Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Beļģija sīvā cīņā izslēdz Brazīliju no Pasaules kausa un otro reizi iekļūst pusfinālā

Beļģijas futbola valstsvienība piektdien Kazaņas stadionā Krievijā sasniedza Pasaules kausa izcīņas pusfinālu, ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspējot Brazīlijas valstsvienību.

Beļģijas valstsvienība šajā mačā vadībā izvirzījās jau 13. minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles Vensāns Kompanī ar galvu pieskārās bumbai un trāpīja Fernandinju pa plecu, un tā ielidoja vārtos. Tā bija 11. reize šajā Pasaules kausa izcīņā, kad spēlētājs bumbu raidīja savos vārtos. Mačs turpinājās ar Brazīlijas izlases pārsvaru laukumā, un beļģi to izmantoja ar lielisku pretuzbrukumu 31. minūtē. Romelu Lukaku devās uz priekšu, bet tad precīzi piespēlēja Kevinam de Brujnem, kura tālsitiens precīzi lidoja vārtu apakšējā stūrī.

Brazīlijas izlase otrajā puslaikā turpināja vairāk darboties ar bumbu, bet pārspēt beļģu vārtsargu Tibo Kurtuā viņiem neizdevās. Tad laukumā iznāca Renatu Augustu, kurš 76. minūtē atjaunoja intrigu cīņā par uzvaru, kad pēc Filipes Koutinju piespēles viņš precīzi sita ar galvu. Atlikušajā mačā laikā Augustu un Neimaram bija labas iespējas izlīdzināt rezultātu, tomēr šajās epizodēs bumba vārtu tīklā nelidoja.

Beļģijas izlases pretinieki pusfinālā būs Francijas valstsvienība, kas savā ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 2:0 pārspēja Urugvajas izlasi.

Beļģijas izlase Pasaules kausa pusfinālā spēlēs tikai otro reizi vēsturē. Iepriekš tas izdevās 1986. gada turnīrā Meksikā, toreiz beļģi palika ceturtajā vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/4 fināls: Brazīlija - Beļģija
Pasaules kausa izcīņā palikušas tikai izlases no Eiropas. Iepriekšējā reize, kad Dienvidamerikas izlase sasniedza pusfinālu bija 2006. gadā.
Iepriekšējo un vienīgo reizi Beļģijas izlase Pasaules kausa pusfinālā iekļuva 1986. gadā. Toreiz beļģi turnīru noslēdza ceturtajā vietā.
90+4. min. Košta apspēlēja divus aizsargus un piespēlēja Neimaram, kurš uzreiz izdarīja sitienu vārtu augšējā stūrī. Un atkal Kurtuā Beļģijas vārtos darbojās perfekti, lēcienā atvairot šo sitienu.
90+1. min. Fagners iespēlēja bumbu soda laukumā, un Neimars steidza pēc bumbas, bet viņam neizdevās aizsniegties.
90. min. Fagners pēc Brazīlijas neveiksmīgā uzbrukuma nogāza Azāru, kurš jau steidza prettriecienā. Viņam par to brīdinājums.
87. min. Lukaku devās nost no laukuma, bet viņa vietā iznāca Tīlemans.
85. min. Fernandinju nogāza Azāru un nopelnīja brīdinājumu.
84. min. Neimars iesāka ļoti daudzsološu Brazīlijas uzbrukumā, kurā viņš precīzi piespēlēja Koutinju, taču viņa sitiens bija ļoti neprecīzs.
82. min. Beļģijas izlasē Šadli nevarēja turpināt spēli, un viņa vietā nāca Vermālens.
80. min. Augustu neizmantoja lielisku iespēju ātrā uzbrukumā izlīdzināt rezultātu - viņš ieguva bumbu starp aizsargiem, bet bumba lidoja gar pašu vārtu stabu.
78. min. Neimars iesāka uzbrukumu pa kreiso malu, un viņš piespēlēja bumbu soda laukumā Firminu. Viņš izbrīvēja sev vietu sitienam, bet bumba lidoja pāri vārtiem.
75. min. Košta vēlreiz mēģināja gūt vārtus, bet Kurtuā atkal bija savā vietā. Savukārt Neimara atkārtoto sitienu bloķēja aizsargs.
76. min. Brazīlija - Beļģija 1:2Brazīlijas pozicionālajā uzbrukumā Filipe Koutinju piespēlēja bumbu soda laukumā, kur iekšā skrēja tikko uz maiņu nākušais Renatu Augustu, un viņš izdarīja precīzu sitienu vārtos.
73. min. Paulinju pameta laukumu Brazīlijas izlasē, bet viņa vietā nāca Augustu.
71. min. Košta izdarīja sitienu, kurā bumba atsitās pret zemi, bet Kurtuā to pārliecinoši tvēra.
70. min. Brazīlijas izlasei lielais pārsvars bumbas kontrolē nedod rezultātu. Brazīliešiem pēdējās epizodēs pat īsti nav bijušas vārtu gūšanas iespējas. Savukārt Beļģija izteikti darbojas uz pretuzbrukumiem. Savukārt Menjē nopelnīja brīdinājumu par pārkāpumu pret Neimaru. Ja Beļģija tiks nākamajā kārtā, tad viņš nevarēs palīdzēt komandai brīdinājumu dēļ.
62. min. Beļģijas ātrajā pretuzbrukumā de Brujne piespēlēja kreisajā malā Azāram, kurš sita tālajā vārtu apakšējā stūrī, nevis piespēlēja Lukaku. Mirkli vēlāk Kurtuā atkal glāba Beļģiju, atsitot Kostas sitienu.
58. min. Gabriels Žesuss tika nomainīts, bet viņa vietā nāca Duglass Košta.
55. min. Gabriels Žesuss skaisti apspēlēja Vertongenu, izripinot bumbu starp aizsarga kājām. Uzbrucējs tika garām, bet pēc tam atdūrās pret Kompanī.
55. min. Beļģijas vārtsargs Kurtuā precīzi gāja pretī Žesusam un samazināja viņa sitiena leņķi, glābjot savu komandu no vārtu zaudējuma.
52. min. Neimars devās soda laukumā un centās sev izkārtot sitiena pozīciju. Aizsargs viņu apturēja, un brazīlietis krita soda laukumā, bet tiesnesis bija pārliecināts, ka pārkāpuma nebija. Arī pats Neimars aicināja savus komandas biedrus neiesaistīties diskusijās un spēlēt.
51. min. Marselu izdarīja sitienu gar vārtiem, un Firminu mēģināja bumbu ievirzīt vārtos, taču viņam pavisam nedaudz pietrūka.
49. min. Beļģijas izlasei atkal izdevās ļoti bīstams pretuzbrukums, kurā Lukaku centās apspēlēt Mirandu, bet šoreiz pārāks bija aizsargs.
47. min. Beļģijas izlases aizsargs Alderveirelds nogāza Paulinju un apturēja brazīliešu pretuzbrukumu. Par to viņam brīdinājums.
Sācies 2. puslaiks.Brazīlijas izlase puslaika pārtraukumā veica spēlētāju maiņu - Viliana vietā iznācu Robertu Firminu.
Brazīlija - Beļģija 0:2. Noslēdzies 1. puslaiks.
42. min. Šadli izpildīja viltīgu stūra sitienu, un Kompanī ar papēdi mēģināja pārspēt Brazīlijas izlases vārtsargu. Sitiens bija labs, bet Alisona spēle vārtos bija vēl labāka.
41. min. Kevina de Brujnes tiešo brīvsitienu atvairīja Brazīlijas izlases vārtsargs Alisons.
37. min. Marselu izdarīja centrējumu no kreisās malas, bet bumba no Menjē lidoja vārtu virzienā. Kurtuā bumbu atsita. Sekoja stūra sitiens, kuru brazīlieši ātri izspēlēja un nostādīja Koutinju sitiena pozīcijā ārpus soda laukuma, bet atkal Beļģijas izlases vārtsargs bumbu atsita.
36. min. Gabriels Žesuss lēcienā saņēma bumbu un izdarīja sitienu, tēmējot vārtu augšējā stūrī, taču viņš atkal netrāpīja.
31. min. Brazīlija - Beļģija 0:2Brazīlijas izlases kārtējais uzbrukums bija neveiksmīgs, un beļģi steidza pretuzbrukumā. Romelu Lukaku iesāka uzbrukumu un piespēlēja Kevinam de Brujnem, kurš ar tālsitienu tālajā apakšējā vārtu stūrī guva savas komandas otros vārtus.
26. min. Marselu izpildīja tālsitienu no soda laukuma kreisā stūra, bet Kurtuā bumbu atsita. Beļģu aizsargs epizodes turpinājumā bumbu aizsita prom.
23. min. Beļģijas izlases uzbrukumi lika pamatīgi pasvīst Brazīlijas aizsardzības līnijai. Brazīlija savos uzbrukumos centās spēlēt pozicionāli, tomēr līdz šim tas nedeva rezultātu.
19. min. Koutinju izpildīja tālsitienu, kas Beļģijas vārtsargam Kurtuā lielas problēmas nesagādāja.
13. min. De Brujne ar ļoti labu piespēli atrada Felaini, kura sitiens tika bloķēts.
13. min. Brazīlija - Beļģija 0:1Beļģijas izlase izspēlēja stūra sitienu, un Vensāns Kompanī pirmais ar galvu pieskārās bumbai. Tā pēc tam trāpīja pa Fernandinju plecu un ielidoja vārtos. Šī ir 11. reize šajā Pasaules kausā, kad spēlētājs bumbu raida savos vārtos.
10. min. Turpinājās aktīvais spēles sākum. Brazīlijas izlase pēc draudīga uzbrukuma ieguva stūra sitienu, pēc kura izspēles Paulinju soda laukuma vidū tika pie bumbas, bet sitiens neizdevās.
8. min. Brazīlijas izlasei bija pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja, bet Tjagu Silva trāpīja pa vārtu stabu. Uzreiz sekoja Beļģijas prettrieciens, un Šadlī raidīja bumbu garām vārtiem.
3. min. Brazīlija atbildēja ar savu pirmo uzbrukumu, kurā Neimars iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Kurtuā bumbu pārliecinoši tvēra.
2. min. De Brujne divcīņā ar Fernandinju izcīnīja bumbu un izdarīja sitienu vārtu virzienā, bet bumba šoreiz aizlēkāja garām.
Spēle sākusies.
Brazīlijas izlasei šajā mačā būs jāiztiek bez Kazemiru, kurš nopelnījis divas dzeltenās kartītes. Tāpat šajā mačā brazīliešiem nepalīdzēs Danilu, taču laukumā atgriezīsies Marselu. Savukārt Beļģijas izlases pamatsastāvā izies iepriekšējās spēles varoņi Maruāns Felaini un Nasers Šadlī, kuri pret Japānu nāca uz maiņu un guva vārtus, sekmējot lielisko atspēlēšanos. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015276624785395712
Kazaņā tiek aizvadīts 2018. gada Pasaules kausa izcīņas otrais ceturtdaļfināls, kurā tiekas Brazīlijas un Beļģijas valstsvienības. Pirms turnīra abas komandas tika minētas starp galvenajām favorītēm. Beļģijas valstsvienība šajā Pasaules kausā izcīnījusi uzvaras visās četrās spēlēs - vispirms G apakšgrupā pret Panamu (3:0), Tunisiju (5:2) un Angliju (1:0), bet astotdaļfinālā tika gūta virsroka 3:2 pār Japānu, atspēlējoties no divu vārtu deficīta. Savukārt Brazīlijas futbolisti E apakšgrupā ar 2:0 pieveica Serbiju un Kostariku, kā arī nospēlēja 1:1 ar Šveici, izcīnot pirmo vietu. Astotdaļfinālā brazīlieši ar 2:0 pieveica Meksiku. Beļģiem ar četriem precīziem sitieniem izcēlies Romelu Lukaku, kurš par diviem vārtiem atpaliek no finālturnīra rezultatīvākā spēlētāja Herija Keina, kamēr brazīliešiem pa diviem vārtiem guvuši Neimars un Filipi Kutinju.