Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Horvātija dramatiskā cīņā uzvar vēsturiskā mačā un iesoļo Pasaules kausa ceturtdaļfinālā

Horvātijas futbola izlase svētdien, 1. jūlijā, iekļuva 2018. gada Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfinālā, 1/8 fināla spēlē dramatiskā cīņā 11 metru pēcspēles sitienu sērijā pieveicot Dānijas valstsvienību.

Spēles pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienos horvāti bija pārāki ar 3:2. Tagad ceturtdaļfinālā horvāti 7. jūlijā Sočos tiksies ar mājinieci Krieviju, kas svētdien arī pēcspēles sitienos pieveica spēcīgo Spāniju.

Horvātijas un Dānijas izlases savu dueli sāka vēsturiski, jo pirmo reizi Pasaules kausa vēsturē kādā no spēlēm jau ceturtajā minūtē abas komandas bija guvušas vārtus. Pirmās minūtes izskaņā soda laukumā izveicīgāks bija Matiass Jergensens, burzmā sitot precīzi. Bet jau pēc nepilnām trīs minūtēm Mario Mandžukičš bija pirmais pie veiksmīgi atlēkušās bumbas un panāca 1:1.

Komandas vēl pirmo puslaiku aizvadīja, domājot par vārtu gūšanu, bet pilnīgs pretstats bija otrais puslaiks - aizsardzības taktika dominēja laukumā, līdz ar to 90 minūtēs uzvarētājs netika noskaidrots. Arī papildlaikā izlases īpaši ar vārtu gūšanas momentiem neizcēlās līdz pat pēdējām minūtēm. 115. minūtē Luka Modričs atdeva teicamu un precīzu piespēli Antem Rebičam, kurš apspēlēja dāņu vārtsargu Kasperu Šmeihelu un tika nogāzts. Tiesnesis neapšaubāmi piešķīra "pendeli", kuru gan nerealizēja piespēles autors Modričs.

Pēcspēles sitienos komandas arī neiztika bez papildus spriedzes, abu komandu spēlētājiem kļūdoties vienā un tajā pašā sitienu sērijā - pirmajā un ceturtajā. Piektajā sitienu sērijā dāņiem kļūdījās Nikolajs Jorgensens, bet horvātiem precīzs bija Ivans Rakitičs, ievedot savu valstsvienību ceturtdaļfinālā.

PK futbolā, 1/8 fināls: Horvātija - Dānija
11 m sitienu sērijaHorvātija - Dānija 3:2Dānija sāk sēriju0:0 Ēriksena sitienu atvaira Subašičs0:0 Badelja sitiena atvaira Šmeihels0:1 Kjērs triec bumbu devītniekā1:1 Kramaričs viegli ieripina bumbu no Šmeihela otrā stūrī1:2 Krons-Deli sit precīzi kreisajā stūrī2:2 Modričs līdz ar Šmeihela kājām raida bumbu pa vārtu vidu2:2 Šēnes sitienu atvaira Subašičs2:2 Pivariča sitienu atvaira Šmeihels2:2 Jorgensena sitienu ar kājām brinumaini atvaira Subašičs3:2 Rakitičs iesit kreisajā apakšējā stūrīHorvātija iekļūst 1/4 finālā
Horvātija - Dānija 1:1. Noslēdzies papildlaiksTagad sekos 11 metru sitienu sērija
117. min. Horvātija - Dānija 1:1Šmeihels tver Modriča izpildīto soda sitienu
Horvātijai 11 metru soda sitiens uz Dānijas vārtiemModričs iedod fantastisku piespēli starp diviem aizsargiem Rebicam, kurš apspēlē Šmeihelu un tiek nogāztsJorgensens saņem par šo pārkāpumu brīdinājumu
113. min. Knudsena kārtējais iemetiens soda laukumā - dāņi gan to neizmanto.
108. min. Starp papildlaika puslaikiem laukumā iznākušais Sisto kreisajā malā ar lielisku individuālo meistarību tiek pie sitiena un grieztais sitiens tālajā stūrī ir nedaudz neprecīzs
Horvātija - Dānija 1:1. Sācies papildlaika 2. puslaiks
Horvātija - Dānija 1:1. Noslēdzies papildlaika 1. puslaiks
99. min. Šēne izcili apspēlē Kovačiču un tiek pie sitiena. Garām vārtiem
95. min. Dāņi divreiz bīstami tuvu ieiet soda laukumā, bet piespēles "neiziet" cauri.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1013514201871060993
Horvātija - Dānija 1:1. Sākas papildlaiks 2x15 minūtes.
Horvātijas un Dānijas dueļa uzvarētājs 1/4 finālā tiksies ar Krieviju. Kā zināms, mājiniece Krievija arī aizvadīja papildlaiku un sita "pendeles", negaidīti uzvarot Spāniju.
Horvātija - Dānija 1:1. Pamatlaiks noslēdzies
90+3 min. Dānijas stūra sitiens - bumba atlēc pie Braitvaita, kurš viltīgi sita pretkustībā Subašičam. Nedaudz garām vārtiem
90+2 min. Rakitičam sanāk sitiens no 20 metriem, bet garām vārtiem.
2. puslaika kompensācija 3 minūtes
86. min. Lielisks horvātu uzbrukums, bet sitienu no 20 metriem bloķē dāņi. Stūra sitiens lielas briesmas nerada dāņu vārtiem.
81. min. Horvātiem maiņa - Strinoča vietā iznāk Pivaričs.
72. min. Dānijai laba saspēle soda laukumā - uz maiņu iznākušais Jorgensens centās tikt labākā situācijā, bet tad sitiens ne visai labs.
66. min. Dānijai vēl viena maiņa - spēlē iesaistās Nikolajs Jorgensens, nomainot Anderasu Korneliusu
Dāņiem sanāca lielisks uzbrukums, bumba no Vidas atleca pie Braitvaita, bet viņam sitiens nesanāca.
2. puslaika pirmās 10 minūtes galīgi neatgādina mača sākuma. Tāds miers un piesardzība valda laukumā.
Dāņiem pārtraukumā viena maiņa - Andreasa Kristiansena vietā iznācis Lasse Šēne. Tieši Kristiansenam neveiksmīgi bumba trāpīja un pēc tam horvāti izlīdzināja rezultātu.
Horvātija - Dānija 1:1. Sākas 2. puslaiks
Horvātija - Dānija 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
29. min. Divreiz Rakitiča sitienus atvaira Šmeihels, bet tad Perišičam nesanāk sitiens.
27. min. Braitvaits kritienā izklupienā pamanās uzsist vārtu tuvumā, Subasičs atvaira bumbu, kas trāpa Dānijas futbolistam un izlido ārpus laukuma.Bumbas kontrolē un piespēļu daudzumā šobrīd neapstrīdams horvātu pārsvars, bet rezultāts 1:1.
20. min. Horvātu centrējums soda laukumā. Krīt Mandžukičs, par ko sašutuši horvāti. Tiesnesis nedodas skatīt VAR.
12. min. Horvātiem bīstams soda sitiens pie pašas soda laukuma līnijas - Perišiča sitiens trāpa sieniņā.
4. min. Horvātija - Dānija 1:1Wow! Un kas par turpinājumu! Spēcīga piespēle soda laukumā, dāņi sit bumbu no soda laukuma ārā, bet trāpa savējam - bumba atlēca pie Mandžukiča un viņš bez problēmām izlīdzina rezultātu
1. min. Horvātija - Dānija 0:1Fantastisks sākums! Dāņiem sānu iemetiens labajā malā - tāls iemetiens, dāņi izcīna bumbu un burzmā uzsit Matiass Jorgensens. Bumbu atsit Subasičs, bet tā atsitas pret stabu un lēnām ieripo vārtos
Horvātija - Dānija. Spēle sākusies
Spēli klātienē vēros arī Horvātijas prezidents Kolinda Grabars-Kitarovičs.
Komandas iznākušas laukumā. Tagad valstu himnas, bet pēc tam spēle.
Horvātijas un Dānijas izlases savā starpā tikušās piecas reizes. Un šobrīd ir neizšķirts - katrai izlasei pa divām uzvarām, bet viens mačs noslēdzies neizšķirts. Bet abas komandas nav savā starpā spēlējušas kopš 2004. gada.
Pirms apmēram stundas līksmoja visa Pasaules kausa rīkotājvalsts Krievija - mājinieki šokēja futbola pasauli un iekļuva ceturtdaļfinālā.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/krievijas-futbolisti-pecspeles-sitienu-serija-soke-spaniju-un-sasniedz-ceturtdalfinalu.d?id=50174493
2018. gada Pasaules kausā otro dienu risinās izslēgšanas turnīrs, otro dienu neiztikt bez skaista futbola un pārsteigumiem. Svētdienas vakaru, kad Rīgas ielās vēl turpinās Dziesmu svētku gājiens, astotdaļfinālā tiekas Horvātija un Dānija. Spēles sākums pulksten 21:00.