Pols Pogbā sestdien Kazaņā guva Francijas izlases uzvaras vārtus Pasaules kausa C apakšgrupas spēlē pret sīksto Austrāliju, francūžiem svinot uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0).

Uzvarētājiem precīzs bija arī Antuāns Grīzmans, kurš 58.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, kamēr Pogbā uzvaras vārtus iesita mača 80.minūtē. Savukārt Austrālijas izlases rindās izcēlās komandas kapteinis Mails Džedinaks, kurš 62.minūtē arī realizēja "pendeli".

Francijas izlasei šajā mačā piederēja pārsvars jau no pirmajām minūtēm, taču brīžiem ļoti labi spēlēja arī austrālieši, līdz ar to vieni no turnīra favorītiem tika pie smagas uzvaras.

Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, bumbu krietni vairāk kontrolējot Francijai. Tomēr darba pietika arī viņu vārtsargam un komandas kapteinim Igo Lorī, kurš vienā no epizodēm pēc rikošeta tikai ar grūtībām atvairīja bumbu.

Daudz interesantāks bija otrais puslaiks, kura pirmajā daļā abas komandas četru minūšu laikā apmainījās gūtiem vārtiem, piedevām abus iesitot ar 11 metru soda sitieniem. Vispirms ātrā pretuzbrukumā tika nogāzts Grīzmans, pārkāpumu fiksējot Video tiesneša sistēmai jeb VAR. "Pendeli" realizēja pats cietējs Grīzmans, izdarot ļoti spēcīgu sitienu.

Tomēr jau pēc dažām minūtēm pie 11 metru soda sitiena tika arī Austrālija, jo savā soda laukumā ar roku nospēlēja Samiels Umtiti. Šajā gadījumā precīzs bija Austrālijas izlases kapteinis Džedinaks, kurš auksasinīgi nomānija Francijas izlases vārtsargu.

Francijas izlase, tuvojoties spēles beigu daļai, izdarīja vēl lielāku spiedienu, savu panākot 80.minūtē, kad pēc skaistas vairāku piespēļu izdarīšanas, sitienu izdarīja Pogbā. Bumba aizskāra arī austrāliešu aizsargu un augstā lokā trāpīja pa vārtnu pārliktni, piezemējoties aiz vārtu līnijas, tūdaļ gan izlecot atpakaļ laukumā. Tiesa, tiesneši uzreiz pamanīja, ka vārtu guvums bijis, Francijai tādējādi panākot 2:1.

Mača beigās vairāk jau uzbruka Austrālija, pāris reizes apdraudot arī pretinieku vārtus, tomēr Zaļā kontinenta pārstāvji izglābties nespēja.

$duelID=1025;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

C apakšgrupas otrā spēlē plkst.19 Saranskā Dānija tiksies ar Peru izlasi.

Francija iepriekš piedalījusies 14 Pasaules kausa finālturnīros, lielāko sasniegumu gūstot 1998.gadā savās mājās, kad pirmo un līdz šim vienīgo reizi kļuva par pasaules čempioni. Tāpat 2006.gadā Francija spēlēja Pasaules kausa finālā, kurā gan zaudēja, bet 1958. un 1986.gadā palika trešajā vietā. Pirms četriem gadiem Francijas izlase aizkļuva līdz sacensību ceturtdaļfinālam, kurā ar 0:1 zaudēja nākamajai čempionei Vācijai.

Tikmēr Austrālija komandas vēsturē piedalījusies četros Pasaules kausa finālturnīros, tur spēlējot arī trīs iepriekšējās reizes pēc kārtas. Vienīgo reizi izslēgšanas cīņas tika sasniegtas 2006.gadā, komandai apstājoties astotdaļfinālā, bet 2010. un 2014.gadā tāpat kā debijas reizē 1974.gadā komanda turnīru beidza jau pēc priekšsacīkstēm.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiks 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Francijas izlases sastāvs - Igo Lorī (kapteinis), Benžamēns Pavārs, Rafaels Varāns, Samiels Umtiti, Liks Ernandess, Korentēns Toliso (Blēzs Matuidī, 78.min.), N'Golo Kantē, Pols Pogbā, Usmans Dembelē (Nabils Fekirs, 70.min.), Antuāns Grīzmans (Olivjē Žirū, 70.min.), Kilians Mbapē;

Austrālijas izlases sastāvs - Metjū Raiens, Džošs Risdons, Trents Seinsbērijs, Marks Miligans, Azizs Behičs, Ārons Mojs, Mails Džedinaks (kapteinis), Robijs Krūzs (Daniels Arzani, 84.min.), Toms Rogičs (Džeksons Ērvins, 72.min.), Metjū Lekijs, Endrjū Nabuts (Tomi Juričs, 64.min.).