Horvātijas futbola izlase sestdien Kaļiņingradā Pasaules kausa finālturnīra D apakšgrupas turnīra pirmās kārtas spēlē droši ar 2:0 (1:0) uzvarēja Nigērijas valstsvienību, kļūstot par grupas līderi.

Mača rezultāts tika atklāts 32.minūtē, kad Ogenekaro Etobo neveiksmīgi raidīja bumbu savos vārtos, bet 71.minūtē Horvātijas izlases kapteinis Luka Modričs realizēja 11 metru soda sitienu.

Horvātija šajā mačā kontrolēja spēles gaitu, izveidojot daudz bīstamākus momentus nekā pretinieki. Rezultāts gan tika atklāts vien pirmā puslaika otrajā daļā, kad pēc Mario Mandžukiča sitiena bumbu savos vārtos ieraidīja Etobo, kuram bumba neveiksmīgi trāpīja pa kāju.

Jāatzīmē, ka tas bija otrais vārtu guvums šajā turnīrā, kad bumba cietoksnī ielido no savas komandas dalībnieka, pirmo reizi tam notiekot piektdien, kad Marokas izlasi kompensācijas laikā sarūgtināja Asiss Buhaduss.

Nonākot vadībā, Horvātija spēlēja diezgan pragmatiski, taču arī Nigērija neko jēdzīgu nespēja izveidot, tā vietā vēl vairākas reizes iekrītos aizsardzībā, taču līdz 71.minūtei savus vārtus nosargāja neskartus. Tomēr tad aizsargs Viljams Trosts-Ekongs gaisa divcīņā apķēra un gar zemi nogāza Mandžukiču, Horvātijai tiekot pie 11 metru soda sitiena, ko bez problēmām realizēja horvātu izlases lielākā zvaigzne un komandas kapteinis Modričs.

Atlikušajā laikā Horvātija bija tuvu, lai gūtu arī trešos vārtus, tomēr rezultāts vairs nemainījās. $duelID=1031;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Horvātija līdz šim Pasaules kausa finālturnīros spēlējusi četras reizes, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem horvāti nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs.

Savukārt Nigērija iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies piecas reizes, debitējot 1994.gadā, kad sasniedza astotdaļfinālu. Izslēgšanas turnīrā Nigērija iekļuva arī 1998. un 2014.gadā, taču tālāk par astotdaļfinālu nekad nav tikusi.

Jau ziņots, ka citā D apakšgrupas spēlē Argentīnas un Islandes izlases Maskavā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1), šajā mačā argentīniešu zvaigznei Lionelam Mesi nerealizējot 11 metru soda sitienu.

Pēc pirmās kārtas D apakšgrupā Horvārtijai ir trīs punkti, Argentīnai un Islandei pa vienam, bet Nigērija ir bešā.

Otrajā kārtā 21.jūnijā Argentīna tiksies ar Horvātiju, bet dienu vēlāk Islande tiksies ar Nigēriju.

Tāpat sestdien tika aizvadītas divas spēles C apakšgrupā, Francijai ar 2:1 (0:0) uzvarēja Austrāliju, bet Dānija ar 1:0 (0:0) uzvarēja labu sniegumu rādošo Peru izlasi.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiks 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Horvātijas izlases sastāvs - Danijels Subašičs, Šime Vrsaļko, Dejans Lovrens, Domagojs Vida, Ivans Striničs, Ivans Rakitičs, Luka Modričs (kapteinis), Ivans Perišičs, Ante Rebičs (Mateo Kovačičs, 78.min.), Andrejs Kramaričs (Marcelo Brozovičs, 60.min.), Mario Mandžukičs (Marko Pjaca, 86.min.);

Nigērijas izlases sastāvs - Franciss Uzoho, Šehu Abdullahi, Leons Baloguns, Viljams Trosts-Ekongs, Braiens Idovu, Ogenekaro Etebo, Džons Obi Mikels (Simeons Nvankvo, 88.min.), Vilfreds Ndidi, Viktors Mozess, Alekss Ivobi (Ahmeds Musa, 62.min.), Odions Igalo (Keleči Iheanačo, 73.min.).