Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Horvātija pagarinājumā uzvar Angliju un pirmo reizi sasniedz Pasaules kausa finālu

Horvātijas futbola izlase trešdien pirmo reizi sasniedza Pasaules kausa izcīņas finālu, pusfināla mačā "Lužņiku" stadionā Maskavā ar rezultātu 2:1 (0:1) pagarinājumā pārspējot Anglijas valstsvienību.

Horvātijas izlase svētdien Pasaules kausa finālā spēkosies ar Franciju, kas otrdien ar rezultātu 1:0 savā pusfinālā pārspēja Beļģiju. Savukārt sestdien Anglija un Beļģija cīnīsies par bronzas medaļām.

Angļi šajā mačā jau piektajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Kīrans Tripjērs izpildīja fantastisku tiešo brīvsitienu, pārspējot pretinieku vārtsargu Danijelu Subašiču. Anglijas futbolisti pirmo puslaiku aizvadīja nedaudz pārliecinošāk.

Savukārt otrajā puslaikā savu sniegumu uzlaboja horvāti, kuriem 68. minūtē izdevās izlīdzināt rezultātu. Šime Vrsaljko no labās malas izdarīja centrējumu soda laukumā, un Ivans Perišičs tika pie bumbas un izdarīja precīzu sitienu ar galvu. Horvātijai bija iespēja izvirzīties vadībā, bet Perišiča sitiens pāris minūtes vēlāk trāpīja pa vārtu stabu.

Cīņa turpinājās pagarinājumā, kuru Horvātijai vajadzēja spēlēt jau trešo spēli pēc kārtas. Angļi atkal bija aktīvi pirmajā pagarinājuma puslaikā, bet horvāti labāku sniegumu demonstrēja otrajā pagarinājuma puslaikā. 109. minūtē Perišičs ar galvu izdarīja viltīgu piespēli soda laukumā Mario Mandžukičam, kurš izspraucās starp diviem aizsargiem uz sita bumbu vārtos. Atlikušajā laikā angļu centieni atspēlēties bija neveiksmīgi.

Horvātijas izlasei šī būs pirmā reize, kad tā spēlēs Pasaules kausa finālā. Tā kļuva par 13. komandu, kas sasniegusi šī turnīra finālu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa pusfināls: Horvātija – Anglija
Horvātijas izlase Pasaules kausa finālā svētdien spēlēs pret Francijas izlasei, bet Anglija un Beļģija sestdien sadalīs bronzas godalgas.
120. min. Kramaričs Horvātijas pretuzbrukumā izdarīja sitienu pa vārtiem, taču garām.
118. min. Modričs tika nomainīts Horvātijas izlasē, bet Badeļs iznāca laukumā.
116. min. Anglijas izlasē Tripjērs klibodams nogāja malā, bet šai komandai vairs nav spēlētāju maiņas. Brozovičs izdarīja negaidītu sitienu pa angļu vārtiem, taču Pikfords ar grūtībām atvairīja.
115. min. Mandžukičs devās nost no laukuma, bet viņa vietā nāca aizsargs Čorluka.
112. min. Anglijas izlase veic izmaiņas taktiskajā zīmējumā, un aizsarga Volkera vietā laukumā devās uzbrucējs Vārdijs.
108. min. Horvātija viltīgi izspēlēja stūra sitienu, un Brozavičs nonāca sitiena pozīcijā. Viņam gan neizdevās trāpīt pa vārtiem.
109. min. Horvātija - Anglija 2:1Anglijas izlases aizsargi savā soda laukumā savā starpā nesapratās. Ivans Perišičs ar galvu piespēlēja soda laukumā, un Mario Mandžukičs izspruka starp diviem aizsargiem un sita bumbu vārtos.
Sācies pagarinājuma 2. puslaiks.
Noslēdzies pagarinājuma 1. puslaiks.
105+2. min. Pikfords vārtos nospēlēja ļoti veiksmīgi, kad Mandžukičs pēc tālas piespēles aizsniedzās pie bumbas un izdarīja sitienu. Angļu vārtsargs devās viņam pretī un sitienu atvairīja, bet tad abi spēlētāji sadūrās. Mandžukičam nepieciešama palīdzība no komandas ārsta.
104. min.Anglijas izlasei pieder pārsvars šajā pagarinājuma puslaikā, tomēr horvātiem aizsardzībā izdodas spēlēt pietiekami precīzi, lai neļautu izdarīt sitienu pa vārtiem.
101. min. Rebiča vietā Horvātijas izlasē laukumā nāca Kramaričs.
99. min. Anglijas izlases stūra sitiens atkal bija ļoti bīstams. Stounss izdarīja sitienu ar galvu, bet Vrsaļko uz vārtu līnijas bumbu aizsita prom.
97. min. Anglijas izlasē Daiers nomainīja Hendersonu.
96. min. Rebičs nogāza lielā ātrumā skrienošo Rouzu, par to saņemot brīdinājumu.
94. min. Horvātijas izlasei nācās veikt piespiedu maiņu. Striničam bija problēmas ar kāju, tāpēc viņa vietā laukumā nāca Pivaričs.
93. min. Anglija šo puslaiku iesāka aktīvāk, bet uzbrukumā spēlētāji savā starpā nesapratās, tāpēc sitiens pa vārtiem neizdevās.
Sācies pagarinājums. Anglija pirms pagarinājuma sākuma veica spēlētāja maiņu, Rouzam nomainot Jangu.
Horvātija - Anglija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks. Šajā mačā neizdevās 90 minūšu laikā noskaidrot otro finālistu. Tagad priekšā 2x15 minūšu pagarinājums.
90+2. min. Anglijai bija brīvsitiens, un tajā Tripjērs iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Keinam sitiens ar galvu neizdevās.
84. min. Pikfords izgāja no vārtiem, lai aizsitu bumbu prom pēc horvātu centrējuma. Viņš pa bumbu netrāpīja, un Perišičam bija iespēja ātri izdarīt sitienu tukšos vārtus, tomēr viņš sita pāri.
83. min. Mandžukičs saņēma piespēli soda laukumā un uzreiz izdarīja sitienu. Sitiena leņķis bija diezgan ass, tāpēc Pikfords tvēra bumbu.
78. min. Rešfords ar savu aktivitāti iesāka uzbrukumu, Hendersons tālāk neveiksmīgi piespēlēja, bet bumba atlēca pie viņa atpakaļ, un viņš neprecīzi sita no gaisa.
77. min. Anglijas futbolisti pēc milzīgās ofensīvas izturēšanas pieturēja bumbu un devās uzbrukumā. Lingards ierāvās soda laukumā, ieguva bumbu un sita garām vārtiem.
73. min.Horvātija pēc veiksmīgajām epizodēm ieguva emocionālo pacēlumu, kas ļauj iespiest angļus pie saviem vārtiem. Tad Sterlinga vietā laukumā nāca Rešfords.
72. min. Anglijas futbolisti nesapratās pie saviem vārtiem. Perišičs ieguva bumbu un izdarīja sitienu, taču trāpīja pa vārtu stabu. Bumba atlēca pie Rebiča, bet viņam neizdevās sitiens. Pikfords šoreiz viegli tvēra.
67. min. Keins atkal nekautrējās izdarīt sitienu no asa leņķa, bet šoreiz bumba aizgriezās promno vārtiem.
68. min. Horvātija - Anglija 1:1Šime Vrsaljko no labās malas izdarīja centrējumu soda laukumā, un Ivans Perišičs apsteidza Kīranu Tripjēru un Kailu Volkeru, lēca pēc bumbas un izdarīja sitienu vārtos.
65. min. Labu uzbrukumu izveidoja Horvātijas izlase, un Perišičs nonāca sitiena pozīcijā. Viņš sita, bet Volkers bloķēja sitienu. Pikfords jau lēca bumbas lidojuma virzienā. Savukārt Volkeram bumba trāpīja pa vīrieša mantību.
60. min. Horvātijai uzbrukumā neizdodas nekas. Rakitičs mēģināja kaut ko saasināt, bet sitiens bija ļoti neprecīzs.
56. min. Pēc tālas piespēles Keins ar galvu bumbu nometa Sterlingam, kurš uzreiz piespēlēja Lingardam, bet viņa sitienu pēdējā brīdī horvāts bloķēja. Stūra sitiens nebija veiksmīgs, bet angļi turpināja uzbrukt, un Tripjērs draudīgi iespēlēja bumbu vārtsarga laukumā. Lovrens neļāva Keinam izdarīt sitienu ar galvu
54. min. Vēl viens brīdinājums otrā puslaika sākumā - Volkeram arī tika parādīta dzeltenā kartīte
53. min. Otrā puslaika sākumā rit tāds pats futbols kā pirmā puslaika beigās - horvāti kaut ko mēģina izveidot, bet angļi veiksmīgi neitralizē pretinieku centienus.
51. min. Mandžukičs saņēma brīdinājumu par nesportisku rīcību, aizsitot bumbu prom pēc pārkāpuma.
Sācies 2. puslaiks.
45. min. Rakitičs bija soda laukuma vidū ar bumbu, bet Volkers viņu sedza ļoti cieši, tāpēc horvātam nekas neizdevās.
42. min. Aizvadītajās minūtēs laukumā nav bijuši daudz notikumu, par ko klāteošie līdzjutēji neslēpa sašutumu.
36. min. Keins iesāka ātru Anglijas izlases uzbrukumu. Tad Dele Ali piespēlēja Lingardam, kurš no labas pozīcijas sita garām vārtiem.
33. min. Perišičs iespēlēja bumbu soda laukumā gar vārtiem, bet Jangs pēdējā brīdī aizsita bumbu prom no Rebiča kājas.
32. min. Modričs ilgi meklēja, kam piespēlēt bumbu, bet tad viņš atrada Rebiču, kurš izdarīja sitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja Pikfordam virsū, tāpēc angļu vārtsargs droši to tvēra.
30. min. Keins bija lieliskā pozīcijā, lai gūtu vārtus. Vispirms viņa sitienu atvairīja Subašičs, bet pēc tam viņš no asa leņķa un ļoti tuvas distances trāpīja pa vārtu stabu.
27. min. Jangs iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Subašičs ar dūri to aizsita prom. Šajā mačā Anglijas izlases vārtsargs Pikfords vairākās epizodēs ļoti pārliecināti darbojās ar bumbu, kad tā viņam tika atspēlēta atpakaļ.
Anglijas izlases līdzjutēji, kuri dzimtenē vēro maču uz lielā ekrāna, emocionāli reaģēja pēc gūtajiem vārtiem. https://twitter.com/ESPNFC/status/1017110044570210304
23. min. Perišičs turpina izdarīt sitienus no tālās distances, taču līdz šim viņam nav izdevies trāpīt vārtu četrstūrī.
22. min. Rebičs un Modričs Horvātijas izlases uzbrukumā bija aktīvi, bet sitieni tika bloķēti. Pēc tam Anglijas izlase izspēlēja savu uzbrukumu, bet Keins bumbu saņēma aizmugures stāvoklī.
19. min. Perišičs izdarīja negaidītu tālsitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja gar vārtu apakšējo stūri.
14. min. Tripjērs iecentrēja bumbu soda laukumā no stūra, un Magvairs atkal tika līdz bumbai, bet viņa sitiens ar galvu lidoja garām vārtiem.
11. min. Pēc zaudētajiem vārtiem Horvātijas izlase izpildīja stūra sitienu, kurā izdevās saasināt situāciju soda laukumā, bet sitiens pa vārtiem nesekoja. Turpinājumā Anglijas futbolisti atkal vairāk darbojās uzbrukumā.
5. min. Horvātija - Anglija 0:1Kīrans Tripjērs izpildīja tieši brīvsitienu, un viņš to izdarīja fantastiski. Tripjērs iegrieza bumbu un pārcēla to pāri spēlētāju mūrim, pārspējot Horvārtijas izlases vārtsargu Danijelu Subašiču.
4. min. Abas komandas spēli sāka izlūkojoši. Laukuma vidusdaļā notika cīņa par iniciatīvu, bet tad Dele Ali nopelnīja bīstamu tiešo brīvsitienu uz Horvātijas vārtiem.
Horvātijas izlases pamatsastāvā šajā mačā dosies Sime Vrsaļko un Ante Rebičs. Par abu dalību šajā mačā bija lielas neskaidrības, jo abiem ir mikrosavainojumu. Anglijas izlases pamatsastāvs palicis nemainīgs trešo spēli pēc kārtas. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1017088103545278465
Francijas izlase Pasaules kausa finālā spēlējusi salīdzinoši bieži. Tā šovakar gaida, kas būs pretinieki svētdien gaidāmajā finālā. http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/francijas-futbolisti-treso-reizi-20-gadu-laika-ieklust-pasaules-kausa-finala.d?id=50201547
Pasaules kausa izcīņā jau noskaidrots viens finālists, un tā ir Francijas izlase. Trešdien “Lužņiku” stadionā Maskavā par otro vietu finālā cīnīsies Horvātijas un Anglijas valstsvienības. Abām komandām iepriekšējā reize Pasaules kausa pusfinālā noslēdzās ar zaudējumu. Ceturtdaļfinālos Anglijas izlasei izdevās pārspēt Zviedrijas izlasi pamatlaikā, bet Horvātija smagā cīņā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja Krieviju.