Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Beļģija atspēlē divu vārtu deficītu un dramatiski izrauj uzvaru pret Japānu

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfināla spēlē pirmdien Rostovā pie Donas Beļģijas izlase ar rezultātu 3:2 (0:0) dramatiskā cīņā, atspēlējot divu vārtu deficītu un uzvaras vārtus gūstot pēdējās sekundēs, pārspēja Japānas valstsvienību.

Japānas izlasei izdevās aktīvs spēles sākums, taču Beļģija pārņēma spēles kontroli un pirmā puslaika izskaņā veidoja bīstamus uzbrukumus. Neraugoties uz pārsvaru laukumā, beļģi vārtus tā arī neguva. Savukārt otrais puslaiks iesākās ar diezgan negaidītu pavērsienu – Japānas izlases ātri gūtiem diviem vārtiem. Genki Haraguči 48. minūtē ātrajā pretuzbrukumā ieguva bumbu pēc Jana Vertongena kļūdas un izgājienā pret vārtsargu sita precīzi. Četras minūtes vēlāk Takaši Inui izpildīja precīzu un netraucētu tālsitienu, dubultojot komandas pārsvaru.

Beļģija sākumā izskatījās diezgan lielā nokdaunā un nākamās minūtes bija apjukuši. Japānai bija iespēja vēl vairāk palielināt savu pārsvaru, bet to neizdevās izdarīt. 69. minūtē Jans Vertongens guva ļoti veiksmīgus vārtus, kad ar galvu pārsita bumbu pāri vārtsargam no diezgan asa leņķa. Savukārt piecas minūtes vēlāk uz maiņu laukumā nākušais Maruans Felaini augstā lēcienā ar galvu raidīja bumbu vārtos pēc Edina Azāra piespēles.

Aizraujošā spēles izskaņā abas komandas varēja gūt vārtus. Kompensācijas laika trešajā minūtē Keisuke Honda izdarīja ļoti bīstamu brīvsitienu pa vārtiem no tālas distances, bet Tibo Kurtuā atvairīja bumbu. Pāris sekundes vēlāk pats Kurtuā iesāka ātru Beļģijas uzbrukumu, kas noslēdzās ar Drīsa Mertensa piespēli Naseram Šadli, kurš dažas sekundes pirms pamatlaika beigām guva uzvaras vārtus.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa vēsturē divu vārtu deficītu izdevās atspēlēt Vācijas izlasei 1970. gadā. Toreiz vācieši to paveica pret Anglijas valstsvienību.

Beļģija ceturtdaļfinālā tiksies ar Brazīlijas izlasi, kas ar 2:0 pieveica Meksikas futbolistus.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
90+3. min. Keisuke Honda izdarīja ļoti bīstamu brīvsitienu no 35 metriem. Kurtuā ar lielām grūtībām atsita bumbu.
90+4. min. Beļģija - Japāna 3:2.  Kas par spēles noslēgumu! Beļģijas vārtsargs Tibo Kurtuā iesāka uzbrukumu, Kevins de Brujne lielā tempā skrēja uzbrukumā, piespēlēja Drīsam Mertensam, kurš uzreiz atdeva bumbu uz otru malu. Romelu Lukaku bumbu palaida Naseram Šadli, kurš sita vārtos.
90+1. min.Kurtuā glāba komandu no vārtu zaudējuma pēc neveiksmīga rikošeta, kad bumba viņu vārtos lidoja no Vitsela kājas.
87. min. Vertongens izdarīja tālsitienu, ko atkal atvairīja Kavašima. Felaini steidza pie atsistās bumbas, bet viņš bija aizmugures stāvoklī.
86. min.  Kavašima teicami nospēlēja vārtos - Čadli un Lukaku sita pa vārtiem ar galvu, un japāņu vārtsargs skaistos lēcienus atvairīja bumbu. https://twitter.com/BleacherReport/status/1013871360857296897
84. min. Japāna lieliski izspēlēja kombināciju, un Honda skrējienā soda laukumā izdarīja sitienu. Tas nebija precīzs, bet kombinācija bija laba.
81. min. Japānas izlase arī veic dubulto spēlētāju maiņu. Šibasaki un Haraguči tika nomainīti, bet viņu vietā laukumā iznāca Honda un Jamaguči
78. min. Abas komandas apmainījās ar labiem momentiem uzbrukumā. Atlikušās minūtes pamatlaikā solās būt aizraujošas.
74. min. Beļģija - Japāna 2:2 Beļģija uzbrukumā darbojās ļoti aktīvi. Edins Azārs otrā tempa uzbrukumā piespēlēja bumbu soda laukumā, kur Maruans Felaini augstā lēcienā ar galvu raidīja bumbu vārtos. https://twitter.com/ESPNFC/status/1013879561237483521
69. min. Japānas izlase neļauj Beļģijas izlasei tikt pie brīviem sitieniem. Atkal Lukaku pēdējā brīdī tika bloķēts.
69. min. Beļģija - Japāna 1:2 Pēc Beļģijas stūra sitiena abas komandas soda laukumā turpināja cīņu par bumbu. Tad Takahaši Inui mēģināja bumbu sist prom no laukuma, bet viņam tas neizdevās. Jans Vertonhens ar galvu gribēja izdarīt piespēli gar vārtiem, taču viņš neticami veiksmīgi trāpīja pa bumbu, un tā pārlidoja pāri vārtsargam un ielidoja vārtos. https://twitter.com/SInow/status/1013867235084046336
65. min. Japānas izlases spēlētāja Sakai centrējumu Kurtuā atsita ar kāju, bet cita japāņa sitiens ar galvu bija gaužām neveiksmīgs. Tad Beļģija veica dubulto spēlētāju maiņu - laukumā devās Šadli un Felaini, kuri nomainīja Karasko un Mertensu.
62. min. Menjē piespēlēja gar vārtiem no labās malas, un Lukaku izdarīja sitienu gar pašu vārtu stabu.
Pasaules kausa vēsture šobrīd nav labvēlīga Beļģijai – pēdējo reizi izslēgšanas spēlēs kādai komandai divu vārtu deficītu izdevās atspēlēt tikai 1970. gadā. Toreiz Vācija atspēlējās pret Angliju.
59. min. Beļģijas izlase izskatījās šokā par notikumiem laukumā, tāpēc viņu darbībās bija redzams apjukums. Japānas izlase turpināja veidot uzbrukumus ap soda laukumu.
52. min. Beļģija - Japāna 0:2 Beļģijas steiga atspēlēties lika maksāt ar vēl vienu vārtu zaudējumu. Japāņi atkal atņēma bumbu pretinieku laukuma pusē, Takaši Inui redzēja, ka beļģi aizsardzībā ir ļoti pasīvi un izdarīja tālsitienu, un Tibo Kurtuā to nespēja atvairīt.
49. min. Beļģija uzreiz devās uzbrukumā, kurā Mertens no labās malas piespēlēja Azāram, kurš ar spēcīgu sitienu norībināja vārtu stabu.
48. min. Beļģija - Japāna 0:1Takahaši Inui aizsardzībā atņēma beļģiem bumbu un iesāka pretuzbrukumu. Pa labo malu izrāvienu veica Genki Haraguči, kurš pēc Jana Vertongena kļūdas ieguva bumbu un izgāja pret Tibo Kurtua. Haraguči sita vārtos gar tālo vārtu stabu.  https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013862912136482817
Sācies 2. puslaiks.
Noslēdzies 1. puslaiks.
45+1. min. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Mertensa griezto sitienu, bet Kavašima bumbu pārliecinoši tvēra.
44. min. Japāna atkal uzbruka no kreisās malas, kur Nagatomo piespēlēja Osako, kurš ar vienu pieskārienu mēģināja ievirzīt bumbu vārtos. Kurtuā nenoķēra bumbu, un tā lēnām turpināja ripot vārtu virzienā, bet pats vārtsargs noreaģēja.
40. min. Šibasaki izklupienā nogāza Azāru, nopelnot pirmo brīdinājumu spēlē.
36. min. Japānas ātrajā uzbrukumā bumbu ieguva Iniu, tomēr viņam neizdevās tikt līdz sitienam. Mirkli vēlāk otrā laukuma pusē Azārs tika bloķēts, bumba nonāca pie Vitsela, bet viņš sita pāri vārtiem.
30. min. Japānas izlases uzbrukumā piespēle tika izdarīta no soda laukuma kreisās malas, bet Inui sitiens ar galvu nesagādāja problēmas Kurtuā.
28. min. Japānas izlases vārtsargam Kavašimam vēl divās epizodēs bija jāiesaistās spēlē. Viņš patraucēja Kompanī izdarīt sitienu, bet pēc tam viņš aizraidīja bumbu prom no sava soda laukuma.
27. min. Azārs sita pa vārtiem no soda laukuma līnijas, un Kavašima atvairīja bumbu ar dūrēm.  Beļģijas ofensīva pieauga ar katru nākamo spēles minūti.
25. min. Mertens lieliski iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Lukaku ieguva bumbu. Tad japāņu aizsargs paspēja iztraucēt un neļāva uzbrucēja sist pa vārtiem no pašas vārtu priekšas.
21. min. Lukaku atkal ātri izkārtoja sev sitienu, bet japānis pēdējā brīdī lēcienā bloķēja bumbu. Tad soda laukumā Mertens pēc viltīgas piespēles netrāpīja pa bumbu no labas pozīcijas.
17. min. Azārs piespēlēja uz otru laukuma pusi Menjē, kurš ar galvu bumbu tālāk nometa Lukaku soda laukuma vidū. Viņš starp trim aizsargiem atrada veida, kā izpildīt sitienu, taču tika bloķēts. Pēc stūra sitiena beļģiem vēlreiz izdevās radīt saasinājumu soda laukumā, bet Kompanī sitiens nebija pārāk spēcīgs.
16. min. Beļģijas izlases ātrā uzbrukumā Azārs piespēlēja Vitselam, kura sitiens no japāņu aizsarga atstāja laukumu.
10. min. Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, taču nevienai no komandām līdz sitienam nonākt neizdevās. Japāna aktīvi uzbruka pa kreiso malu. Mirkli vēlāk de Brujnes piespēli soda laukumā Mertens nespēja uzņemt.
5. min. Beļģijas futbolisti turpinājumā pārņēma spēles kontroli, tomēr pārsvarā viņi saspēlējas ap laukuma vidusdaļu.
1. min. Japāna jau pirmās minūtes izskaņā apdraudēja vārtus ar sitienu ārpus soda laukuma, bet bumba lidoja garām vārtiem.
Beļģijas izlases pamatsastāvā šajā mačā izies pieredzējušais aizsargs Vensāns Kompanī, kurš savainojumu dēļ nepiedalījās pirmajās divās spēlēs, bet iepriekšējā mačā pret Angliju laukumā devās uz maiņu. Japānas izlase atkal spēlēs ar to sastāvu, kāds bija pirmajās divās spēlēs pret Kolumbiju un Senegālu.
Pasaules kausa izcīņa turpinās ar astotdaļfināla spēli Rostovā pie Donas, kur tiekas Beļģijas un Japānas izlases. Beļģijas izlase līdz šim turnīrā ir nepārspēta, trīs spēlēs izcīnot trīs uzvaras, bet Japāna tikai par mata tiesu iekļuva astotdaļfinālā.