Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Dānijas un Austrālijas futbolisti aizraujošā mačā nospēlē neizšķirti

Pasaules kausa izcīņas C grupas otrās kārtas mačā ceturtdien Krievijas pilsētā Samārā Dānijas un Austrālijas futbola valstsvienības cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1).

Dānijas izlase spēles sākumā darbojās aktīvi un pārliecinoši, kas ļāva jau septītajā minūtē gūt vārtus. Dāņi pārvēra bumbu, tam sekoja ātra saspēle, kuras noslēgumā Nikolajs Jergensens piespēlēja Kristianam Eriksenam, kurš no soda laukuma sita bumbu vārtu augšējā stūrī.

Austrālija sāka spēlēt aktīvāk un bieži vien nonāca pie pretinieku vārtiem. Tad 36. minūtē atkal tiesnesis talkā ņēma video atkārtojuma sistēmu. Pēc Metjū Lekija sitiena ar galvu bumba trāpīja pa Jusufa Pulsena roku, bet spēle turpinājās. Pāris sekundes vēlāk tiesnesis apturēja spēli, apskatījās atkārtojumu un piešķīra 11 metru soda sitienu uz Dānijas vārtiem. Mails Jedinaks izdarīja precīzu sitienu, izlīdzinot rezultātu.

Otrajā puslaikā Austrālija izskatījās pārliecinošāk, bet iespējas gūt vārtus bija abām komandām. Spēles izskaņā Kaspers Šmeihels glāba Dāniju no zaudējuma, vienā uzbrukumā atvairot divus sitienus.

Līdz ar to pārtrūka Dānijas izlases piecu "sauso" spēļu sērija. Šmeihels valstsvienības sastāvā vārtus nebija ielaidis 573 minūtes.

C grupas kopvērtējumā pēc divām spēlēm Dānijai ir četri punkti, bet Austrālija tika pie pirmā punkta šajā turnīrā. Šovakar maču aizvadīs arī Francijas un Peru valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa spēle: Dānija – Austrālija
90+2. min. Dānijas spēlētājs Braitvaits tika pie bumbas pēc stūra sitiena izspēles un izdarīja sitienu virsū vārtsargam.
90. min. Eriksens lieki nedomāja un sita bumbu pa vārtiem, kad tā no gaisa lidoja pie viņa, taču dānis bija ļoti neprecīzs.
88. min. Šmeihels Dānijas izlases vārtos divas reizes glāba savu komandu - vispirms viņš atsita Arzani sitienu, bet tad tvēra Lekija mēģinājumu izraut uzvaru.
84. min. Dānijas izlases spēlētājs Pione Sisto tika pie brīdinājuma.
83. min. Dānijas pretuzbrukumā Korneliuss ar galvu sita pa bumbu pēc augstas piespēles, bet viņam neizdevās sitiens pietiekami spēcīgs.
81. min. Austrālijas izlasē Rogičs tika nomainīts pret Džeksonu Irvainu.
80. min. Austrālijas izlasei laukumā ir ļoti liels pārsvars un regulāri izdodas radīt vārtu gūšanas iespējas. Uz maiņu nākušais Arzani bīstami piespēlēja bumbu gar vārtiem, bet nevienam komandas biedram neizdevās tikt pie bumbas.
76. min. Lekijs labajā malā apspēlēja aizsargus, iegāja soda laukumā un izdarīja sitienu, kas nebija pietiekami spēcīgs, lai pārspētu Šmeihelu.
74. min. Endrū Nabuts savainoja labo roku pēc neveiksmīga kritiena. Austrālijai nācās veikt spēlētāja maiņu, un Juričs ieņēma traumētā komandas biedra vietu.
72. min. Rogičs ar kreiso kāju sita cauri pretinieku aizsargiem, bet Šmeihels bumbu tvēra. Otrā laukuma galā ar labo kāju līdzīgu sitienu izdarīja Dānijas spēlētājs Sisto, un viņš nebija precīzs.
71. min. Mojs saņēma bumbu aiz soda laukuma līnijas un lieki nedomāja, izdarot spēcīgu sitienu, kas lidoja gar Dānijas vārtu augšējo stūri.
69. min. Maiņas abās komandās. Jergensens atstāja laukumu Dānijas izlasē, un viņa vietu ieņēma Andress Korneliuss, bet Austrālijas izlasē Daniels Arzani nomainīja Krusu.
68. min. Šmeihels ar roku aizsita bumbu prom, kad pretinieks gribēja ar galvu sist pa vārtiem. Pirmais vārtsarga sisto bumbu ieguva austrālietis, kurš piespēlēja komandas biedram uz vārtu priekšu, taču aizsardzības spēlētāji glāba vārtsargu par neprecīzo sniegumu.
64. min. Austrālijas futbolistiem pieder šīs spēles iniciatīva. Dānija spēlē no aizsardzības un ik pa laikam ātri dodas pretuzbrukumos.
58. min. Dānijas izlase pirmā veica maiņu šajā mačā. Pulsens laukumu atstāja, bet viņa vietu ieņēma Braitvaits. Pulsenam nākamā spēle būs jāizlaiž, jo viņš divos mačos nopelnījis divas dzeltenās kartītes.
54. min. Austrālija otrā tempa uzbrukumā radīja vārtu gūšanas iespēju pēc Rogiča piespēles soda laukumā. Austrālijas aizsargs nospēlēja ļoti meistarīgi un bumbu aizsita prom.
51. min. Pulsens skrēja uz vārtiem, taču viņš paklupa un nokrita. Bumba nonāca pie Jergensena, kurš ar papēdi piespēlēja Sisto, un viņa sitiens lidoja garām vārtiem.
49. min. Otrā puslaika sākumā Nabuts un Jedinaks bija pamanāmi Austrālijas izlases uzbrukumos, savukārt Dānijai Jergensens nesavaldīja bumbu un nenolika to sev pa sitienam.
Sācies 2. puslaiks.
41. min.Sensburijam Austrālijas soda laukumā bumba trāpīja pa kāju, un tā lidoja vārtos, bet vārtsargs Raiens noreaģēja un glāba komandu no "gola" savos vārtos.
39. min. Dānija - Austrālija 1:1. Mailss Jedinaks guva vārtus, izlīdzināja rezultātu un pārtrauca Austrālijas piecu "sauso" spēļu sēriju.
36. min. 11 metru soda sitiens uz Dānijas vārtiem.  Austrālija turpināja saasināt situāciju Dānijas soda laukumā. Pēc stūra sitiena tika izdarīts sitiens ar galvu, taču bumba līdz vārtiem netika. Tad tiesnesis apturēja spēli un parādīja, ka tiks skatīts video atkārtojums, jo bija aizdomas, ka pēc Lekija sitiena bumba trāpīja Pulsenam pa roku. Šīs aizdomas apstiprinājās. Tika nozīmēts 11 metru soda sitiens un Pulsenam parādīts brīdinājs. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1009778880188682240
30. min. Pēc izspēlēta uzbrukuma labajā malā Kruss ieguva bumbu soda laukuma vidū pēc Lekija piespēles. Viņš mēģināja atrast spraugu starp aizsargiem un sita, bet dāņi tomēr bloķēja šo sitienu.
24. min. Pulsens no labās malas iecentrēja bumbu soda laukumā, un starp diviem aizsargiem izskrēja Jergensens, kurš sita garām vārtiem ar galvu.
23. min. Rogičs redzēja, ka viņam atstāta brīva vieta, un pēc ieskrējiena sita pa Dānijas vārtiem. Bumba gan lidoja zemu un garām vārtiem.
22. min. Dānijas izlases spēlētājs Sisto spēcīgi sita pa vārtiem, bet bumba lidoja tieši pa vidu vārtiem un virsū vārtsargam Raienam.
20. min. Austrālija kreisajā flangā divos uzbrukumos pēc kārtas izspēlēja uz Krusu, taču viņš tā arī nenonāca labā sitiena pozīcijā.
13. min. Austrālija uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem uzbrukumā pāris epizodēs nospēlēja aktīvi, bet bez taustāma rezultāta. Pēc tam Dānija atkal pārņēma bumbas kontroli un saspēlējās.
7. min. Dānija - Austrālija 1:0 Ārons Mojs neaizsita bumbu pietiekami tālu prom no sava soda laukuma, un Dānija ieguva bumbu. Turpinājumā bija ātra saspēle, kuras noslēgumā Nikolajs Jergensens piespēlēja Kristianam Eriksenam, kurš no soda laukuma sita bumbu vārtu augšējā stūrī. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1009770817469734912
5. min. Pa labo malu Austrālija rāvās pretuzbrukumā, kurā Rogičs neizsita cauri pretinieku aizsargiem. Pēc stūra sitiena Lekijs ar galvu sita pāri vārtiem.
2. min. Ātri Dānija izspēlēja labu standartsituāciju, un pēc Eriksena centrējuma Kjērs gandrīz aizsniedzās līdz bumbai. Tam sekoja stūra sitiens, bet austrālieši nospēlēja veiksmīgi.
Dānijas izlases vārtsargs Šmeihels savus vārtus Dānijas izlasē "sausā" nosargājis jau 534 minūtes. Vai viņam izdosies neielaist vārtus arī sestajā spēlē pēc kārtas, to drīz noskaidrosim.
Pasaules kausā ceturtdien spēļu diena sākas Dānijas un Austrālijas dueli C grupas otrajā kārtā. Dānijas izlase šo turnīru iesāka ar uzvaru pār Peru, bet Austrālija piekāpās vienai no favorītēm Francijai.