Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Horvātijas futbolisti ar skaistu uzvaru pār Argentīnu iesoļo PK astotdaļfinālā

Horvātijas futbola izlase ceturtdien, 21. jūnijā, iekļuva 2018. gada Pasaules kausa astotdaļfinālā, D grupas spēlē Ņižņijnovgorodā ar 3:0 (0:0) pieveicot Argentīnas valstsvienību.

Tādējādi horvāti kā pirmie izkļuva no tā saucamās "nāves grupas", bet otro ceļazīmi uz izslēgšanas turnīru savā starpā sadalīs Argentīna, Islande un Nigērija. Lai gan argentīniešiem divās spēlēs ir tikai viens punkts, dienvidamerikāņi pirms pēdējās spēles ar Nigēriju saglabās teorētiskas iespējas iekļūt 1/8 finālā.

Horvāti uzvaru sev nodrošināja otrajā puslaikā, kad guva visus trīs vārtus. 53. minūtē pēc argentīniešu vārtsarga Vilfredo Kavaljero kļūdas pirmos vārtus guva Ante Rebičs. Pārējos divus "golus" horvāti guva cīņas izskaņā - 80. minūtē ar teicamu sitienu precīzs bija Luka Modričs, bet kompensācijas laikā Ivans Rakitičs panāca 3:0.

Jau no spēles sākuma laukumā risinājās ļoti skatāma spēle, abām komandām veidojot labus momentus vārtu gūšanai. Cīņas piektajā minūtē bīstami sita Ivans Perisičs, bet 22.minūtē Maksimiliāno Meza norībināja horvātu vārtu stabu. Argentīnai lieliska iespēja bija arī astoņas minūtes vēlāk, taču Enso Peress sita nedaudz garām vārtiem.

Rādīt visus spēlētājus

Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, taču cīņa bija līdzvērtīga, tāpēc vēl jo vairāk pārsteidza otrā puslaika notikumi, kurā Horvātija nospēlēja lieliski.

Rezultātu atklāja Rebičs, kurš izmantoja Kavaljero kļūdu. Vārtsargs neveiksmīgi atsita bumbu, tai nonākot pie dažus metrus priekšā esošā horvāta, kurš no gaisa spēcīgi sita vārtu tīklā. Argentīnieši metās atspēlēties, veica vairākas maiņas. Beidzot par sevi lika runāt arī Argentīnas spilgtākā zvaigzne Lionels Mesi, kurš pirmajā puslaikā bija nemanāms, tomēr Horvātija aizsardzībā spēlēja nevainojami, kamēr argentīniešiem pietrūka noslēdzošā sitiena.

Vēl vienu aukstu dušu Argentīna saņēma 80.minūtē, kad lieliski nospēlēja Modričs. Viņš, esot netālu no soda laukuma līnijas, ar māņu kustībām apmānīja pretinieku aizsargu un izdarīja lielisku sitienu, bumbu raidot līdz ar vārtu stabu, kam Kavaljero nebija gatavs.

Nonākot vadībā ar 2:0, horvāti sāka spēlēt vēl atbrīvotāk un pārliecinošāk, Rakitičam vispirms trāpot pa vārtu stabu, bet jau kompensācijas laikā viņam tomēr izceļoties, kad Mateo Kovačičs tā vietā, lai sistu pa vārtiem, izlēma piespēlēt partnerim, kurš no tuvas distances bumbu raidīja vārtu stūrī.

Abas komandas tikās arī 1998.gada Pasaules kausa izcīņā, kad apakšgrupu kārtā ar 1:0 uzvarēja Argentīna. Tāpat abas komandas pirms četriem gadiem aizvadīja pārbaudes spēli, kurā ar 2:1 arī labāki bija Argentīnas futbolisti.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Horvātija ar 2:0 uzvarēja Nigēriju, bet Argentīna spēlēja neizšķirti 1:1 ar Islandi.

PK futbolā: Argentīna - Horvātija
Argentīna - Horvātija 0:3. Spēle noslēgusies
90+1 min. Meca nomāna trīs horvātus, bet tad viņa sitienu bloķē Vida.
Argentīna - Horvātija 0:3Pretuzbrukumā horvāti "izģērba" pretiniekus, ņirgājoties saspēlējas soda laukumā un Rakitičs iesit tukšos vārtos
Akunja pēc epizodes atkal nospēlē nesportiski, par ko saņem brīdinājumu. Šajā spēlē Aregtnīnas futbolisti vairāk izcēlušies ar nesportisko un asu rīcību, nevis ar bīstamiem momentiem pie pretinieku vārtiem.
86. min. Pēc Rakitiča sitiena vārtu pārliktnis glābj Argentīnu
85. min. Asumi laukumāArgentīnieši pārkāpj noteikumus pret Rakitiču, kurš pēc tam saņem sitienu ar bumbu. Tas izsauc grūstīšanos, bet tiesnesis pažēlo Otamendi, iedodot tikai dzelteno kartīti.
80. min. Argentīna - Horvātija 0:2Horvāti pacietīgi saspēlējās pie soda laukuma. Modričs pēc divām māņu kustībām ar spēcīgu sitienu gūst vārtus, kas "aprok" argentīniešu cerības izglābties mačā.
Laukuma centrā zālājā pēc dueļa paliek Rakitičs. Argentīnas futbolisti nedomā izsist bumbu ārpus laukuma, par ko saņem nopēlumu ne tikai tribīnēs, bet arī no horvātu puses.
Argentīnieši atkal kļūdās vārtu tuvumā, bet šoreiz horvāti pažēlo pretiniekus. Neilgi pēc tam Striničs pārkāpj noteikumus pret Mesi. Argentīnietis pamatīgi uzvilcies pēc pārkāpuma.
Spēle manāmi atdzīvojusies, jo argentīniešiem zaudējums nozīmē smagu cīņu par tikšanu izslēgšanas turnīrā.
64. min. Pirmā patiešām labā iespēja Argentīnai - Iguains saglabā bumbu pie gala līnijas, bet Mesi nesanāk sitiens tuvējā stūrī.
Horvāti atdzīvojas un izveido vēl vienu bīstamu momentu, bet Argentīnai tikmēr otrā maiņa - Salvio vietā iznāk Pavons.Maiņa arī horvātiem - izskatās, ka vārtu guvējs Rebičs guvis savainojumu, viņa vietā iznāk Kramaričs.
54. min. Argentīnai maiņa - Aguero vietā iznāk Iguains.
53. min. Aguero ielaužas soda laukumā un sit, bet sitiens ne visai bīstams
53. min. Argentīna - Horvātija 0:1Argentīniešu atspēlē bumbu vārtsargam Kavaljero, kurš kļūdās. Blakus ir Rebičs, kurš uzreiz sit bumbu vārtos
51. min. Rebičs apspēlē divus pretiniekus un varēja doties bīstamā uzbrukumā, bet Merkado viņu rupji "nopļauj", par ko saņem brīdinājumu.
Sākas 2. puslaiks
45+2 min. Lieliska iespēja puslaika izskaņā - Modričam tāla piespēle Tebičam, kuram ar pirmo pieskārienu neizdodas pamest bumbu uz priekšu. Viņš gan tiek pie sitiena, bet bumba lido garām "devītniekam".
1. puslaika kompensācija - divas minūtes.
40.min. Pirmo brīdinājumu spēlē saņem Rebičs, kurš "iebrauc" pretiniekam kājās. Neapmierināts par epizodi ir Argentīnas izlases treneris Sampaoli, kurš saņem aizrādījumu no tiesneša.
35. min. Laukuma vidū gaisa duelī smagi cieš Merkado, kuram ilgāku laiku mediķi sniedz palīdzību. Tomēr spēli argentīnietis, visticamāk, turpinās.
32. min. Horvātijai lielisku iespēju neizmanto Mandžukičs - atkal argentīniešu noguļ pretinieka ieskriešanu soda laukumā, precīza piespēle Mandžukičam, bet netraucēts sitiens ir neprecīzs.
30.min. Horvāti nesapratās soda laukumā un Peress brīnumaini netrāpa tukšos vārtos. Horvātijas valstsvienībai veiksme šajā epizodē stāvēja klāt.
Agvero ielaužas soda laukumā pa kreiso malu, bet centrējumu ar galvu pārtrauc Striničs.Sekojošais Argentīnas stūra sitiens pavisam neveiksmīgs.
Spēli klātienē Ņižņijnovgorodā vēro argentīniešu zvaigzne Maradona, kurš ticis pie Mesi krekliņa.https://twitter.com/armin_vehs/status/1009863300014895111
Vairākās epizodēs gan horvāti, gan argentīnieši nospēlē diezgan asi. Soģis gan pagaidām iztiek ar mutiskiem aizrādījumiem, bet, ja tā turpināsies, dzeltenās kartītes saņems ne viens vien futbolists.
Maksimiljano Mecam spēcīgs sitiens no 20 metriem, bet bumbu bloķē horvāti.
10.min. Argentīnieši soda laukumā iekrīt, veidojot "mākslīgo" aizmuguri, bet horvāti šo lielisko iespēju iznieko pēc neprecīzas piespēles.
4. min. Perišičs pa kreiso malu ieiet soda laukumā un sita tālajā apakšējā stūrī, bet Argentīnu glābj Kabaljero.Pēc tam stūra sitiens horvātiem, bet tas briesmas pretiniekiem nerada.
Argentīna - Horvātija 0:0. Spēle sākusies
Argentīnieši ar vienu no pasaules spožākajām zvaigznēm Lionelu Mesi pirmajā spēlē cīnījās neizšķirti ar pārsteidzošo Islandi.http://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/islandes-futbolisti-pasaules-kausa-debija-atnem-punktus-specigajai-argentinai.d?id=50131518
Pasaules kausā 21. jūnija spēļu diena noslēdzas ar aizraujošu dueli - Ņižņijnovgorodā D grupas spēlē tiekas Argentīna un Horvātija. Spēles sākums pulksten 21:00.