Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Japānas futbolisti pārspēj mača sākumā mazākumā palikušo Kolumbiju

Pasaules kausa izcīņas H grupas mačā Saranskā otrdien Japānas izlase ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja Kolumbijas valstsvienību, kas jau no trešās minūtes spēlēja mazākumā.

Jau pašā spēles sākumā laukumā risinājās dramatiski notikumu. Jau pēc nospēlētām 2:56 minūtēm Kolumbija palika mazākumā, kad Kolumbijas pussargs Karloss Sančess ar roku atsita Šindži Kagavas izdarīto sitienu. Sančess tika noraidīts no laukuma, bet Kagava izpildīja nozīmēto 11 metru soda sitienu, kuru pārliecinoši realizēja. Kolumbija pēc zaudētajiem vārtiem darbojās diezgan droši un nekas neliecināja, ka viņi ir mazākumā. Tad 39. minūtē Huans Fernando Kvintero izpildīja tiešo brīvsitienu, sitot bumbu zem spēlētāju mūra, kad tas palēcās, un pārspēja Japānas izlases vārtsargu Eidži Kavašimu, kurš bumbu tvēra tikai aiz vārtu līnijas.

Otrajā puslaikā Japāna dominēja laukumā, uz pretinieku vārtiem izdarot lielu spiedienu. Japāna uzvaras vārtus guva 73. minūtē, kad laukumā uz maiņu nākušais Keisuke Honda izpildīja stūra sitienu, piespēlēja Jujam Osako, kurš ar galvu sita ļoti precīzi. Kolumbijas izmisīgie centieni mainīt spēles rezultātu nebija veiksmīgi.

Zīmīgi, ka Sančesa nopelnītā sarkanā kartīte pēc nospēlētām 2:56 minūtēm bija otrā ātrākā Pasaules kausa vēsturē. 1986. gadā Urugvajas izlases spēlētājs Alberto Batista mačā pret Skotiju tika noraidīts jau pēc 54 sekundēm.

Citā H grupas mačā otrdien spēkosies Polijas un Senegālas valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
90. min. Kolumbija ar pēdējiem spēkiem dodas uzbrukumā, lai saglābtu šo spēli. Pāris reizes bumba draudīgi tika iespēlēta soda laukumā, bet japāņi nospēlēja pārliecinoši.
86. min. Hamess Rodrigess nopelnīja brīdinājumu par pretinieka klupināšanu no mugurpuses.
85. min.Japānas otro vārtu autors Osako atstāja laukumu, bet Okazaki ieņēma viņa vietu laukumā.
82. min.Osako saņēma piespēli no Sakai, tomēr joprojām japāņiem neizdodas trāpīt pa vārtiem, kad viņi tēmē tālajā apakšējā vārtu stūrī.
80. min. Šibasaki pameta laukumu Japnās izlasē, bet viņa vietu ieņēma Jamaguči.
78. min. Lerma ar papēdi teicami piespēlēja Rodrigesam, kura sitienu pēdējā brīdī bloķēja aizsargs. Pēc tam Kolumbija turpināja uzbrukt, un spēlē iesaistījās Japānas vārtsargs.
72. min. Honda uzreiz pēc iznākšanas laukumā uzsita pa vārtiem, bet Ospinam šis sitiens, kurā bumba ripoja pa zemi, problēmas nesagādāja. Mirkli vēlāk uzbrukumā pa labo malu Sakai sitienu pēdējā brīdī bloķēja kolumbieši.
73. min. Kolumbija - Japāna 1:2 Japānas lielā ofensīva beidzot pārvēršas vārtu guvumā. Pēc Keisukes Hondas izpildītā stūra sitiena Juja Osako lēcienā ar galvu tika pie bumbas, un viņš veiksmīgi ievirzīja to vārtos. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1009066893225885696
69. min. Ospina vienā no epizodēm nospēlēja nedroši, bet kolumbieši šoreiz nospēlēja droši. Tad Japānas izlases sastāvā notika maiņa, un vārtu guvēju Kagavu nomainīja Keisuke Honda. Arī Kolumbija veica maiņu, savu pēdējo pieejamo maiņu - Karloss Baka nomainīja Izkvierdo.
64. min. Brīdinājums Kolumbijas spēlētājam Bariosam, kurš no mugurpuses uzkāpa pretiniekam uz pēdas un nogrūda viņu zemē.
61. min.Sakai labajā malā ieguva bumbu pēc tālas piespēles un sita tālajā vārtu stūrī, tomēr bumba lidoja garām vārtiem. Japānas izlase pilnībā iespiedusi Kolumbiju savā laukuma pusē.
60. min. Jošida pēc stūra sitiena lēcienā izdarīja sitienu ar galvu, bet viņš netrāpīja vārtos.
59. min. Kolumbijas izlasē laukumā nāk lielākā zvaigzne Hamess Rodrigess, kurš nomainīja pirmo vārtu autoru Kvintero.
57. min. Vēl viena lieliska iespēja Japānai - Inui saņēma bumbu soda laukuma kreisajā malā, viņš bumbu nolika sev pa sitienam ar labo kāju un sita cauri spēlētāju burzmai, bet Kolumbijas vārtsargs Ospina skaistā lēcienā atvairīja.
54. min. Japāna turpināja pacietīgi saspēlēties, līdz Kagava iespēlēja bumbu Osako soda laukumā, un Ospina atvairīja uzbrucēja sitienu.
49. min. Japānai izdevās aktīvs puslaika sākums, bet soda laukumā nevienam spēlētājam pēc tālām piespēlēm pie bumbas tikt neizdevās. Kolumbija šoreiz arī nepieļāva tālsitienus uz saviem vārtiem.
Sākas 2. puslaiks
Šajā Pasaules kausa izcīņā ar tiešajiem brīvsitieniem gūti jau četri vārti, kas ir vairāk nekā 2014. gada turnīrā, kad tikai trīsreiz šādi tika gūti vārti. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1009055604860743680
Kolumbija - Japāna 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
39. min. Kolumbija - Japāna 1:1 Huans Fernando Kvintero izpildīja Ramadela Falkao nopelnīto tiešo brīvsitienu. Viņš izdarīja sitienu zem spēlētāju mūra, un Japānas izlases vārtsargs Eidži Kavašima bumbu tvēra tikai aiz vārtu līnijas.
38. min. Falkao vairākās epizodēs bija ļoti pamanāms un aktīvs, nopelnot savai komandai bīstamu standartsituāciju pie paša soda laukuma.
33. min. Nagatomo uzsita no asa leņķa, bet bumba no aizsarga izlidoja ārā no laukuma gar vārtu pārliktni.
32. min. Osako laukuma stūrī aiz soda laukuma atņēma bumbu pretiniekam un ātri sita, bet bumba aizgriezās prom no vārtiem.
31. min. Kolumbijas izlase veic spēlētāju maiņu. Hosē Fernando Kuadrado pameta laukumu, bet viņa vietu ieņēma Vilmars Barioss
25. min. Pēc Japānas uzbrukuma Kolumbija atkal ar savu ātrumu metās prettriecienā, bet japāņu aizsargs neļāva Kuadrado aizsniegties līdz bumbai. Kuadrado mirkli vēlāk sita vēlreiz, bet tika bloķēts.
Sančesa nopelnītā sarkanā kartīte pēc nospēlētām 2:56 minūtēm ir otrā ātrākā Pasaules kausa vēsturē. 1986. gadā Urugvajas izlases spēlētājs Alberto Batista mačā pret Skotiju tika noraidīts jau pēc 54 sekundēm.
15. min. Kagava iespēlēja bumbu soda laukumā Inui, bet viņa mēģinājums trāpīt tālajā vārtu apakšējā stūrī bija neveiksmīgs. Kolumbija atbildēja ar pretuzbrukumu pa kreiso malu, bet Falkao ar galvu neaizsniedzās līdz bumbai.
12. min. Pēc tālas piespēles soda laukumā  no standartsituācijas Falkao ar kāju aizsniedzās līdz bumbai, bet sitiens lidoja tieši virsū vārtsargam.
10. min. Kolumbija pēc noraidījuma pārkārtojās laukumā, spēlējot ar četriem aizsargiem, četriem pussargiem un vienu uzbrucēju. Kolumbieši pieturēja bumbu un pāris reizes iespēlēja bumbu soda laukumā, bet tur japāņi spēlēja droši.
6 min. Kolumbija - Japāna 0:1.Šindži Kagava pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu, un izvirzīja vadībā savu komandu.
3. min. 11 metru soda sitiens uz Kolumbijas vārtiem, turklāt Karloss Sančess par apzinātu spēli ar roku nopelnīja sarkano kartīti. Viņam spēle noslēgusies. Japānai izdevās lielisks pretuzbrukums, kurā Osako rāvās uz vārtiem un izdarīja bīstamu sitienu. Ospina to atvairīja, bet Kagava tika pie bumbas un sita pa vārtiem vēlreiz. Pussargs Sančess ar roku atvairīja bumbu, tāpēc arī tiesnesis viņu sodīja.
Kolumbijas izlases ilggadējais līderis Ramadels Falkao debitēs Pasaules kausa izcīņā 32 gadu vecumā, jo viņš pirms četriem gadiem nespēlēja savainojuma dēļ.
Kolumbijas izlases pamatsastāvā nedosies komandas lielākā zvaigzne Hamess Rodrigess, kurš vēl nav pilnībā izveseļojies pēc kājas apakšstilba savainojuma. Japānas izlasē rezervē palicis Keisuke Honda, bet laukumā dosies Šindži Kagava un Maja Jošida. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1009030022395555840
Ar H grupas spēlēm otrdien noslēdzas Pasaules kausa izcīņas pirmās kārtas spēles. Pirmajā mačā šajā apakšgrupā spēkojas Kolumbijas un Japānas valstsvienības. Kolumbija Pasaules kausā piedalās sesto reizi, bet pirms četriem gadiem Pasaules kausā šī izlase parūpējās par pārsteigumu un aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Savukārt Japāna startē sestajā finālturnīrā pēc kārtas. Labākais sasniegums līdz šim viņiem ir grupu turnīra pārvarēšana 2002. un 2010.gadā.