RTU/"Robežsardze" volejbola komanda ceturtdien uzvarēja Latvijas čempionāta finālsērijas izšķirošajā, piektajā, mačā, titulu iegūstot trešo gadu pēc kārtas.

Rīgas komanda ar rezultātu 3-0 (25:22, 25:18, 25:14) savā laukumā pārspēja "Poliurs"/"Ozolnieki" volejbolistus, sērijā triumfējot ar rezultātu 3-2.

Kaut pirmo setu daudz pārliecinošāk aizvadīja Ozolnieku komanda, tā beigās tā salūza un līdz mača beigām vairs nespēja atrast savu ritmu. Zīmīgi, ka šajā mačā RTU/"Robežsardze" komandai nepalīdzēja galvenais treneris Raimonds Vilde, kurš devies uz ASV, bet vienību vadīja Edgars Zaiženijs.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Gatis Garklāvs, bet ar 11 punktiem atzīmējās Ruslans Sorokins.

Savukārt "Poliurs"/"Ozolnieki" sastāvā 16 punktus guva Ansis Medenis, tomēr lielu daļu mača viņš aizvadīja strīdos ar pārējiem komandas biedriem. Tāpat ar 13 punktiem izcēlās Armands Āboliņš.

Pirmā seta ievadā Ozolnieku komanda no 0:2 panāca 4:2. Turpinājumā cīņa ilgāku laiku ritēja ļoti līdzīgi, bet pirms otrā tehniskā pārtraukuma viesi izvirzījās vadībā ar 16:13. "Poliurs"/"Ozolnieki" komanda panāca arī 21:17, tomēr seta beigās viņu spēle pilnībā pajuka un RTU/"Robežnieki" guva septiņus punktus pēc kārtas, izcīnot uzvaru.

Otrā seta pirmos divus punktus guva viesi, tomēr drīz vien jau RTU/"Robežsardze" bija priekšā ar 7:4. Kaut ļoti pārliecinošu sniegumu rādīja "Poliurs"/"Ozolnieki" līderis Ansis Medenis, regulāri viņš izteica neapmierinātību ar pārējiem saviem komandas biedriem un RTU/"Robežsardze" tajā uzvarēja ar 25:18

Trešajā setā Ozolnieku komanda turpināja neveiksmīgi uzņēma serves, bet viņu spēle pēc katras izspēles juka arvien vairāk, kas ļāva RTU/"Robežsardze" spēlētājiem priecāties par titula izcīnīšanu.

Kā zināms, RTU/"Robežsardze" guva panākumu finālsērijas pirmajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 3-2 (22:25, 25:18, 19:25, 27:25, 15:9). Arī otrajā spēlē uzvaru izcīnīja Rīgas komanda, pārspējot Ozolnieku vienību viesos ar 3-0 (25:15, 25:20, 25:22) un panākot 2-0 vadību finālsērijā.

Tomēr nākamajās divās cīņās pārāki bija "Poliurs"/"Ozolnieki" volejbolisti. Vispirms viesos izdevās gūt panākumu ar 3-1 (26:24, 27:29, 25:20, 25:19), savukārt pagājušajā svētdienā Ozolniekos mājinieki uzvarēja ar 3-1 (25:19, 13:25, 25:18, 25:13) un finālsērijā panāca neizšķirtu 2-2.

Kā ziņots, par Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēju kļuva "Biolars"/"Jelgava" volejbolisti, kas sērijā par trešo vietu ar 2-0 apspēlēja "Daugavpils Universitāti" (DU).

Pirms tam pusfinālā RTU/"Robežsardze" ar 3-0 pieveica DU, bet aizraujošākajā sērijā "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 3-2 pārspēja "Biolars"/"Jelgava" komandu.

Savukārt ceturtdaļfinālā DU ar 2-1 uzveica Jēkabpils "Lūšus", bet "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 2-0 pārspēja ASK/"Kuldīga" vienību. Tikmēr RTU/"Robežsardze" un "Biolars"/"Jelgava" kā divas labākās Latvijas komandas Baltijas līgas regulārajā čempionātā pusfinālam kvalificējās automātiski.

Martā "Biolars"/"Jelgava" spēlēja Baltijas līgas finālā, kļūstot par pirmo Latvijas komandu kopš 2007.gada, kas ko tādu paveikusi. Tiesa, titula mačā jelgavnieki trijos setos piekāpās "Parnu" volejbolistiem. Savukārt bronzu Baltijas līgā ieguva "Poliurs"/"Ozolnieki".