Beļģijas futbola izlase sestdien, 23. jūnijā, Pasaules kausa G grupas spēlē bez lielām problēmām ar 5:2 (3:1) pieveica Tunisiju, praktiski nodrošinot sev iekļūšanu astotdaļfinālā.

Beļģijai šī bija otra uzvara divās spēlēs, bet Tunisija piedzīvoja otro zaudējumu.

Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva Romelu Lukaku un Edens Hazārds, bet vienus vārtus guva Mišī Bačuaī, izceļoties kompensācijas laikā. Tunisijai vienīgos vārtus guva Dilans Brons un komandas kapteinis Vābi Hazri.

Šī bija līdz šim rezultatīvākā spēle šajā Pasaules kausa izcīņā. Tāpat tika sasniegts arī jauns Pasaules kausu rekords, jo 27 pirmajās spēlēs ir gūti vismaz vieni vārti. Līdzšinējais rekords bija 26 spēles, kas tika fiksēts 1954.gadā. Tiesa, tolaik Pasaules kausa izcīņā vairāk maču aī nebija.

Lukaku šajā čempionātā jau guvis četrus vārtus, labāko snaiperu sarakstā dalot pirmo vietu ar portugāli Krištianu Ronaldu.

Beļģiem tagad ir seši punkti divos mačos, Anglijai ir trīs punkti vienā spēlē, kamēr Panama un Tunisija šajā grupā ir tukšā, aizvadot atticīgi vienu un divas spēles. Svētdien šajā grupā savā starpā tiksies Anglija un Panama.

Beļģijas izlase spēli sāka tādā pat sastāvā, kā pirmajā kārtā pret Panamu, kuru uzvarēja ar 3:0.

Cīņas sākums bija aizraujošs, jo jau līdz 18.minūtei bija gūti trīs vārti. Rezultātu sestajā minūtē ar 11 metru soda sitienu atklāja Azārs, kurš pats arī "pendeli" nopelnīja, jo tika nogāzts uz Tunisijas soda laukuma sānu līnijas. Savukārt vēl pēc desmit minūtēm izcēlās Lukaku, kurš ātrā uzbrukumā pēc teicamas Drīsa Mertensa piespēles nonāca sitiena pozīcijā, no soda laukuma savu iespēju garām nelaižot.

Beļģijai piederēja pārsvars, taču arī Tunisija nesēdēja aizsardzībā un 18.minūtē ieguva tiesības izpildīt brīvsitienu. Tas izrādījās sekmīgs, jo soda laukumā lieliski ar galvu nospēlēja aizsargs Dilans Brons, pārspējot Beļģijas izlases vārtsargu Tibo Kurtuā.

Turpinājums tunisiešiem gan izvērtās par murgu, jo drīz vien traumu guva jau minētais Brons, tāpēc nācās veikt piespiedu maiņu. Vēl viena piespiedu maiņa Tunisijai bija nepieciešama 41.minūtē, kad laukumu uz nestuvēm atstāja aizsargs Siāms ben Jusefs.

Tikmēr Beļģijas izlase puslaika beigās izveidoja vairākas ļoti labas izdevības, vienu no tādām neizmantojot Lukaku. Viņš gan reabilitējās kompensācijas laika trešajā minūtē, kad Tomā Menjē partneri izvirzīja vienatnē pret Tunisijas vārtsargu Faruku ben Mustafu, Lukaku šādu "dāvanu" garām nelaižot.

Savukārt otrā puslaika sākumā, kad bija nospēlētas vien sešas minūtes, Beļģijai izdevās vēl viens teicams ātrs uzbrukums, šoreiz Tobijam Alderveireldam ar tālu piespēli uz Tunisijas vārtiem vienatnē izvirzot Azāru. Beļģijas izlases kapteinis nospēlēja lieliski, ar vienu pieskārienu bumbai apmānot vārtsargu, bet ar otru sitienu raidot bumbu tukšos vārtos.

Drīz vien abi mača varoņi Azārs un Lukaku tika nomainīti, bet Beļģijas izlasei joprojām bija dominējošs pārsvars, spēles 90.minūtē vārtus gūstot arī aktīvajam Bačuajī, kurš pirms tam neizmantoja vēl divas labas iespējas, reizi trāpot pa vārtu pārliktni.

Spēles beigas bija formalitāte, kurā Tunisija tomēr spēja sagādāt kaut nelielu prieku saviem līdzjutējiem, jo kompensācijas laika trešajā minūtē vārtus guva komandas kapteinis Hazri.

$duelID=1069;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Beļģijas izlases sastāvs - Tibo Kurtuā, Tobijs Alderveirelds, Dedriks Bojata, Jans Vertongens, Tomā Menjē, Aksels Vitsels, Kevins de Brujne, Janniks Karasko, Edens Azārs (Mišī Bačuajī, 68.min.), Drīss Mertenss, Romels Lukaku (Maruāns Fellaini, 59.min.);

Tunisijas izlases sastāvs - Faruks ben Mustafa, Siāms ben Jusefs (Johans Beneluāne, 41.min.), Jasine Meriā, Fahredine ben Jusefs, Ali Māluls, Dilans Brons (Hamdi Naguezs, 24.min.), Eljess Shiri, Ferhani Sassi (Naims Sliti, 59.min.), Saifedine El-Hauī, Vābi Hazri, Anīse Badrī.