Dānijas futbola izlase sestdien Krievijas pilsētā Saranskā Pasaules kausa finālturnīra C apakšgrupas spēlē ar 1:0 (0:0) uzvarēja Peru izlasi, pārtraucot dienvidamerikāņu komandas 15 nezaudēto spēļu sēriju.

Vienīgos vārtus šajā mačā ātrā pretuzbrukumā guva Jusufs Poulsens, kurš pēc Dānijas izlases līdera Kristiana Ēriksena teicamas piespēles 59.minūtē izskrēja viens uz Peru vārtiem, precīzi sitot tuvējā stūrī.

Peru izlasei, kura nebija zaudējusi kopš 2016.gada novembra, kopš tā laika izcīnot desmit uzvaras, bet piecus mačus noslēdzot neizšķirti, bija ļoti daudz iespēju gūt vārtus, taču teicams dāņu vārtos bija Kaspers Šmeihels. Jāpiebilst, ka Peru izlase spēli sāka ar savu līderi Paolo Gverrero rezervē, taču viņš vēlāk laukumā nāca uz maiņu.

Labākā iespēja peruāņiem bija spēles 45.minūtē, kad uz Dānijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Kristians Kueva sita krietni pāri vārtiem.

"Pendeli" nopelnīja pats Kueva, taču to piešķīra tikai pēc Video tiesneša sistēmas jeb VAR norādījuma. Kueva tika paklupināts dāņu soda laukumā, taču spēles galvenais tiesnesis Bakarijs Papa Gasama no Gambijas nemanīja, ka peruānim tiek trāpīts pa kāju. Spēle kādu brīdi turpinājās, bet nākamajā pauzē VAR sistēmas tiesneši ziņoja, ka bijis pārkāpums.

Zīmīgi, ka VAR sistēma tika izmantota arī C apakšgrupas pirmajā spēlē starp Franciju un Austrāliju, tad arī piešķirot 11 metru soda sitienu, kurš tika realizēts.

Dānija pirmajā puslaikā traumas dēļ zaudēja pussargu Viljamu Kvistu, kurš pēc sadursmes laukumu pameta uz nestuvēm.

Otrā puslaika sākumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, dāņiem 59.minūtē izvirzoties vadībā, kad pretuzbrukumā nostrādāja Ēriksena un Poulsena saikne. Savukārt spēles beigu daļā daudz bīstamāk uzbruka Peru futbolisti, izveidojot daudz labas iespējas, taču viņiem bieži neveicās ar precizitāti, vai arī teicams vārtos bija Šmeihels.

Dānijas izlase beigās spēlēja uz rezultāta noturēšanu, kas viņiem arī veiksmīgi izdevās, turnīru sākot ar smagā cīņā nopelnītiem trim punktiem.

$duelID=1029;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Jau ziņots, ka citā C apakšgrupas spēlē Francija ar 2:1 uzvarēja Austrāliju, šajā mačā abām komandām realizējot pa vienai "pendelei", bet uzvaru Francijas izlasei nodrošinot Polam Pogbā.

Pēc pirmās kārtas Francijai un Dānijai ir pa trim punktiem, bet Peru un Austrālija ir tukšā.

Dānija līdz šim piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, labāko sasniegumu gūstot 1998.gadā, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls. Tāpat 1986. un 2002.gadā Dānija izkļuva no apakšgrupas, apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010.gadā, iepriekšējo reizi spēlējot šajā turnīrā, dāņi apakšgrupā izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, tomēr izslēgšanas cīņās netika.

Savukārt Peru piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, taču pēdējo reizi šajā turnīrā spēlēja 1982.gadā. Labākais sasniegums tika gūts 1970.gadā, kad komanda aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Tikmēr D apakšgrupā sestdien Argentīna spēlēja neizšķirti ar Pasaules kausa debitanti Islandi. Šajā mačā 11 metru soda sitienu nerealizēja pasaules futbola zvaigzne Lionels Mesi, nespējot Argentīnai izraut uzvaru.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiks 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Peru izlases sastāvs - Pedro Galjese, Luiss Advinkula, Kristians Ramoss, Alberto Rodrigess (kapteinis), Migels Trauko, Jošimars Jotuns, Renato Tapija (Pedro Akino, 87.min.), Edisons Floress (Paolo Gverrero, 63.min.), Kristians Kueva, Andrē Kariljo, Džefersons Farfāns (Rauls Ruidiass, 85.min.);

Dānijas izlases sastāvs - Kaspers Šmeihels, Henriks Dalsgārds, Andrēass Kristensens (Matīass Jērgensens, 81.min.), Simons Kjērs (kapteinis), Jenss Strigers Larsens, Viljams Kvists (Lase Skone, 35.min.), Tomass Delanijs, Kristians Ēriksens, Nikolajs Jērgensens, Jusufs Poulsens, Pione Sisto (Martins Braitvaits, 67.min.).