Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Francijas izlase ar uzvaru pār Peru nodrošina vietu Pasaules kausa astotdaļfinālā

2018. gada Pasaules kausa finālturnīra C grupas otrās kārtas otrā spēlē ceturtdien, 21. jūnijā, Francijas futbola izlase Jekaterinburgā ar 1:0 (1:0) pieveica Peru valstsvienību, līdz ar to nodrošinot sev iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Francija ir jau trešā komanda, kas priekšlaicīgi nodrošinājusi sev vietu 1/8 finālā. Pirms tam no A grupas izslēgšanas turnīrā iekļuva mājiniece Krievija un Urugvaja.

Savukārt Peru izlasei šis zaudējums atņēma pēdējās teorētiskās cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā. Līdz ar to peruāņiem C grupas pēdējais mačs pret Dāniju būs arī noslēdzošais finālturnīrā.

Francijai uzvaru nodrošināja 19 gadus vecais Kilians Mbape, kurš precīzs bija 34. minūtē. Tādējādi Mbape kļuvis par visu laiku jaunāko Francijas izlases futbolistu, kurš izcēlies ar vārtu guvumu Pasaules kausa finālturnīrā.

Rādīt visus spēlētājus

Francijas un Peru izlašu spēle bija līdzīga, jo dienvidamerikāņi jau no mača pirmajām minūtēm nebaidījās uzbrukt, nedaudz vairāk arī kontrolējot bumbu. Laba iespēja sestajā minūtē bija Kristianam Kuevam, taču viņš no labas pozīcijas sita pāri vārtiem. Savukārt puslaika vidū iniciatīva pārgāja Francijas izlasei, kura izveidoja vairākus straujus un bīstamus sitienus, savu panākot 34.minūtē.

Vispirms trīs francūži devās straujā pretuzbrukumā, taču bumbu pie Peru soda laukuma zaudēja. Tiesa, tūdaļ to atguva Pols Pogbā, izmantojot pretinieku nesaprašanos, vēlāk soda laukumā piespēlējot Olivjē Žirū. Viņa sitiens tika bloķēts, tomēr bumba slaidā lokā lidoja vārtos, bet no tuvas distances to vārtu tīklā netraucēti ietrieca Mbapē.

Pēc gūtiem vārtiem spēles temps nedaudz kritās, tomēr otrajā puslaikā Peru izlase atkal nekautrējās doties uz priekšu. Lieliska izdevība panākt neizšķirtu 50.minūtē bija Pedro Akino, taču pēc tāla un spēcīga aizsarga sitiena bumba trāpīja pa vārtu "krustu".

Savukārt spēles beigu daļā tuvāk vārtu guvumam bija Francija, taču uz maiņu nākušā Usmana Dembelē sitiens bija neprecīzs. Pēdējās minūtē Francija pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, saglabājot sev labvēlīgo rezultātu un izcīnot otro uzvaru turnīrā.

Francijas un Peru izlases līdz šim savā starpā nebija spēlējušas. Pirmajā kārtā Francija ar 2:1 uzvarēja Austrāliju, bet Peru ar 0:1 zaudēja Dānijai.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraide.

PK futbolā: Francija - Peru
Francija - Peru 1:0. Spēle noslēgusiesFrancija līdz ar to nodrošina sev iekļūšanu 1/8 finālā
90+1 min. Matuidi spēcīgs sitiens no 18 metriem - bumba lido nedaudz garām vārtiem.
2. puslaika kompensācija - 4 minūtes.
87. min. Gverero sitienu viegli tver Lorī.
Pirmo reizi turnīrā VAR sistēma maina tiesneša lēmumu par brīdinājumu Peru rindās sākotnēji tika brīdināts Floress, bet video tiesneši "pačukstēja" galvenajam soģum, ka vainīgs bija Akvino.
82. min. Francijai praktiski pirmā iespēja otrajā puslaikā - uz maiņu iznākušais Dembele aizsarga aizsegā sita no 13 metriem. Garām vārtiem.
75.min. Francijai pirmā maiņa - Mbape vietā iznāk Dembele. Mbape uz maiņu dodas ļoti lēnām, atsveicinās no visiem komandas biedriem... Tiesnesis gan viņu mudina pasteigties, bet brīdinājumu nedod.
Šī dueļa favorīti Francijas futbolisti praktiski visi aizgājuši aizsardzībā un jau vairākas minūtes domā par savu vārtu drošību. Peruāņi pārņēmuši inciatīvu, bet labuma no tā pagaidām nav
50. min. Aizsarga Akino tālšāviens - bumba trāpa vārtu pārliktnim un izlido aiz vārtiem. Ļoti spēcīgs sitiens un Lorī nebūtu bijis glābējs.
Francija - Peru 1:0. Sākas 2. puslaiks
Francija - Peru 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
1. puslaika kompensācija - 2 minūtes.
43. min. Fantastiska sapratne Francijas spēlētājuem - saspēle gandrīz ar acīm ciet, bet Luka Ernandesa sitienu atvaira peruāņu vārtu vīrs Gallese. Pēc brīža Mbape viltīga piespēle soda laukumā, bet arī šoreiz Peru izlasei izdodas izglābties.
Mbape kļuvis par visu laiku jaunāko Francijas izlases vārtu guvēju Pasaules kausoshttps://twitter.com/ESPNStatsInfo/status/1009822995555209216
34. min. Francija - Peru 1:0Peru kļūdās savā laukuma pusē un par to dārgi samaksā. Žirū sitienu nobloķē, bet bumba pārlec pāri peruāņu vārtsargam un Mbape iesit tukšos vārtos
33. min. Mbape soda laukumā saņēma precīzu piespēli, bet viņš bija ar muguru pret vārtiem un akrobātisks sitiens nesanāca
31. min. Lieliska iespēja Peru - soda laukumā teicami piespēli uztver komandas kapteinis Gverero, pamt sev ērtā situācijā, bet sitiens sanāk ne pārāk stiprs un tieši virsū Francijas vārstargam Lorī.
22. min. Umtiti skaisti notēlo duelī ar Gvurero. Peruānis gan saņem brīdinājumu par "pārkāpumu"
20.min. Peru izlase kreisajā malā labā situācijā tiek pie standartsituācijas, bet paši to iznieko - centrējuma brīdī soda laukumā pārkāpj noteikumus.
16. min. Ar katru minūti pieaug Francijas pārsvar, bet Peru pierāda, ka nedomā sēdēt aizsardzībā - pretuzbrukumu viņiem "norauj" Matuidi, saņemot pirmo brīdinājumu spēlē.
13. min. Francijai stūra sitiens. Pirmais centrējums nesekmīgs, bet otrs stūra sitiens noslēdzas gandrīz ar vārtu guvumu - Varāns augsti gaisā ar galvu sit nedaudz garām vārtiem.
9. min. Kariljo labi nospēlēja labajā malā, bet peruāņa centrējums nebija precīzs.
Pirmās piecas minūtes aizritējušas tādā "izlūkošanas" futbola zīmē.
Francija - Peru. Spēle sākusies
Komandas iznākušas laukumā. Tagad skanēs Francijas un Peru valstu himnas. Bet tad jau 90 minmūtes aizraujoša futbola!
Spēle šovakar notiek, iespējams, vienā no jokainākajiem Pasaules kausa stadioniem.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/stadioni/stadions-jekaterinburg-arena.d?id=50099967
Pasaules kausa finālturnīrā ceturtdien C grupas spēlē Jekaterinburgā Francijas izlase tiekas ar Peru izlasi. Francijas futbolisti, uzvaras gadījumā, nodrošinās sev iekļūšanu 1/8 finālā. Savukārt Peru ir nepieciešams tikt pie punktiem, lai turpinātu cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.