāk neveiksmi nedrīkstēja ciest, ar 6:0 izrāvumu sāka Jelgavas klubs. Iegūtais pārsvars atlikušajās minūtēs palīdzēja triumfēt setā pirmo reizi mačā. Savukārt ceturtais sets atkal aizritēja punkts punktā, seta izskaņā rezultāts joprojām bija neizšķirts 22:22, bet atlikušos trīs punktus guva rīdzinieki, kuri triumfēja mačā un visā sērijā kopā.

Kārtējo lielisko spēli RTU/"Robežsardzes" rindās aizvadīja Edgars Točs, kurš guva 18 punktus, bet 12 punkti Toma Vanaga kontā.

Tikmēr Jelgavas komandas rindās ar 18 punktiem atzīmējās Kārlis Pauls Levinskis.

Abu komandu pirmajā mačā 26.martā Rīgā pārāki ar 3-1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:23) bija RTU/"Robežsardze" volejbolisti, bet četras dienas vēlāk viņi uzvarēja arī izbraukumā ar 3-0 (25:22, 25:20, 25:22).

Savukārt sestdien "Biolars"/"Jelgava" Rīgā izcīnīja panākumu ar 3-2 (25:19, 25:21, 17:25, 22:25, 15:11).

Pusfināla sērijās pagājušā gada finālsērijas atkārtojumā "Biolars"/"Jelgava" ar 3-2 uzvarēja savus principiālos konkurentus "Poliurs"/"Ozolnieki", bet RTU/"Robežsardze" ar 3-1 pieveica "Daugavpils Universitātes" (DU) vienību.

Sērijā par trešo vietu "Poliurs"/"Ozolnieki" pārliecinoši pārspēja DU komandu ar 3-0, trīs sērijas mačos zaudējot tikai vienā setā.

Pērn par Latvijas čempioni otro gadu pēc kārtas tika kronēta "Biolars"/"Jelgava", kas finālā pārspēja "Poliurs"/"Ozolnieki" komandu.

Savukārt šosezon no Latvijas klubiem Latvijas un Igaunijas apvienotā vīriešu volejbola čempionāta - "Schenker" līgas - turnīrā vissekmīgāk startēja RTU/"Robežsardze", kas ierindojās trešajā vietā.