Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Anglija nervus kutinošā mačā pēcspēles sitienos uzvar Kolumbiju un iekļūst ceturtdaļfinālā

Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā astotdaļfināla spēlē otrdien "Spartak" stadionā Maskavā Anglijas izlase pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Kolumbijas izlasi, nopelnot pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Astotdaļfināla spēles pamatlaiks un pagarinājums starp Angliju un Kolumbiju noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienu sērijā angļi bija pārāki ar rezultātu 4-3.

Mača pirmais puslaiks aizritēja ar Anglijas pārsvaru, bet labākās vārtu gūšanas iespējas angļiem bija pēc standartsituācijām. Pirmajās 45 minūtēs rezultāts tā arī netika atklāts, bet 58. minūtē Harijs Keins tika pie 11 metru soda sitiena, jo viņu turēja un nogāza Kolumbijas soda laukumā. Pats Keins pārliecinoši realizēja šo sitienu. Kolumbija pēc šīs epizodes bija ļoti uzvilkti un daudz diskutēja ar tiesnesi, saņemot vairākus brīdinājumus.

Tomēr mača kompensācijas laikā Kolumbija ļoti bīstami uzbruka. Negaidītu tālsitienu izpildīja Mateuss Uribe, bet Džordans Pikfords to skaistā lēcienā atvairīja. Pēc šīs epizodes sekoja stūra sitiens, un tā izspēlē Jerijs Mina tika pie bumbas un ar galvu guva vārtus. Spēle turpinājās pagarinājumā.

Pirmajā pagarinājuma puslaikā pārsvars laukumā bija Kolumbijai, bet otrajā – Anglijai, bet rezultāts nemainījās. Pēcspēles sitienu sērijā izšķirošais moments bija tad, ka Uribe trāpīja pa vārtu pārliktni, nepanākot rezultātu 4-2. Tad Keirons Tripjērs izlīdzināja rezultātu, kam sekoja Pikforda atvairītais Karlosa Bakas sitiens. Ēriks Daiers ar nedrošu, bet precīzu sitienu pielika punktu šai dramatiskajai spēlei.

Ceturtdaļfinālā Anglija spēkosies ar Zviedriju, kas pirms tam ar rezultātu 1:0 pārspēja Šveici.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/8 fināls: Kolumbija - Anglija
Anglijas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā ar 4-3 pārspēj Kolumbiju un iekļūst ceturtdaļfinālā.  https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1014250957713170435
Kolumbija - Anglija. Pēcspēles sitienu gaita: 1-0 Falkao izdarīja pirmo sitienu, un viņš droši raidīja bumbu vārtos pa vidu.1-1 Harijs Keins otro reizi stājās uz 11 metru soda sitienu atzīmes, un viņš sita kreisajā vārtu apakšējā stūrī.2-1 Kvardado sita kreisajā augšējā stūrī. Pikfords uzminēja virzienu, bet netika līdz bubmai.2-2 Rašfords ilgi ieskrējās un izdarīja sitienu vārtu kreisajā pusē. Ospina aŗi uzminēja virzienu, bet neaizsniedzās.3-2 Muriels nomānīja Pikfordu un viegli sita bumbu vārtos.3-2 Hendersona sitienu labajā apakšējā stūrī atvairīja Ospina.3-2 Urbe sita spēcīgi un trāpīja pa vārtu pārliktni. 3-3 Tripjērs sita augstu un precīzi. 3-3 Pikfords atvairīja Bakas sitienu.3-4 Daiers sita bumbu vārtos. Lai arī Ospina pieskārās bumbai, taču tā ielidoja vārtos.
Kolumbieši pirmie izpildīs pēcspēles sitienu
Kolumbija - Anglija 1:1. Noslēdzies pagarinājums! Pēdējais ceturtdaļfinālists tiks noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1014247267635748864
119. min. Ospina ar dūri aizsita bumbu prom pēc bīstama Rouza centrējuma. Angļi aktīvi turpināja spēlēt otrajā puslaikā.
118. min. Kvardado agresīvi devās pēc bumbas un pārkāpa noteikumus. Viņam brīdinājums.
115. min. Kolumbijas izlasē Zapata nomainīja Ariasu.
115. min. Anglija uzbrukumā izdara piespēles uz daudz mazāk nogurušo Vārdiju. Viņš uzņēma bumbu un piespēlēja Lingardam, kuram bija sarežģīti kaut ko izdarīt no asa leņķa. Pēc stūra sitiena pilnīgi brīvs bija Daiers, taču sitiens bija ļoti neveiksmīgs.
113. min. Rašfords iznāca laukumā Anglijas izlasē, nomainot Volkeru, kuram bija grūti spēlēt krampju dēļ.
112. min. Anglija pacietīgi saspēlējas gar soda laukumu, bet tad Rouzs ierāvās soda laukumā pēc Hendersona piespēles un izdarīja sitiena, bet bumba ripoja gar pašu vārtu stabu.
108. min. Vārdijs vēlreiz tika pie bumbas soda laukumā, šoreiz viņam neizdevās trāpīt pa bumbu. Anglijas izlase šīs 15 minūtes sākusi aktīvāk.
106. min. Lingards iesākas uzbrukumu, bet līdz sitienam viņš netika. Bumba kaut kā nonāca pie Vārdija, taču viņam neizdevās pārspēt Ospinu, jo sitiens lidoja vārtiem pa vidu.
Sācies pagarinājuma 2. puslaiks.
104. min. Falkao pavisam maz pietrūka, lai gūtu vārtus ar galvu starp diviem angļu aizsargiem. Viņš sita pavisam nedaudz garām.
102. min. Jangs pameta laukumu Anglijas izlasē, Rouzs iznāca un ieņēma viņa vietu.
101. min. Baka saņēma tālu piespēli soda laukumā un ar galvu apdraudēja vārtus. Viņš netrāpīja, bet Kolumbijas izlases pārsvars laukumā turpinās.
98. min. Nesaprašanās laukumā. Makgvairs apstājās, kad uz brīdi laukumā bija divas bumbas. Lai arī otrā bumba tika novākta no laukuma tiesnesis spēli apturēja, taču kolumbieši to nedzirdēja un devās uz vārtiem. Viņi sita bumbu vārtos, bet "gols", protams, nebija.
96. min. Kolumbijas izlase pagarinājuma sākumā darbojas aktīvāk un drošāk, izdarot nelielu spiedienu uz Anglijas vārtiem. Angļi vēl nav piecēlušies no nokdauna pamatlaika izskaņā.
Sācies pagarinājuma 1. puslaiks
90+2. min. Kolumbijas spēlētājs Uribe negaidīti izdarīja tālsitienu, kas lidoja vārtu augšējā stūrī. Pikfords skaitā lēcienā atvairīja.
90+3. min. Kolumbija - Anglija 1:1Pēc bīstamā sitiena Kolumbija izpildīja stūra sitienu. Bumba tika iecentrēta soda laukumā, un Jerijs Mina ar galvu to sita pret zemi, ieraidīja vārtos un izlīdzināja rezultātu.
88. min. Vārdijs iznāca laukumā Anglijas izlasē, nomainot Stērlingu. Kolumbijas izlasē Murjels iznāca laukumā Kvintero vietā.
87. min. Falkao mēģināja gūt vārtus ārpus soda laukuma, bet ripojošo bumbu droši tvēra angļu vārtsargs Pikfords.
85. min. Kolumbija divreiz bīstami iespēlēja bumbu Anglijas soda laukumā, un otrajā epizodē Falkao lēca augstāk par Hendersonu un mēģināja gūt vārtus, bet sitiens neizdevās.
84. min. Makgvairs atkal tika pie bumbas pēc standartsituācijas izspēles, bet viņš atkal netrāpīja.
81. min.Rupju kļūdu laukuma vidusdaļā pieļāva Volkers, un trīs kolumbieši devās uzbrukumā pret trijiem angļu aizsargiem. Kvardado izdarīja sitienu pāri vārtiem.
80. min. Arī Anglijas izlasē tika veikta spēlētāju maiņa, un Dele Ali pameta laukumu. Viņa vietā nāca Ērikas Daiers.
79. min. Kolumbijas izlasē Uribe nomainīja Sančesu.
77. min. Anglijas futbolisti lielā ātrumā devās pretuzbrukumā, un Stērlings piespēlēja uz priekšu Lingardam. Viņam neizdevās apsteigt aizsargu, un viņš krita soda laukumā, pieprasot vēl vienu "pendeli".
72. min. Ali iespēlēja Lingardam soda laukumā, un pa labi no viņa brīvs bija Keins, taču piespēles uzbrucējam nesekoja, jo kolumbietis to bloķēja. Pēc stūra sitiena Makgvairs ar galvu sita pāri.
69. min. Arī Lingards nopelnīja brīdinājumu par pārkāpumu pret Sančesu. Pirms tam Jangam vajadzēja brīdi, lai pieceltos pēc sāpīga noteikumu pārkāpuma. Aizvadītajās minūtēs laukumā futbola bija maz.
64. min. Baka no mugurpuses nogāza Makvairu. Galvenais tiesnesis turpināja kolumbiešus nomierināt ar dzeltenajām kartītēm.
63. min. Soda laukumā Hendersons un Ali bija aktīvi, mēģinot saņemt piespēles soda laukumā. Kolumbijas izlase vairs nespēj valdīt emocijas par tiesneša lēmumiem, un Falkao saņēma brīdinājumu par emocionālo diskutēšanu.
61. min. Kolumbijas izlase veic izmaiņas sastāvā un shēmā. Laukumā dodas Baka, kurš nomainīja Lermu.
58. min. Kolumbija - Anglija 0:1Harijs Keins pārliecinoši raidīja bumbu vārtos no 11 metru soda sitiena punkta. Tas viņam ir sestais "gols" šajā turnīrā.
56. min. Kolumbijas izlase pēc piespriestā 11 metru soda sitiena ļoti ilgi diskutēja ar tiesnesi. Iesaistījās arī Hendersons, kurš tika brīdināts.
53. min. Jangs iespēlēja bumbu soda laukumā no brīvsitiena, un Sančess lieliski nospēlēja ar galvu, neļaujot Makvairam izdarīt sitienu.
54. min. 11 metru soda sitiens uz Kolumbijas vārtiem. Anglijai bija stūra sitiens, un soda laukumā Sančess pārāk agresīvi turēja Keinu, līdz viņu nogāza.
50. min. Otrais puslaiks turpinājās tāpat kā pirmais - Anglija daudz spēlēja ar bumbu, bet uzbrukumi pa laukuma centru nedeva vēlamo rezultātu, jo kolumbieši blīvi spēlēja aizsardzībā.
Sācies 2. puslaiks.
45+2. min. Anglijas izlases vārtsargs Pikfords droši tvēra Kvintero sitienu no tālas distances. Kolumbija atgādināja par saviem bīstamajiem pretuzbrukumiem. Tad mirkli vēlāk otrā laukuma pusē Lingards uzsita pa vārtiem, bet pāri.
44. min. Keins izdarīja sitienu ārpus soda laukuma, bet bumba aizlēkāja garām vārtiem.
42. min. Keins devās uz soda laukumu, bet viņu nogāza. Anglijai bija iespēja no labas pozīcijas izpildīt brīvsitienu. Gatavojot spēlētāju mūri, Barrioss pārkāpa noteikumus un saņēma brīdinājumu. Tripjērs sita pa vārtiem, bet bumba aizgriezās prom no vārtiem.
33. min. Kolumbija no auta iespēlēja bumbu, un Falkao labi atrada Kvintero, kura sitiens bija ļoti neprecīzs. Tomēr sitiena pozīcija bija diezgan laba.
28. min.Kolumbijas izlasei šajā mačā līdz šim izdodas veiksmīgi tikt galā ar Anglijas standartsituācijām, kas iepriekšējās spēlēs bieži ļāva radīt vārtu gūšanas iespējas.
22. min. Kvardado un Falkao saasināja situāciju pie Anglijas izlases vārtiem, bet viņu sitieni tika bloķēti.
16. min. Anglijas izlase labajā flangā izspēlēja uzbrukumu, un Tripjērs bumbu iecentrēja soda laukumā. Keins aizsniedzās līdz bumbai, bet sitiens no sarežģītas pozīcijas lidoja pāri vārtiem.
13. min. Kolumbija sava soda laukuma tuvumā pazaudēja bumbu, un Stērlings izdarīja sitienu pa vārtiem. Kolumbieši paspēja nobloķēt.
8. min. Anglijas izlasei izdevās pirmo minūšu spiediens uz Kolumbijas vārtiem, iegūstot vēl vienu stūra sitienu. Kolumbija mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumu lielā ātrumā, taču angļi paspēja atgriezties aizsardzībā.
5. min. Anglijas izlase spēles iesākumā pieturēja bumbu un centās lēnām iegūt spēles iniciatīvu. Tad Stērlings nopelnīja ļoti bīstamu standartsituāciju. No asa leņķa Jangs izdarīja sitienu pa vārtiem, bet Ospina bumbu atsita.
Anglijas izlases pamatsastāvs šim mačam ir tāds pats, kāds bija turnīra pirmajai spēlei pret Tunisiju. Savukārt Kolumbijas izlasei nāksies iztikt bez sava uzbrukuma līdera Hamesa Rodrigesa, kurš iepriekšējā mačā pret Senegālu guva savainojumu.
Pasaules kausa izcīņas pēdējā astotdaļfināla spēlē "Spartak" stadionā Maskavā otrdien spēkojas Kolumbijas un Anglijas valstsvienības. Anglijas izlase G grupā ierindojās otrajā vietā, bet Kolumbija bija labākā komanda H grupā.